Jump to content
FAS Goran
stevan kuvar

Fiat Stilo 1.8 - slabo vuče

Recommended Posts

pozdrav ljudi imam problem,a ne znam sta je....imam stila 1.8 i auto lepo radi i pali na zub,sve super..ali nece da vuce ide kao da je 1.0...kada je izbacen iz brzine i stisnem gas do kraja obrtaji odu u limiter on zadimi crno :(... ne znam sta mu je..ako neko moze pomoci hvala unapred!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti upalio lampicu engine fault? :question: Jel si isao u neki servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj vise detalja da bi neko mogao da ti pomogne preko foruma...

Od kada se tako ponasa, da li si pre toga imao neku intervenciju na kolima ili ne, kako se ponasa kad ides prva-druga-treca, trosi li ulje itd itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao.. evo prvi put da pisem na ovom forumu i do sad sam citao tudje muke a i mene su sad sustigle..,,da moram pitati za savet. Inace imam stila 2 godine i jako sam zadovoljan kakav je auto slozicete se s mnom za te pare.?.. AUTO je stilo 1.8 benzin-gas 133ks 2003 godiste ide ko blesav.. ..E SAD MUKE izbacuje mi engine flute,standard air beg,trosi dosta ulja,izbacuje mi plavi dim kad dam gas,nece da vuce kad se ugreje tacnije u momentima,kad je ladan zaletim se i krenem malkoc jace da kocim krene da padaju obrtaji i krene da se gasi,zadnje desno staklo ne reaguje na komande vozaca,na leru se cuje cudan zvuk ispod haube kao da kajis struze a kad dam gas taj zvuk nestaje,vuce mi volan u desnu stranu i bio sam na balansiranju i nema gde nisam bio ne pomaze,dosta je bucan..... i tako al sve iz toga kad izvuces i de ko blesav. svaka pomoc je dobro dosla ako nesto mogu ja sam da uradim jer su mi "majstori" krv popili sto se tice para. hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Engine fault - na dijagnostiku, sta da ti kazem :)

Air bag - senzor u sedistu verovatno, da se popraviti trajno za nekih 40-ak evra, baci pogled po forumu, ima tema o tome

Ovo sto kazes da hoce da se ugasi kad je hladan, jel se to desava i na plinu i na benzinu ili kako? Meni se pretprosle zime gasio na gasu ako nije dovoljno zagrejan a ja krenem da kocim.

Ako je zagrejan ok, nema gasenja, bar sto se gasa tice :)

Plavi dim - verovatno gumice ventila, a zbog toga i trosi dosta ulja.

Edited by sasa_vu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ gocamanja

Štetno je trpati sve moguće probleme u jednu temu jer se tako onemogućava pretrga sadržaja foruma. U naslovu jedno, a onda u temi i milion drugih stvari. Tako ne ide. Ova tema je SAMO za ono što joj naslov kaže. :thumbup:

Ostalo pišeš u drugim temama, a nađeš ih koristeći pretragu foruma:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43963

Ako nema teme koja te interesuje, onda otvaraš novu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da smo na plin hoce da se gasi...o.k. nadam se da je samo do gumica ventila :question: da nije i do karika i tako u beskraj. nisam jedno rekao on meni ne trosi ulje nego guta :coffee: ...litra pa mozda i vise na 1000km Dobro ovaj air beg to me ne nervira toliko malo pomeris sediste i on se ugasi...

