Jump to content
FAS Goran
scul

Lybra - polomljen joystick za pomeranje retrovizora

Recommended Posts

Danas sam polomio ovaj mali dzojstik za pomeranje retrovizora :wallbash:

Da li neko ima ideju kako ga popraviti, tj. zalepiti?

Da li uopšte postoje neki specijalni lepkovi koji bi izdržali sve pokrete (nekako bih ovim patrljkom dole i mogao da štelujem, ali nikako ne mogu da prebacim levi-desni retrovizor.)

Pokušao sam preko Epera da nađem ovaj deo ali nisam uspeo...

Dakle lepljenje ili novi/polovni deo, šta vi mislite?

E da, zna li neko koji još model Fiata/Lancie/Alfe ima isti ovakav joystick?

ffcR0.jpg

fffl9.jpg ffkkr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god okrenes nezgodno :question: ...kako si uopste uspeo da ga slomis...jesi li spustio nesto na njega ili zapeo...uglavnom po meni bolje ti je da to negde skines ili vec narucis preko ebaya...sretno nadam se ces uskoro resiti to vec..pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako hoces da lepis obavezno loctite ili wurth...mada je mnogo bolja varijanta zamene...ako ga nadjes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polomio sam ga tako što sam iza menjača odložio onu žutu plastičnu kutiju za jelensku kožicu... na suncu sam provalio da mi je prašnjava tabla pa kao da obrišem dok stojim na semaforu :rolleyes: ... i onda pri prebacivanju u 2. ručica menjača je pogurala tu žutu kutiju koja je odvalila joystick :wallbash:

Hvala za savete, videcu danas po otpadima da li mogu nešto da nađem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prvu pomoć Loctite Liquid ( ne gel i to...). Za prvu pomoć, dok ne nadješ komplet dugme na otpadu, recimo. Lepljeni deo će biti praktično večit obzirom da se vrlo reko i koristi i ne pipa često). Mada se bojim da te ne ošamare sa cenom na otpadu jer taj deo vrlo retko crkava, (sem u slučaju pranja enterijera u dokolici na semaforu :thumbup:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

(sem u slučaju pranja enterijera u dokolici na semaforu :thumbup:)

ja rekoh pokusao covek na semaforu da dohvati upaljac ispod suvozacevog :whistle: ...pa pomislih bolje i to nego airbag :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da.. srećom pa se airbag nije otvorio :thumbsup:

pa šta ću kad neki semafori traju toliko da opušteno možeš ceo enterijer dubinski da opereš :coffee:

nego, izgleda da i Alfa 156 ima identičan joystick za retrovizore, tako da to može olakšati potragu

83312402.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu su ljudi, ja bih to isto zalepio, dok ne pronadjem polovan negde na otpadu. Mada, moze se desiti da kada to zalepis locktite-om ono bude funkcionalno i mozda neces imati potrebe da trazis deo. Kazem to jer vidim da je mesto loma cisto i verujem da bi se to dalo bas lepo zalepiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam deo na otpadu u Vinogradskoj, 20 EUR, Lybrin original.. sutra idem da ga kupim.. mislim da je to OK cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da bi loctite drzao to, ubrzo bi to otpalo. Mozda jedino da probas sa nekim 2-komponentnim, oni kao u spricu, mada mislim da su oni oko 600-700 din i ako nemas da lepis jos nesto u skorije vreme onda je verovatno bolja ta opcija polovnjaka za 20 evrica :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 jura je po meni sasvim korektna cena. Za te pare ja se ne bih zezao sa lepljenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam sa otpada polovan za 20 EUR, sasvim očuvan... Zamena vrlo jednostavna, samo se izvuče, drže ga 2 žabice i raskači se džek... moraću odsad da pazim šta držim iza menjača :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto se tebi, nazalost, desilo skola je i nama ostalima. Moram priznati da i ja volim svasta da spustim tamo. Tvoje iskustvo je vredno, hvala ti. Od sada cu i ja da pazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...