Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dejo72

Probelm sa promenom kratkih i dugih svetala

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Skoro sam se registrovao i pazljivo citam iskustva i savete koji su ispisani na stranicama foruma. Inace imam vec 4 godine Fiata Stila '03 godiste, SW, 115HP. Imam jedan problemcic sa njim te bih vas zamolio ako neko ima iskustva ili se sretao sa istim problemom da mi pomogne.

Kada upalim dugacka svetla (skoro sam slucajno to primetio) ne gase mi se kratka svetla na farovima vec istovremeno gore. Nisam bio siguran da lije mozda tako fabricki reseno. Zagledao sam nekoliko Stila i uverio se da imam problem (mada sam sreo par Stila kojima se rad svetala manifestovao kao i kod mene). Ono sto sam primetio cackajuci oko njega jeste da se kod table sa osiguracima koja je u vozackoj kabini cuje rele da cakne kada upalim kratka svetla a kada upalim duga ne cuje se rad nijednog relea.

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Kada upalim dugacka svetla (skoro sam slucajno to primetio) ne gase mi se kratka svetla na farovima vec istovremeno gore.

Tako i treba da bude, sve je ok. :thumbup:

Oborena se gase nakon uključivanja dugih svetala samo ako su prethodno maglenke radile zajedno sa oborenim svetlima. U toj situaciji sijaće maglenke i duga.

Inače, imaš deo foruma za probleme kod Stila:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=22

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno Nesho! A ja mislio nesto nije kako treba.

Sto se tice dela foruma koji se bavi problematikom Stila poprilicno sam je iscitao ali nisam se sreo sa ovim zezalicama. Po vasim iskustvima i savetima sam skoro ocistio leptir na usisnoj grani, MAF i MAP senzor, zatvorio ERG ventil i problem sa kratkotrajnim stucanjem motora je nestao.

PS. Posto se zapravo ne radi o kvaru ili nepravilnosti zamolio bih te da ovu moju temu kao administrator uklonis kako nebi zatrpavala forum nepotrebnim! Hvala jos jednom!

Edited by dejo72

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se nekad desava da kad ukljucim duga ugase se kratka a nekad rade i duga i kratka......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...