Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
lnzarko

Pioneer MVH-8200BT - parking break

Recommended Posts

Kupio sam Pioneer MVH-8200BT. Digitali medija risiver koji ima mogucnost prikazivanja filmova i slika na svom ekranu. Medjutim, postoji zastita koja sprecava da se u toku voznje gleda. Jedan zeleni kabal koji ide iz plejera treba povezati na prekidac sa rucnom kocnicom tako da kad auto stoji i rucna se povuce ima mogucnost gledanja. Kad se rucna spusti onda se taj prekidac aktivira i iskljuci mogucnost gledanja. Vidim na Youtube ima dosta fajlova koji prikazuju kako prespojiti taj zeleni kabal da je uvek moguce gledati. Nisam uspeo da nadjem neko dobro objasnjenje kako to odraditi. Zna li neko nesto vise o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno nemam pojma o tome :question:

ali pretpostavljam da je na kablu neki prekidac ili elektricno kolo koje aktivira pritisnuti prekidac rucne :geek:

ako je tako samo treba direktno spojiti kabl ili ukljuciti prekidac da kolo stalno bude zatvoreno :yes .

Opet kazem da nema pojma o ovome i najbolje da se konsultujes sa nekim ko se bolje razume u te stvari,ali oveo je jedna od pretpostavki :huh: ,i to svakako treba da uradis,pre nego sto bilo sta probas,da se nebi desilo da ostetis uredjaj :vava:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto spoji tu zelenu zicu na minus i dobices da DVD radi kad god hoces kao da je podignuta rucna.Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka rucna prekida masu.Znaci.dovedes stalnu masu na zicu i to je to. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega cestitke na izboru HU.

A odmah nakon toga i masa, odnosno taj zeleni kabl bilo gde na masu vezati (bilo koji sraf koji je nekako vezan za limariju ili sasiju).

Ako te ne mrzi mozes izvuci i neki prekidac od te mase do HU cisto fore radi a i auto puta, jer kad izadjes u potpuno crnilo zeleces da se taj monitor (koliko god bio mali) ugasi. Veruj mi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ranije na dvd-u taj kablic skratio na 5cm i obmotao oko srafa koji je bio na kucistu plejera ... neki 2din uredjaji sa ekranom imaju auto-dim opciju koja zatamni ekran automatski u odredjeno vreme (npr 8pm) i opet ga vrati u normalu ujutru kad prodje mrak

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to. Zeleni kabal na masu i radi ko doha. Ovaj plejer ima i opciju da se ekran zatamni kad se svetla ukljuce. I to je izbegnuto sa ovim spajanjem zice. Inace plejer je odlican. Cita divx filmove sto mi se jako svidja. Hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...