Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
mnicic

Fiat Brava 1.2 16v / 1.6 16v - curi voda (rashladna tečnost)

Recommended Posts

imam fiata 1.2 16V i cesto mi se desavalo da po malo pusta rashladu tecnost, posebno pri promeni antifriza .resavao sam sa prahom koji zaptiva rupice,vise puta tako,ako hoces probajte i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro vece svima!Brava 1.6 16v benz-plin,Ako ima neko da mi odgovori odmah,da li bi mogao sam da otklonim kvar,da ne idem kod majstora.Pre nekoliko dana imao sam kvar sa kucistem termostata,pa sam auto oterao do majstora i to mi je namestio,od tada sam ga vozio dva,tri puta,i primetio sam da mi opet curi voda na rasprsivacu na donjem crevu,krenuo sam do majstora koji ubacuje auto-gas da mi on resi slucaj,pre svega ovoga sve je normalno radilo,ali desava se nesto drugo,kada je namestio crevo i promenuo selne,nasuo je vode,upalio auto da vidimo da li curi voda,ventilator nije upalio,temperatura je porasla skoro do crvenog i boca u kojoj je voda bila je vise nego puna,a vda nigde ne curi,nekako sam se dovukao do kuce,temperatura je skoro dosla do crvenog, i kada sam parkirao auto i ugasio,culo je se neko lupanje,kada sam otvorio haubu imao sam sta da vidim,boca od vode samo sto nije pukla,jer je bila puna vode,kada sam polako odvrtao cep voda je izasla i tek onda je se ventilator ukljucio.

Ako moze neko da mi kaze sta je u pitanju,i da li mogu da otklonim sam kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno imas mnogo vazduha u sistemu, pokusaj da ga ozracis, imas uputstvo negde u temi uradi sam ;) Sve mozes sam da resis za nekih pola sata.

Nadam se da nisi dugo vozio auto sa tom temperaturom posto lako mozes da zeznes dihtung glave i glavu :(

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dugo vozio,pratio sam skalu od temperature,kada mi je majstor promenuo to crevo,pitao me je jesam li ga ozracio,rekao sam da nisam i on je to uradio,ali kazem opet se desava da svu vodu nabije u bocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi neka ti neko opet ozraci sistem ako ne znas ti i neka proveri dihtung glave za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otklonio sam kvar,glavio je termostat,moracu ipak da odem kod majstora sto mi je menjao komplet kuciste termostata da mi namesti kako treba,dao sam mu 25e za kuciste i 1500 dinara za ruke.Nece dobiti ni pare vise dok ne namesti,ne smem da sipam antifriz dok mi to ne uradi inace ako naspem antifriz i pocne da me zeza opet,dzabe cu baciti pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Da ne pocinjem novu temu, naime pre nekih dva meseca radjen je veliki servis na kolima. U pitanju je fiat brava 1.6 16v, '98 godiste, gubi rashladnu tecnost i prvo sam pomislio na vodenu pumpu posto je i to menjano ali pumpa je suva.

Voda curi niz blok motora iza zupcastog kaisa pa kaplje na zemlju sa senzora radilice, nisam jos skinuo plastiku sto stiti zupcasti kais i tek u nedelju cu imati vremena za to.

Odakle bi moglo to da curi rashladna tecnost? Nisam video celu vodenu pumpu ali donja strana i strana prema zupcastom kaisu je suva tako da to najverovatnije nije, a i ne bi mogla sa njega da dodje na prednji deo bloka.

Samo se nadam da nije dihtung glave motora.

inam isti problem.ima neku resenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje. Dali pumpa kad procuri curi i u leru i u vožnji . Curi mi tečnost negde oko vodene pumpe. Odnesem kod majstora , radi u leru sat vremena i ne curi nigde. Odwm od njega pređem 20_30km patos do gepeka mokar od antifriza. Neverovatno

 

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je procurela na dihtungu bloka motora..Kupio sam drugu al tek kad sam skinuo video sam da je pumpa ok..Jeste dobila mali luft na lezaju al mogla je još da tera bez problema..

Malo je nezgodno da se proceni gde curi..Ako curi niz blok onda je dihtung..Kupiš pastu za dihtovanje ima neka crna tuba baš za te stvari ..Postojana na temperature..Negde oko 400 din..

I kupiš novi dihtung namazezs i to je to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo crevo u pitanju. Ono iza motora od termostata ka vodenoj pumpi. Bila rupica i kad nabije pritisak procuri. Danas zamenjeno. Videćemo. Inače u pitanju je marea 2.0 al nisam našao temu za mareu a vidim da se ovde spominje pa postavio. Inače ovlašćeni servis uzima 12500 din za zamenu vodene pimpe. Katastrofa.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=18941]stronix[/mention] Hvala bogu da je crevo  Ko jos vozi fiat mareu,bravo,bravu u ovlasceni servis? 
A ne znam malo mi je glupo da vozim kod nekih majstora koje imam u okolini. Nisu baš pouzdani. Više su za golf 1 i 2. Ovo je špansko selo za njih!

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znaš kako nebi baš da mi o i zupče i tako to. Da ne nazupče kako treba pa onda belaj

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...