Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Veki

TV LCD Samsung

Recommended Posts

Imas na samsungovom sajtu program za to pa skini. Ja sam sve uredjaje u stanu koji imaju mrezni prikljucak izmedju ostalog i TV nakacio na LAN mrezu da bi apdejtovao kodeke i firmware na televizoru. Ja isto imam zadnju seriju samsung TV-a i probao sam wireless adapter od TP LINK-a i radi odlicno. Znaci ne moras da uzmes samsungov vec probaj bilo koji druge marke. Nisu skupi. E da,zaboravih i ovo. Imas na netu kako da iz servisnog menija ukljucis opciju da mozes da snimas program sa TV-a na USB flash disk koji ubodes u televizor. Ja to odradio i odlicno funkcionise. Negde sam sacuvao u kompu proceduru kako se to radi pa ako izrovarim poslacu ti.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje ako se sme,ako ga zakacim na internet mogu li tu neki sajtovi da se otvaraju ili sluzi samo da se update program televizora?Unapred jos jednom zahvaljujem pozzzzzZZZZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam ti uputstvo na Srpskom probaj da pročitaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da tvoj model nema browser za internet u sebi sto znaci da mozes samo da apdejtujes kodeke i firmware i da umrezis TV u lokalnu mrezu pa da direktno vuce muziku,slike i filmove sa kompa. Mozda da malo rovaris po netu i vidis sta pisu po forumima o hakovanju tog modela. Skoro svaki TV ima mogucnost da mu se omoguce dodatne funkcije koje proizvodjaci ponekad kriju na odredjenim modelima.

Koristi malo

sq5635.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem svima ovih dana krecem u akciju povezivanja pa cu javiti sta sam uradio uput u ruke i polako.Zahvaljujem jos jednom pozzzzZZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima zanima me da li na samsung 32d550 mogu da se prikljuce kompjuterski zvucnici u onaj izlaz od slusalica ili vec kako upitanju su zvucnici altec leansing atp3 imaju svoje pojacalo a koliko sam snimio na tv-u ima i audio optic out.Pa me zanima ko ima iskustva oko ovoga kako da povezem :help: :help: :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veži.

Optički kabal vežeš na pojačalo/risiver ili na komp koji ima optički ulaz (češće imaju samo izlaz) ili na aktivne zvučnike sa optičkim ulazom (retki).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veži.

Optički kabal vežeš na pojačalo/risiver ili na komp koji ima optički ulaz (češće imaju samo izlaz) ili na aktivne zvučnike sa optičkim ulazom (retki).

Ali nemam ja opticki ulaz na zvucnicima nego onaj klasican moze li na mestu od slusalica da se nesta nezezne mada oni imaju svoje pojacalo od tva samo signal treba jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćeš da kačiš na aktivne zvučnike imaš i varijantu sa činčevima pozadi (ako ima audio out). Ineče ne bi trebalo ništa da zezne, mada sa raznim kinezima nikad nisi načisto. A što ne nakačiš na komp, sliku (HDMI ili DVI/HDMI) i cepaš zvuk preko 5.1 (aktivnih) komjuterskih zvučnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

komp mi na spratu a televizor u prizemlju e sad ja sam mreznim kablom umresio komp i tv i svu muziku imam na tv-u ali posto ne bi da mi tv celu noc pici na 100 volume mislio sam da zakacim kompjuterske koji su i duplo jaci tv je samsung 32d550 a zvucnici altec leansing atp 3 a oni imaju samo jedan onaj zeleni cinc za komp

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma što ne bi moglo. Rokni onaj činč od zvučnika u tv uključi zvučnike u struju i piči. To i ja planiram da uradim. Imam isti tv i nisam zadovoljan zvukom.

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam zadovoljan nego cu jos malo postati cale pa kad mi ekipa dodje da imamo sta da slusamo a da tv prekostane :2guns: :2guns: :2guns::fun: :fun: :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

3_5mm_bananica_2x_cinc_kabl_1m_slika_18219995.jpg

levo stereo 3.5 mm bananica, desno par činčeva L i D . Da ne neko ne zbuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bodi i cepaj. To su ti 2.1 zvučnici i sasvim korektni.

Šteta bez 5.1 , ali pošto prinova dolazi čuvaj pare za pametnije stvari. Srećno

Share this post


Link to post
Share on other sites
3_5mm_bananica_2x_cinc_kabl_1m_slika_18219995.jpg

levo stereo 3.5 mm bananica, desno par činčeva L i D . Da ne neko ne zbuni.

Da, da mislio sam na bananucu.

@Veki čestitam ;)

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...