Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

E pa ovako, prvo pozdrav svima.

Nije me bilo odavno ali sticajem okolnosti opet zabarski auto u mom voznom parku. Posto sam sprcao pare za plac za vikendicu ostalo je toliko para da se kupi neki manji auto jeftin za odrzavanje pa je izbor pao na punta. Nisam hteo dizel jer godisnje predjem 4-5000km tako da sam trazio benzinca. Hteo sam 1.2 16v ali sve koje sam gledao su bili cukani, masni motori i slicno a ako su valjali cene su bile bezobrazne .I tako ti ja odlucim da uzmem obican benzinac.

Elem,u pitanju je 1.2 8v proizveden u septembru 2002 godine (tako veli EPER). Kupio sam ga pre mesec dana i placen je 2000e, registrovan do 31. januara 2013.

Od opreme nista spektakularno, nije klot a nije ni ful. Ima sledece:

airbag vozac i suvozac, servo i city servo, podizaci, klima, ABS, maglenke, fabricki META alarm sa centralnom bravom i mislim da je to sve...moram da sidjem do kola da vidim jesam li sta propustio da napisem. Presao 155000km i lepo je ocuvan. Posto sam uz njega dobio 4 nove zimske gume trebale su mi felne za letnje da ne trosim zimske. Igrom slucaja naletim na manji otpad pre ulaska u Sabac i vidim stare felne 15" od alfe, model speedline od pre 100 godina. Vidim imaju 4 rupe a raspon odgovara kao i centralna rupa i jos E 37 tako da nema prepravki sto inace ne volim. Solidno ocuvane te pitam ja posto a vlasnik kaze 80e te ih uzmem i u povratku odmah svratim u radnju da kupim 4 nove tigar gume 195/50/15. Turim ja njih na kola i dva drugara pozadi da testiram kace li gde. Motao sam naglo levo desno i sve je super, nikakva cesanja i grebanja.

Narucio elipse i turio pozadi na dasku,kupio NARVA sijalice 4500K i to mu je za sada za prvu pomoc sto se tice spoljasnosti. Bice jos cela izduvna grana i sportski lonac kod pirketa kao i K&N filter koji se stavlja umesto fabricko jer je na akciji i kosta 1100din. To stavljam cisto zbog zvuka i da auto malo lakse dise, ne ocekujem nikakav dobitak u konjima sem mene kao vozaca.

Oko motora sam uradio sledece:

ulje SELENIA GOLD,filter ulja,filter vazduha,svecice i dihtung poklopca ventila.Uskoro cu i veliki servis,filter klime i set kvacila posto se malo cuje druk lezaj.Pred zimu cu da izmenjam antifriz,ulje za kocnice i creva kocnica kao i pregled kod Gorana ako treba jos nesto.

Sto se tice stajlinga nece biti bacanja para na to jer je obican 8v pa je glupo, vaznije mi je da je mehanicki ispravan 100%. Kad nadjem i kupim lajsne za vrata presvucicu ih karbon folijom kao i lajsnu pozadi, kvake, retrovizore, lajsne napred i onu crnu plastiku ispod tablica da bude komplet. Uzecu kacketic pozadi i zatamnjivanje stopaljki. Za unutrasnjost samo presvlacenje centralne konzole i rucica vrata u karbon, naslon za ruku, alu papucice, stavljanje zvucnika u vrata iste marke kao elipse pozadi i neki HU sa USB posto me mrzi da rezem diskove za pioneer koje je vec u kolima.

Za kraj jos samo LED-iranje naravno ne kicerajski nego kulturiska i to mu je to.

Nadam se da niste ostarili citajuci ovaj moj izdasni referat. Evo i par slika od malopre dok je strokav a i kisa pada pa sve to razmrlja.Bice vise slika kad bude lepse vreme, toliko za sada.

IMG_1848.jpg IMG_1849.jpg

IMG_1850.jpg IMG_1851.jpg

IMG_1852.jpg IMG_1853.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako fino

felne su se uklopile prilicno srecno. Ja bih im ispolirao rub i ofarbao srce u crno whistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako,za tu akciju oko felni treba mi minimum 100e,za te pare mogu da odradim vise drugih stvari (LED,karbon folija,alu papucice,lajsne za vrata,zvucnici za vrata = oko 100e).Felne cu sredjivati kad pocne zima i stavim zimske gume da bi sa ovih alu skinuo gume da se lepo odrade felne.Prioritet mi je bio da sto pre nabavim bilo kakve felne za letnje gume da ne drljam nove zimske.Idem redom i radim koliko stignem i kad me ne mrzi.Skuplje intervencije ostavljam za kraj tako da ce i to doci na red.Nisam vest sa fotosopom ali imam par varijanti za farbanje srca felne,crna,crvena ili bela sa poliranim rubom.Hocu da odradim prvo sve jeftinije modifikacije pa za kraj najskuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo da te sluzi,svaka cast na kupovini i lepo je sredjen za pocetak,ne bi bilo lose stakla da mu toniras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako,za tu akciju oko felni treba mi minimum 100e

Šmirgla 100 din

Krep traka 100 din

Mat crni sprej 300 din

Ukupno 500 din :thumbup:

Inače autić je odličan, a odlično si i prošao što se cene tiče, još i registrovan :unworthy:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zoranic MNE

Moram lajsne jer stoka po parkinzima udara vratima.Inace imam kucu u Tivtu (200m od poste) pa ako budem dolazio na leto placas pivo u regini ako jos to postoji...a moze i u maitai-ju.Dolazim mazdom jer nije punto za toliki put. :thumbsup:

@Bane23

Volim da su stakla normalna pa necu nista da diram.

