Jump to content
FAS Goran
n3nE

Punto mk.2 - ''kače'' zadnji točkovi

Recommended Posts

E ovako, znači imam sledeći problem, i čuo sam za još dosta njih da su imali isti, znači da nije samo do mog auta. Kada stavim neke malo šire felne, na primer 6.5J, kači mi zadnji desni točak negde iznutra. Naravno, sve to zavisi i od ET-a koliko je točak uvučen, ali stavljao sam felne i od 7.5J sa istim ET, i opet mi desni zadnji pravi problem, a levi zadnji nikad ništa. Vizuelno kada pogledam auto od pozadi, čini mi se da je desni točak malo uvučeniji, možda je to trip u glavi jer znam da kači taj desni, ali ne bih rekao :D

Čuo sam da ima neko podešavanje tog zadnjeg trapa, da cela osovina ide levo/desno, ne znam koliko je to tačno i ako jeste, kako bi to moglo da se podesi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom Puntu vozio felne 7.5j ET 35 i kacilo je tako kao tebi...prvo smo mislili da je do rubova (nisam hteo da ih peglam) ali ipak nije...desavalo se da se cuje kacenje (posebno ako neko sedne pozadi pa ako naidjem na uvalu ili lezeceg) i cini mi se da je sa desne...vozio sam na vise mesta,dobijao sam odgovor "ma za njega nije ta velicina,preterao si"...

Zbog toga prodajem felne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Punta najčešce pravi problem gornji zavrtanj amortizera,o njega češu felne kada su šire i kada im je ET veliki,tipa 35,37,41,što opet zavisi od JOTAŽE felne jer et 35 na 6.5J i na 7.5J nije isto.Elem,rešenje je distancijal ili ako ne zakačinje mnogo može se stanjiti glava i izbaciti podloska na gornjem zavrtnju amortizera,meni uspevalo vise puta.Nadam se da sam ti malo pomogao.

Vesanje ti ne bih savetovao da pomeras,moze ti se desiti da posle imas problema sa cepanjem guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom Puntu vozio felne 7.5j ET 35 i kacilo je tako kao tebi...prvo smo mislili da je do rubova (nisam hteo da ih peglam) ali ipak nije...desavalo se da se cuje kacenje (posebno ako neko sedne pozadi pa ako naidjem na uvalu ili lezeceg) i cini mi se da je sa desne...vozio sam na vise mesta,dobijao sam odgovor "ma za njega nije ta velicina,preterao si"...

Zbog toga prodajem felne...

Takođe sam dobijao iste odgovore, i to donekle stoji, ali šta ću kad volim :D

Ali sam na kraju i ja prodao moje... Ali sam uzeo manje, sa manje J, ali ET isti i opet kači. I to opet samo desno.

Hvala na odgovorima, podloške su mi skinute, tu sam dobio par milimetara, ali izgleda će distancer rešiti sve probleme..

Samo mi nije jasno, zašto samo sa desne strane? Da li je moguće da je Fiat toliko "precizan" da nisu sve ucentrirali kako treba, i to pneumatike, koji su među najbitnijim stvarima. Servis bi valjda to trebalo znati da uradi, da nemam više problema.. makar da budu identično izbačeni točkovi :D

Edited by n3nE

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne mogu da znam, nisam prvi vlasnik, ali opet, eto u temi još jednog člana koji ima isti problem, a i ovako znam još par njih koji imaju isti problem, baš sa zadnjim desnim točkom. Ne moguće da su svi lupani u tu stranu :whip::D

Edited by n3nE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dešavalo na 15ticama da kači kada je pun auto i to samo leva strana, kasnije sam skontao da je ustvari plinska boca razlog tome, jer mi ona stoji sa leve strane, možda je preopterećeniji zbog nečega desno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudno, vidiš meni je gepek prazan, jedino mi je woofer stajao u gepeku, i to sa leve strane, a kači sa desne. Skinem desnu felnu i stavim čeličanu, mnogo užu, i sve k'o podmazano. :sweat:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kaci zadnji levi, nigde ne mogu da nadjem trag na gumi ili felni gde kaci..Sta mi je ciniti jer nemam druge gume a ni felne a idem na odmor u Nedelju. Gume su 195/50/15 felna je 6,5J ET30

Ima li nekog brzog resenja? Naravno kacenje se desava kada neko sedne pozadi, kada je opterecen, da nisu mozda malo slabiji amortizeri krivac tome, mada ne osecam da su amortizeri losi.???   Pozdrav

Edited by dakyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio do majstora danas, pa do trapadzije i situacija je sledeca oslabila zadnja leva opruga pa se zato to desava, inace nasli smo da o ivicu branika (na plastiku od branika) kaci zadnji levi tocak. Nema mi druge nego menjati obe opruge, to je savet i trapadzije i majstora kod koga odrzavam kola. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...