Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
M626

Lybra - unilink lokacija

Recommended Posts

Pozdrav narode,

Postoji resenje za aux in na Lybri sa navigacijom, cela prica je u adapteru za Sony unilink vezu. Elem, ovaj adapter izgleda ovako:

http://www.ebay.de/itm/Sony-Radio-UniLink-Audio-Adapter-IPod-adapter-New-CD-/400060790237?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d257b35dd

Prikaci se na unilink liniju, a aux in ide preko klasicnih cinceva. Na samomo ICSu se odabere CD changer i to je to u principu. Sem kontrole zvuka, nema drugih mogucnosti upravljanja.

Vezano za sve ovo treba mi mala pomoc. Stigao mi je kabl sa e-baya, medjutim, ne mogu da ga prikacim na unilink liniju jer su oba muska prikljucka.

Da li neko zna gde da iskopam unilink uticnicu (kapiram da je ovaj kabl koji ide iz kabine do gepeka samo produzni a da ispod table negde treba da postoji zenski deo unilink linije)?

Ima li neko iskustva kuda uopste prolaze ti kablovi ili da krenem da raskupusavam pa sta nadjem?

Hvala unapred

Nesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zvuči interesantno.

Jesi uspeo da ga isprobas?

Najdostupniji konektor je pored Changer-a u gepeku. Čini mi se da je ženski...

EDIT:

Sad mi nešto pade napamet da zvuk uopšte ne ide kroz

unilink(postoje posebni RCA konektori i kablovi).

Kako to onda i šta uopšte radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na temi Lybra - CD changer & ''pobuda'' lasera sam postavio slike Sony Unilink priklkjučaka iz gepeka, tj. pored chargera.

Sad polako kapiram ideju ! :wallbash: Sve šta mi treba je ovaj "lažov" za unilink, i ja mogu moju muziku (iz bilo kog izvora) da sprovedem kroz činčeve ! Mislim da je ovo najpovolkjnije rešenje do sada ! :thumbup:

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, samo sto treba naci gde se zavrsava/pocinje unilink prikljucak... jer su adapteri takodje 'muski'.

Hladno je ovih dana pa nemam volju da kopam ispod tapacirunga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u pravu si. Sad sam provalio da kod chargera u gepeku kabl koji ide prema ICS ima muški priključak. Onda je potreban žensko-ženski, što je, verujem jako teško naći.

Inače, unilink kabl koji kreće iz chargera sa "spaja" sa audio kablom, i spaja se sa ICS-om preko jednog DIN konektora koji se nalazi neposredno ispod kutije sa osiguračima, tj, u onom delu gde se nalazi ručica za otvaranje haube. Tu ima jedna maska koja se skida sa dva obična šrafa. Možda tu može nešto da se izmajstoriše.

Evo slike elektroinstalacije za muziku, za karavan, bez Bosse ozvučenja. Unilink ide od P75 do D96 kojeg sam zaokružio crvenim. Da ne bude zabune, D96 je na šemi prikazan kao da je pravougaoni, ali je zapravo okrugli) Pozicija je tačna, opisao sam prethodnim rečenicama.

Instalacija.jpg

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, jasno je da je elektronika u tom Unilink enabler-u najvažnija. Kad bih to nabavio ne bi bio problem da provalim koje žice gde idu i ne bih se libio da presečem konektor i žice jednu po jednu spojimm, tj, zalemim i završim posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i mene interesuje, ali mislim da Sony i Beker ne koriste isti standard signala iako hardverski odgovaraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...