Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
SpyroPBP

Kompjuter za Punto GT

Recommended Posts

Dragi drugari :rolleyes:

Imam "mali" problem. Naime, mojoj ljubavi je rikno komp, nema tu sta mnogo da se pise, mene samo interesuje gde mogu da nadjem drugu (polovnu) jedinicu??? Koliko kosta i vase misljenje o celoj ovoj situaciji, sta mi je pametnije ciniti i to

Hvala :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da te smorim, ali ako je GT3 (a ako je taj auto sa avatara onaj sa karaburme, onda jeste), onda maltene nigde, jer je to UZASNO retka stvar... :no

Jedino resenje ti je da zoves sve otpade koje znas po SFRJ i nadas se da neko slucajno ima BAS gt3 rasturen i da mu je ostao ECU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas je taj :rolleyes:

A da si me smorio, nisi, smorio sam se ja jos pre mesec dana

Naso sam ja jednog u Mladenovcu al ne znam koliko je realna cena od 200E, zato i hocu da pogledam jos da mozda nadjem nesto bolje ako postoji. Ako ne, moracu da se udam za ovog, nije da bas imam nekog izbora

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je taj za 200 eura ispravan, i ako je od GT3 (ako si 100% siguran u to), ja bih to uzeo na keca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...u pravu si sto se tice cene i uzimanja, otvori komp i vidi dal je radjeno nesto na njemu i proveri od kog je motora tj da li ti pasuje, jer ako nije od tog sto puno trosi onda mozes samo Djordjevicu da prodas za evoluciju, cujem da i njemu crkava nesto auto..

Mada me vise zanima ko ti je dao dijagnozu i na osnovu cega da je komp u problemu, jer na gt3 retko crkava komp, gt1 i gt2 su imali problema sa kompjuterom i sa jos mnogo stvari, gt3 je skroz druga prica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ispostavilo se na kraju da nije komp. Pa sam onda ja majstora otero u ***** Pa smo se ja i ortak posvetili precescavanju cele instalacije (tj vise ortak) i zavalili smo neku foru za neku vrstu samodijagnostikovanja kvara i po tom nekom kodu otiso mi je RPM senzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na drugim automobilima se kvar tog senzora pokazuje tako što auto uglavnom radi samo dok je hladan, a čim se zagreje ugasi se i nema paljenja, tj. samo vergla...dok se opet ne ohladi, kada će ponovo upaliti.

A, kada skroz ode u večna lovišta...onda nema paljenja ni kada je hladan.

Ako se i tebi auto ponaša na taj način, eto još jedne potvrde da je taj senzor u pitanju. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan. Evo mene posle duzeg vremena, bio mi je crkao i ovaj moj kucni komp pa se nisam javljao.

Auto je popravljen. Nije bio ni RPM senzor ni ECU vec je otiso komutator. E sad, posto sam ja mentol i dao sam mentolima da mi popravljaju auto, tako je i taj mentol spalio moj stari ECU tako da sam i to morao da kupujem. ECU sa bravom, imobilajzerom i dva kljuca me izaso 150E

Sad me interesuje vase misljenje da li da ja ovom mentolu lepo odnesem onaj ECU sto ga sprzio i da mu trazim 150E????

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nosi...nemas sta da izgubis, mada tesko da ces mu dokazati da ti je on to uradio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...