Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kaje sr...,pisi ako ti treba nesto od delova ima u cacku neki tip ima ih dosta na placu pa makar da ti pomognemo ako su delovi ovde jeftiniji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok...ljudi hvala vam...valjda u Laktasima mom mestu sudara covek ima dve lancije pa cu nekako nesto naoraviti, moram da vidim to osiguranje i procenu stete...javim vam sve...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želim samo da napomenem da krećem u posao. Trajaće, al' se da vratiti u prvobitno stanje.

Hvala vam na podršci, javljam vam sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala vam mnogo drugari...auto je kod majstora pa polako da se zavrsi...kaze 15 dana....veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Ja sam novi forumas ovde i ne znam da li bi na boljem mestu mogao da nadjem odgovore na moja pitanja :)

Trenutno sam na granici kupovine jedne Lancie Kappe i od toga me deli par dana (ako sve bude kako treba automobil ce biti predstavljen ovde)

Predpostavljam da dosta vas vozi taj auto i da ga jako dobro poznaje vecina ovde a ja bas nista ne znam o njemu pa imam neka pitanja.

 

Lancia koju gledam je 1999 godiste 2.0 155 ks ,ima ugradjen CNG (metan) i radi na benzin i na CNG..Hauba,krov i cini mi se gepek su izbledeli i treba da se farbaju ali to je najmanji problem..

Zanima me sta da gledam kod tog automobila najvise?Koje su njegove prednosti i mane? Na sta trebam da obratim paznju najvise?

 

Hvala svima !

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centralna brava da li zakljucava sva vrata i otkljucava. Izduvni sistem. To su im posebno losije stavke. Pretpostavljam da je onako pozadi "klekla" tako da i to treba videti i resiti. Suvozacki tapacirung zna da bude pokidan jer su teska vrata. U globalu proveriti da nije presla milion i to je to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova je presla oko 390.000 ,valjda kako mi se cini...Klekla pozadi nije a vido sam jednu kako izgleda sto jeste i tu su verovatno opruge popustile i treba da se menjaju?Cuo sam za to oko centralne brave i da izduv korodira...Jel ima nesto ovako posebno oko motora kao i ovog tipa motora?Ja mogu lako da proverim da li motor duva,ali posto nije turbas,predpostavljam da je dugotrajniji...

 

Sto se tice odrzavanja : Da li je skup,srednji,jeftin? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buduci da tog automobila ima po otpadima, ne bih rekao da je skup za odrzavanje. U odnosu na klasu je cak i jeftin. Ipak je tu dosta delova sa Fiatom. Ne znam sa cim uporedjujes, ali ajde da kazem srednji. Skini cep gde dosipas ulje i ne bi smeo da duva, mozda mala promaja. Cak sta vise treba da uvlaci dole cep sam. Izmeri kompresiju. Ja imam negde slicnu km sa tim motorom i moja kompresija na hladno je bila. 14-14-13.8-13.2-14 bara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epa ovako ljudi,na pragu sam kupovine Lancie Kappe 2.0 20v VIS iz 1999 godine...Ovo je ePer od auta 

 

 https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1096947_150267901844030_536679586_o.jpg

Ovo su slike od auta :

 

Treba mi svaka vasa pomoc "na oko" a dobio sam savet da auto oteram u Sabac kod Nikole (nadam se da ce se javiti na post) radi pregledjivanja celog auta...U sustini auto ima Sekvent CNG ,covek je insistirao da skine i da mi proda auto ja sam mu reko da mi bas zbog njega i treba (trosi 1000 dinara na 230 km) ...U sustini treba da se prelakiraju hauba i krov..pogledajte malo slike koliko moze da se vidi pa mi recite stogodj :D

 

Sto vise odgovora ,to bolje posto prekosutra idem da dam svoju Sierru uz doplatu za Kappu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije,hauba je ostala bez laka kao i krov i malo gepek i treba da se prelakira.>ovako nije cukana ,grebana i ostalo (kolko mi je rekao vlasnik)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledaj dooooooooobro proveri motor posebno vidi da slucajno nisu krenuli da klepecu leteci ako znas kako to da proveris....

vidi dal dimi kad otvoris cep za ulje I da li dimi  kad je pricepis na benzin... ako vlasnik neme benzina u rezervoaru a naj verovatnije nema nateraj ga da idete da sipate u krajnjem slucaju prezali ti iljadarku pa sipaj pa vidi kako radi na benzinu... veoma bitno

proveri trapove pozadi posebno...

inace ovako na oko cini mi se da niej nigde jace cukana fino stoji ali su ti bre slike mnogo loooooooose....

Share this post


Link to post
Share on other sites

turiranjem motora blago dodaj gas vise puta sa 1000 rpm do 2000 rpm ne sme da se cuje nikako cangrlajnje u motoru....

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

blizu... radilica na obradu novi set letecih lezecih...

 

to je boles` u narodu poznata pod nazivom prolupao motor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajjj znaci to je zaprvo to...Kaze vlasnik radi i na benzin i na metan tako da moze lako da se proveri.>Reci cu mu ja da sipa on pre nego sto se vidimo ako nema..Moja sierra npr uopste nije radila na benz kadsam je uzeo..Onda me kostala 250e da je upalim na benzin ali zato sad ide kao mecava..Nju trebam da dam u zamenu za Kappu..Na oglasima je..

 

U sustini svaki auto iziskuje ulaganja.Ja sam u ovaj spreman da ulozim jos jedno 200-300e preko svega da je dovedem u dobrom stanju..Farbanje ,odnosno lakiranje imam za dzabe,samo materijal da uzmem..Tako da mi je to najmanji problem kod nje (jedan od razloga sto sam pristao da je gledam uopste jer treba da se lakiraju hauba,krov i gepek) .Vazno mi je trap dobar,da motor lepo radi i vuce..A lako cu proveriti dal duva i to..Kako da "proverim" zadnji trap (na licu mesta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kleknes na levo koleno npr I pogledas pa onda sednes u auto pa provozas malo...  I tako vise puta...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...