Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Bravo / Marea - zablokirala brava na gepeku!

Recommended Posts

Evo ovako, danas (sasvim slucajno) krenem da otvorim gepek uz pomoc kljuca (sto inace ne radim, koristim rucicu pored sedista) kad ono shipak! Nece!

Ni levo ni desno, znaci, kljuc udje s poteskocama i nema sanse da se okrene u bilo koju stranu! Pokusao sam to malo da podmazem wd-om, a kao rezultat dobio sam lakse ubacivanje kljuca i to je sve!

Da 'l da teram to kod nekog majstora ili se to moze rastaviti, podmazati iznutra ili sta vec kako bi ponovo proradilo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je uspomena na zimu i so.Ne moze se resiti sa MALO WD-a,treba DOSTA i iz vise puta.Meni je trebalo 5 dana svakodnevnog naprskavanja i guranja kljuca po malo,dok se nije odblokiralo.Naspricas,ostavis par minuta,malo prodzaras kljucem bez sile,ponavljas svaki dan dok ne pusti kljuc i proradi okret.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naj naj naj bolje resenje je da lepo,polako i smireno otvoris nazad u vratima,poskidas sve moguce mehanizme,ocistis(dovoljno je i suvom krpom).Velika je mana dihtum-neka vrsta sundjera.Propadne posle odredjenog vremena a sva voda koja se slije sa brisaca sa sve prasino,ledom i sredstvom za vetrobrane,zavrsi u mehanizmu za bravu(kljuc).Lepo to ocistis i razmisli ali ja cu to uraditi skorije,jer me opet ceka ciscenej,stavi ili sirovu gumu ili silikon.Ovo ti kazem iz iskustva. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je bolje da ga otvorim i ocistim (to nije problem, probelm je sastaviti to sve bez viska delova:))... jer ako ga wd-isem, odblokirace i onda opet dodje zima, opet so, opet uspomene... :)

hvala momci! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi nije problem mehanizam,vec cilindar brave... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako Bokija

Problem je bio u samom ulosku-cilindru, te je isti letio vani na podmzivanje :)

Nije hteo onaj jedan pipak da se vrati unutra kad ubacim kljuc! Svi 'oce, samo on peder nece! :)

Rastavih, podmazah, sastavih, i sad radi k'o podmazano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK sorry nisam razumeo,mislio sam da je mehanizam.A taj peder i meni zeza na vozacevim vratima...odnosno ne radi-zaglavio se.Muka na sve strane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakakve rabote umem da uradim,al petljanje po cilindrima brava je daleko od moje specijalnosti.Bas se bojim i da pomislim na tako nesto... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

@koshke - Probaj skinuti pa procackati, nista te ne kosta... "Gore biti ne moze, moze samo bolje" , jer ionako ne radi! :) (ja sam se vodio tom logikom) :thumbup:

@bokija - hehehe, kakva crna specijalizacija, ja ekonomski tehnicar koji lepi plocice! :) Nidje veze sa bravama a pogotovu sa cilindrima, al' eto, i corava koka ubode zrno! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaribala ti brava. ja sam isto imao takav problem. ako je stalno otvaras preko centralne onda vremenom zapekne i zeza

Edited by zexoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da ih otvoris sa unutrasnje strane, tako sto ces da skines plastiku i imas dve poluge koje se spajaju na sredini koje povuces .

Verovatno ti je otisla brava.

Kod mene je ista situacija, sad pre svakog otvaranja moram prvo kljucem da otkljucam pa tek onda da otvaram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, dve poluge koje vuku one brave sto zakljucavaju gepek vrata, ali najcesce ode sama bravica zariba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda može ovde da upadne pitanje... :)

Zalomljen mi je ključ u petim "vratima"(ne volim da ih zovem VRATA :lol: ), tako je bilo i kad sam kupio auto, mada beše to davno... :)

Sad razmišljam dal je moguće to na neki način rasturiti i izvući taj zalomljeni deo, ako jeste koliki je to posao za nas nevešte?

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti slike iz uputstva. Prva je za skidanje plastike, druga za skidanje samog uloška brave. Probaj, ništa te ne košta.

Volume_2.jpg Volume_12.jpg

Pozdrav, Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...