Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
shone sd

Slovenački Novak auspusi - kakvog su kvaliteta?

Recommended Posts

Treba da menjam zadnji i srednji lonac, raspitivao sam se na vise mesta o cenama i proizvodjacima i nekako mi se cini da je Novak najpovoljniji. Komplet sa ugradnjom kosta 10 hiljada dinara i dobija se garancija od 2 godine. Nudili su mi neki italijanski koji se krece od 12500 din do 14500 din sa jednogodisnjom garancijom. Takodje ima i nas proizvodjac sa cenom od 14000 din i garancijom 2 godine. Ima li neko od vas iskustva sa ovim slovenackim auspusima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je motor u tom Bravu?

-Bravo 1.2 16v

Zadnji lonac /trojni....Domaći 8.500-9.700........Imasaf 14.200 dinara

Zadnji lonac /solo/.....Domaći 3.500 dinara

Srednji lonac /dvojni/.....Domaći 5.000-6.200 dinara

- Bravo 1.6 16v i 1.8 16v

Zadnji lonac /trojni/...Domaći 8.600-9.500........Walker 11.500........Imasaf 14.700 dinara

Zadnji lonac /solo/.....Domaći 3.600.............Imasaf 6.300 dinara

Srednji lonac /dvojni/ ...Domaći 4.800-6.200........Imasaf 8.600 dinara

Ovo je samo primer kolike razlike u ceni postoje...jer kod nas (Srbija) možeš uzeti oba lonca za ispod 10.000 dinara :thumbup:

A, isto je garancija 2 godine.

E, kad je za te slovenačke garancija 2 godine, a koštaju 100 eura...onda možeš na osnovu ovih cena videti o čemu je reč.

http://www.auspuhservisljuba.com/auspuhservisljuba/index.php?option=com_content&view=article&id=123&Itemid=157

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40178

Imaj na umu da je IMASAF pojam kvaliteta. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je 1,6, 16v, 76kw. Ciji je Imasaf, italijanski? Drugar je pre 3 godine stavio Novak, zadovoljan je. Ali ja sam uvek za kvalitet, tako da iako je cena visa, to se na kraju isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, italijanski.

http://www.imasaf.it/

Naveo sam ove cene da se vidi da se za tih 10.000 verovatno dobija najjeftinija varijanta, tj. najtanji lonci...kao što i ovde kod nas imaš te varijante...ali i za manje od 10.000 :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da kazem, mislim da si me ubedio i da si u pravu. Hvala

Edited by shone sd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam juce kod Ljube u servisu.Dopada mi se IMASAF po lepim cenama.To bi verovatno resilo svakom problem ko bi auto da zadrzi duze vreme. :smoke:

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako. Novak je firma koja lagano gubi tržište u Srbiji. Njegov kvalitet je osrednji i nikako se ne može meriti sa Imasafom. Sve ostale firme koje se nalaze na našem tržištu su manje više istog kvaliteta osim Imasafa koji prednjači u kvalitetu izrade, performansama pa što ne reći i u dugotrajnosti. Cene jesu malo veće od ostalih proizvođača ali veruj mi na reč kada se uporede sa ostalima dolazimo do zaključka da je cena opravdana...

Uvek i na svakom mestu dajem prednost Imasafu. Jedan od osnovnih razloga je i činjenica da je generalni uvoznik za Srbiju vrlo ozbiljna firma koja ima evropski način poslovanja. E sada da li ima falsh Imasafa nisam ih jos video ali uvek se na tržištu mogu pronači firme koje prodaju isključivo originalne proizvode. :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Imasaf (zadnji i srednji lonac), i nisam bas zadovoljan kvalitetom. Zadnji lonac je izgoreo za 1,5 godinu, i mislim da je to suvise kratko vreme za takvu cenu.

Sada imam Vlajkovic zadnji lonac, uskoro ce biti zreo za zamenu, ali izdrzao je preko 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešava se to i sa Imasafom ali to su slučajevi koji ne potvrđuju pravilo.Što se tiče Vlajkovića on zaista daje kvalitet ali su i cene znatno veće nego u ostalim servisima.. Na dugotrajnost auspuha utiče mnogo faktora tako da je to zaista jedna opširna tema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...