Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
razor_amd

Punto GT - najbolji set kvačila?

Recommended Posts

Dakle preporucite mi najbolji set kvacila koji ima na nasem trzistu za Punto GT. Moze i neki sportski, samo da bude sto bolji i sto kvalitetniji.

Razlog zasto trazim preporuku za kvalitetan set je taj sto sam na svom starom Puntu 1.1 55 vec 2 puta menjao set kvacila u roku od 2 godine. Posle godinu dana od promene prvog seta auto pocne da trese pri kretanju u prvoj brzini ili rikvercu. I tako isto i sa drugim setom, u pocetku je sve extra i kasnije pocne da trese. Prvi set je bio neki Valeo od 7000din a kasnije sam uzeo drugi kome se ne secam imena, koji je kostao oko 12000. Hocu da kupim to jednom da valja i da mi duze vreme ne pravi probleme.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li se tada zapitao kakav ti je zamajac :question:

Najbolji ti je original,pa sve posle dole.

Jbg, ne razumem se bas, u svakom slucaju to je sve na starom autu, sada se radi onaj projekat prebacivanja motora od Punta GT u Punto 55 karoseriju, pa ce onda biti sve drugo.

Nego sam u svakom slucaju hteo nesto kvalitetnije da kupim, neko sportsko kvacilo. Znaci nesto bolje nego sto ide u fabrickoj ugradnji za Punta GT.

Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktirao sam Bogunovic d.o.o. i evo njihovog odgovora po pitanju originalnog seta kvacila.

Postovani,

Set kvacila Fiat vise ne proizvodi i ne moze se isporuciti.

Za sve dodatne informacije stojim Vam na raspolaganju.

Sta uzeti kao najbolju i najadekvatniju zamenu?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svima preporucujem MecArm... :thumbsup: Korpa ima veliki pritisak, kovana peraja (tako da se nece potrositi od druk lezaja ili da puknu ko meni pa da se razleti korpa i razbije zvono menjaca), lamela je kevlarska i set za punta turba je oko 8500-9000din bez druk lezaja koji preporucujem BREDA koji je oko 1200din ;) Ja imam korpu :thumbsup: Sad trazim zamajac i jos cu da stavim sinter lamelu sa 6 krakova pa sve komplet na Yuga :thumbsup: Inace ima u BG firma koja pravi sinter lamele, takva od 6 kraka je 160e, ali ja cu je sam praviti pa ce izaci oko 100e ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...