Jump to content
FAS Goran
neomckane

Lybra 1.9 JTD - svetle lampice od ESP-a i ABS-a

Recommended Posts

Danas upalio, svetle lampice od ABSa i od ESPa. Prosli put kada je svetlela lampica od ESPa, bilo je dovoljno 2-3 minuta voznje pa se ugasi. Ali su sada i nakon pola sata voznje nastavile da svetle. Takodje, hteo sam da isprobam da li ABS funckionise, i kada sam naglo zakocio gume su samo zaskripale i, cini mi se, blokirale. Na papucici kocnice nisam osetio ono "lupkanje" kao kada radi ABS. Doduse, nisam ukocio do zaustavljanja, i u pitanju su i dalje zimske gume na asfaltu koji je savrseno gladak. Ne mogu bas sa sigurnoscu tvrditi da ABS nije odradio svoj posao.

Sta mi je ciniti? Da li moze biti u pitanju ozbiljan kvar?

U svakom slucaju imam u planu posle 1. maja da ga vozim kod majstora na zamenu dihtunga pumpe, de-chipovanje i ceka nas prelazak na letnje gume..

EDIT: Jedan komsija kaze da je u pitanju kontakt, tj. skoro sigurno je problem u senzoru na jednom od tockova - zabagovao se. U principu, pravac dijagnostika, pa sta bude :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iste senzore koriste ABS i ESP, zato i pali grešku za obe stvari. Može da bude da je neki takav problem kao što kaže komšija, ali može da bude i da je negde instalacija prekinuta, ili da je sam senzor riknuo, kontakti njegovi...videćeš već. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ^_^

Znaci, u principu, najgore sto moze da bude je zamena senzora..

Nadam se da cemo do kraja nedelje otici na pregled, cisto da budemo mirni ^_^

..a eto, cisto da ne ispadne da se ne desavaju lepe stvari, bar je cd changer proradio, sam od sebe :laughing:

Mada, koliko je to dobro, toliko je i lose, posto sam hteo da uzmem onaj neki emulator (sa citacem kartica) :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videćemo, samo ni ti senzori nisu baš mala stavka ako ipak bude do njih.

Polako, zna to da pravi sitne probleme, da npr. prljavština napravi problem i da senzor više ne može da očita kretanje vozila, a sve je ustvari ok, ali se nakupilo prašine, rđe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo. Danas sam upalio kola i lampice su se uredno pogasile..

Malopre smo i gume zamenili, i opet se lampice uredno gase. Tako da, ocigledno se tu nesto malo zabagovalo, zaprljalo. Bitno da je sada ok :thumbup:

No, u svakom slucaju cu majstoru ukazati na to, pa cisto da se obavi neki rutinski pregled, da budem siguran..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da je masa,prije će biti prljavština....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tog dana mi se jos 2 puta desilo da se tako upale lampice, pa prilikom sledeceg paljenja se ugase..

Na zalost, nismo jos bili u servisu, ali se nadam da bi mogli da odemo mozda vec ove nedelje.

..nego, mene vise je*e sto mi se cesto pali ona lampica za rezervu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja po upaljenoj lamici ESP-a obično znam da je vreme za promenu stabilizatora ili viljuške ili za centriranje trapa pošto ga i najmanje pomerena osa zbunjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...