e sad da ne krsim pravila foruma sto nece da vuce kad je ugrejan :rant: no da pojasnim krenem jednu deonicu puta od 40km i kad je napolju 30 stepeni malo gradske voznje od 15 min u jednom momentu kao da imam ficu :lol: , i onda se to malo smiri i opet normalno....jedino sto znam da mi ne radi termostat al temp. ne ide preko 90.??? Vidim ja da cu morati stila da dam majstorima kao placanje za popravke. poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

postovanje

fiat stilo 2003 god. 1.8 cmm 98 kw 16v benzin + LPG

auto radi na benzinu kao i na plinu tj trokira...ponekad ne mogu upaliti po 20 min kad je hladan..u sred voznje se gasi npr kada prebacujem u neki stepen veci brzinine ili manji..kada vozilo miruje kazaljka od gasa osciluje ( ne znam drukcije objasnit :) oprostite) cesto pada na " 0 " pa zatrza..kao da se udavi gorivom :D ....vuca vozila je oslabila previse u zadnje vrijeme ..ponekad mislim da mi fiat ima 50 kw kako lose ide :/ ... do sada ga je pregledalo 5 majstora tj mehanicara i nista nisu mogli popraviti..zadnji mi je rekao da je 100 % kvar elektornike i da ne moze napraviti :( a ja naprosto o tome nemam blage veze (duduk sam za te stvari :D ) Molim za pomoc ako bilo tko zna o cemu se radi da mi odg..hvala unaprijed i LP :*

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buca stari poznavaoc 1.8 16v motora...;)

Sto trosi ulje ili glava ili karike,sto variraju obrtaji rece buca verovatno je klapna koja moze da se sredi,a sto lose ide opet je verovatno klapna i sto nece da upali opet klapna.Promeni svecice pa ces da vidis to trokiranje,mada pre ce da bude neka bobina a imas ih 4 komada.Pali li neku gresku jel kacen da dijagnostiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je to previse? Jel vlazi negde na motoru?

u ovih 5 mj 3 L ulja je potrosio

Men se cini kanda negde vuce fals vazduh.

Fidel u kom si gradu?

daleko sam ja brate od tebe :D BiH - okolina Doboja

Buca stari poznavaoc 1.8 16v motora... ;)

Sto trosi ulje ili glava ili karike,sto variraju obrtaji rece buca verovatno je klapna koja moze da se sredi,a sto lose ide opet je verovatno klapna i sto nece da upali opet klapna.Promeni svecice pa ces da vidis to trokiranje,mada pre ce da bude neka bobina a imas ih 4 komada.Pali li neku gresku jel kacen da dijagnostiku?

skoro mjenjo bombinu 100 eura me kostala..kacen je na diagnostiku i javlja sve ok..gresku od airbaga definitivno nemoze nitko da ukloni :(  u "Fiatovom servisu" u Tesnju rekli su mi da je ozubljenje problem i moram cekat najmanje 20 dana dadodjem na redu pravit auto :/   pokusat cu zamjnuti svjecice ako to nemogne ode on u pm..zapalit cu ga :D

Ostao mi carb cleaner aj dodji ;)

 

 

gdje kupit taj cleaner? jbga mozda je pitanje glupo al stvarno ne znam :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko je tih 5meseca u km :) a cleaner kupis u nekoj opremljenoj radnji auto delova. Bilo je nekad i na EkO pumpama u Nisu sad ne znam da li ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cliner imas u skoro svim prodavnicama auto delova ili wurth radnjama.Da bi oprao klapnu kako valja treba da je skines sa auta i da poskudas maf i senzor pozicije leptira i da je rasklopis u delove da operes zubcanike u nutra i sve ostalo i da sklopis ponovo sve kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre Deki kakvi zupcanici, kakvi crni senzori? Skidaju se 4 creva (bice malo antifriza svuda pa paziti), idu vrlo lako jer su na selne i jedan konektor i 4 srafa (3 iste duzine,1 malo duzi) i klapna je u ruci

3 litre ulja za 5 meseci pa nek je presao i 7-8 hiljada je mnogo i sa curenjem negde (cep, karter ili tako nesto...)

Daj tacnu informaciju koliko si presao za 5 meseci

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je peres samo povrsno onda samo ko sto si reko skines creva odsrafis je od usisne grane i prskas i peres,ovo sto sam ja napisao je kompletno rastavljanje i pranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...