Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ViktorBG

Fiat Coupe - isprazni se akumulator preko noći

Recommended Posts

Pozdrav, auto mi se preko noci isprazni skroz. Sutra ujutru ne mogu da upalim samo cujem (trrrr) e sada verovatno vuce struju negde.

Probao sam preko ove sheme da ispitam da li vuce struju ali nikako da pokaze, krene 0.15ma i padne na 0? Da li neko zna u cemu je problem, nista nije ostavljen upaljeno preko noci.

 

60777436.jpgpl431725-200uf_200_20m_multimeter_cb_890d_dc_vol.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probali smo 3 akumulatora, e sada na ovom je 12.6 volti, mislim on je dobar ali nesto izvuce struju a ja to ne mogu proveriti. Ne znam kako sa unimerom, probao sam onako kao gore ali prikazuje -1 ili od 0.15 pa na nulu se u trenutku spusti.

Taj akumulator danas sto sam stavio stajao je 2 meseca i danas sam taj probao i auto pali. A preko noci se isprazni a ja ne znam kako da proverim dal vuce struju...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem. Auto mi stoji 3-4 dana i ako je bas hladno vreme vreme ma kakvi, nece da upali nema sile.

Doduse ja imam alarm i jos neka s... pa mu mozda to vuce struju. (a i auto je realno pun elektronike)

Ja mislim da je problem do akomulatora. Kupimo nov Bosch sa gelom i bicemo mirni preko zime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je zato sto ga ne palis 3-4 dana i inda kada ga upalis ugasis ga pre nego sto si ga upalio....

ja sam jednom ostavio auto duze od tri dana gotovo da sam morao da radim polu generalnu da bi upalio...

tako da neces morati da kupujes akmulator i cesce gaa palis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, auto mi se preko noci isprazni skroz. Sutra ujutru ne mogu da upalim samo cujem (trrrr) e sada verovatno vuce struju negde.

Probao sam preko ove sheme da ispitam da li vuce struju ali nikako da pokaze, krene 0.15ma i padne na 0? Da li neko zna u cemu je problem, nista nije ostavljen upaljeno preko noci.

60777436.jpg

pl431725_200uf_200_20m_multimeter_cb_890d_dc_vol.jpg

Na dobar način si povezao instrument i akumulator, generalno, ali nisi dobro vezao "pipalice" na instrument.

Jednu "pipalicu" stavi na COM a drugu prvo na 20A pa ako ti ne pokaže ništa smisleno onda na mA. Ovo čisto zbog toga da ne "preforsiraš" mA priključak na instrumentu.

Znači jedna "pipalica" svakako na COM a druga na jedno od mesta koje ima oznaku sa A.

Pročitao sam u priručniku za AR159 da kada je sve isključeno, iz akumulatora bi trebalo da se troši manje od 0,6mA x (broj Ah akumulatora).

Znači za akumulator od 60Ah to je 0,6mA x 60= 36mA odnosno 0,036A.

Kada ustanoviš da ti "vuče" više struje nego što je preporučeno, možeš da se igraš sa izvlačenjem osigurača dok ne ubodeš pravi, tj. potrošnja padne u predviđene okvire, a onda pregledaj potrošače koji se napajaju preko tog osigurača.

Edited by misa-r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto, isti problem samo sto meni posle jednog dana, ja imam privremeno resenje, mozes i ti primeniti a to je da skines plus klemu preko noci pa sutra vratis i pali ko sibica. Barem dok se neutvrdi kvar. Probacu ovu metodu sto je rekao misa :),snimicu i ja kako to izgledao kada nece da upali :thumbdown:, Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da nisi slucajno ostetio instrument prilikom pogresnog povezivanja.

Rec je o malim strujama i ne bi trebalo da dodje do ostecenja.

0.036mA deluje nesto suvise malo. Potrosnja struje ne bi trebalo da zavisi od snage akumulatora vec od aktivnih potrosaca.

Teoretski koju god bateriju da stavim potrosnja je ista jer isti potrosaci treba da budu ukljuceni.

Povezi ampermetar, vadi osigurace pa vracaj jedan po jedan.

Edited by Klein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije 0,036mA već 0,036A. I to je preporučena maksimalna potrošnja kada je motor isključen, za akumulator tog kapaciteta. Ako je akumulator većeg kapaciteta i ta preporučena maksimalna potrošnja može da bude veća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...