@SikterBre

Kada budem radio felne poslacu ih onom liku u Cacak da ih odradi kako treba,necu sam da radim da ne bi usrao stvar a i volim svoje zivce i ruke...trebaju mi.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zoranic MNE

Moram lajsne jer stoka po parkinzima udara vratima.Inace imam kucu u Tivtu (200m od poste) pa ako budem dolazio na leto placas pivo u regini ako jos to postoji...a moze i u maitai-ju.Dolazim mazdom jer nije punto za toliki put. :thumbsup:

za zadovoljstvom! :thumbup: sta pivo,bure piva :thumbsup:

samo ima jedan problem,vise ne postoji Regina a izgleda ni MaiTai nije vise u pogonu :whistle:

al zato ima novih kafica i krcmi koliko oces,pa nam je lako! samo nam ti dodji!

kako se prezivas ti?

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SikterBre

Mogu ti reci da i nisu lose ispale felne,nego reci mi jel utice na balans guma ta karbon folija? :evil: Videcu,ako me ne mrzi uradicu sam mada lakse mi je da se ranim za 100e pa da budu odradjene kako treba,necu da pocnu da mi se ljuste ubrzo pa tek onda da popizdim.

@Zoranic MNE

Moze i bure,nije problem...ali ne pijem dok vozim (samo pre i posle :thumbup: ).Moja je kuca prekoputa kuce od Plamenac porodice ako znas koji su.Moje prezime je drzavna tajna,sve sto ti mogu reci je da mi je majka crnogorka pa imam i vase krvi (vise zdrepceve krvi ali i to se racuna). :rolleyes:

@Punto Abarth

Jel ta slika znaci da mi je svaka k'o u Njegosa? :smoke:

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zoranic MNE

Moze i bure,nije problem...ali ne pijem dok vozim (samo pre i posle :thumbup: ).Moja je kuca prekoputa kuce od Plamenac porodice ako znas koji su.Moje prezime je drzavna tajna,sve sto ti mogu reci je da mi je majka crnogorka pa imam i vase krvi (vise zdrepceve krvi ali i to se racuna). :rolleyes:

cini mi se da znam,ali sve u svemu znacu kad dodjes! :)

a i ti sa nebulozama nocas, drzavna tajna prezime,pa Punto nije za daleki put, daj ne sprdaj se :thumbup:

kad naidjes javi se,samo se nemoj prestavljat jer svakako necu znat ko je jer si nesto masu tajnovit :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vidis srebrnu mazdu 6 (prvi model) sa 17" Kosei felnama i BG table znaces da sam ja.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dr. Tuborg extra su mu legle ove felne sa stare Alfe, reci mi samo jesi li srafove ostavio iste kao sto su bili na celicnim ili su morali srafovi za alufelne..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao sto sam radio na bravu,ima tema o njemu na forumu.Znaci osvetljenje kabine,gepeka,tablice,konzole,instrument table i pozicija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno,dje god moze dioda da se stavi umjesto odvratnih zarulja nek se stavi :)

a sto se stajlinga tice,meni se ovo mnogo svidja ;)

xxx922.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bolje slike dok sam cekao novu saobracajnu na moje ime,moracu da promenim i pozicije jer ova zuta sijalica se ne uklapa sa ovom od fara.I lajsne pod hitno dok mi nisu vrata iscukali.Sad kad gledam sa strane mislim da bi mu i neki pragovi lepo legli.Videcu kod Heloween-a za pragove i kacket.

IMG_1859.jpg IMG_1861.jpg

IMG_1856.jpg

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, kulturno sve na mestu... Nego reci mi koliko si platio Tigar gume 195/50/15 ta mera i meni treba, kakvog su kvaliteta i gde mogu da se nadju. Ja u Smederevu kupio neke gume marke cooper koje jedva izdrzase godinu i po dana, jedna je imala jaje od 15 cm a drugu pumpam svaka 3 dana :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 gume + balansiranje + novi ventili = 25428 dinara.Za nase puteve super gume,imao sam i na alfi hitris i bio sam zadovoljan.Nisam hteo da bacam pare na skuplje pa da ih unistim na nasim putevima i rupama.Lakse mi je ako upropastim hitris nego neku firmiranu i skuplju gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...