Jump to content
FAS Goran
zokivs

Usporeno gašenje unutrašnjeg svetla u Bravi kao u Marei

Recommended Posts

Imam Fiat BRAVU gde se unutrasnje svetlo ne gasi sa kasnjenjem od 10-15sek i polako. Kako to radi u Marei ili Stili. Nervirame u Bravi kao stojadin zatvoris vrata a ono mrak , nevidim kljuc da ubodem ! :unsure:

HXLHr.jpg

Edited by ABARTHVS

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad si mi sve rekao, gde to stoji kako izgleda i moze li se to nakalemiti na Bravi? ....i gde da nadjem moze...ima li ko ,otpad neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlozeno gasenje,jedna od glupljih stvari.Uopste mi ne treba.dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija

hahahahahahaha....ma iskreno,to je samo fora.Licno je imam,ali i ne vidim neke koristi.Ja dok se namestim i krenem da ubodem kljuc u bravu,svetlo se vec ugasi :rolleyes:

Elem,verovatno ta kutijca moze da se nadje na nekom otpadu,a nalazi se kod suvozackih nogu.Ako imas manual ili workshop mozes tamo da je nadjes i vidis kako se veze.Moguce je da tvoja masina ima vec izveden konektor pa mozes samo da je uboges

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predrage,ja sam bre banderas covek.Ako treba mogu i luster sa dimerima da okacim u auto.U stvari,luster imam u kolima,al nisam video potrebu da ga dimujem.Sad kad bolje razmislim,pocecu sa izradom jednog light show-a,cisto kad pustim Shabana da ima odgovarajucu pratnju.harhar.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam danas na jednoj Marei 1.9JTD kod suvozaca je samo ECU !!!!!! nista drugo nisam na brzinu uspeo da vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinjor ABARTHVS, ja sam bio impresioniran tim svojevrsnim bioskopom. Jedna jako dobra strana te naprave je kada ste parkirani u mračnoj ulici i date daljinski kontakt za otkljucavanje, svetla se polako pale i pristup vozilu je lagan. Takodje dobra strana kada se parkirate u mračnoj ulici, došli ste kući, na primer, ugasite motor - ne morate da palite ručno sveta, niti da otvarate vrata - taj jedan minut bioskopa vam je dovoljan da nadjete kljuceve, cigarete, telefon....ili bilo sta sto bi sutradan po svetlu moglo da se vidi - a ne treba. Jedina loša strana je ta sto se pri svakom gašenju motora svetla pale, pa recimo, ukoliko je vozac sa saputnicom našao neki zgodan parking za razgovor, ugasi motor...eto svetla kao po danu, a to vec moze da bude indiskretno. U svakom slucaju jako zgodna stvar!

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korisna stvar :yes ,

dok se svetlo polako gasi,mozete baciti pogled na unutrasnjost automobila :geek:

i proveriti da vam nije ostalo nesto :no -zbog cega ce vam stradati stakla :wallbash: na primer :whistle:

isto je i sa paljenjem,pri ulasku u kabinu,svetlo ce taman sijati da se lepo smestite ubacite kljuc u bravu i onda se lagano gasi :rolleyes: .

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ABARTHVS:

imas na forumu temu, mislim da sam je ja zapoceo, no nije ni bitno. Tu imas datu semu uredjaja sa svim detaljima. Ja sam napravio plocicu, i tu stao, jer em nisam mogao naci zice odg preseka da sve to lepo spojim na kola, em nisam imao vremena u datom momentu, em mi je bio cim da raskopavam pola auta da bih zavrsio.

nije losa forica, ako bas bas imas vremena da se zezas.

inace, u mom Puntu ima odlozeno gasenje, ja sam hteo samo da ubudzim dodatno dimovanje pri paljenju/gasenju. Jos jedan + ovog resenja je sto kad jednom ubudzis novu sijalicu, i ovo dimovanje - mnooooogo je slabo moguca varijanta da ce ti ta sijalica ikad pregoreti (nema shok rezima pri paljenju). Sijalica nije neki trosak, ali je smor menjati.

P.S. Iako u kolima imam to odlozeno gasenje - gotovo nikad ni ne palim to svetlo. Stalno je na polozaju za trajno ugaseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam danas na jednoj Marei 1.9JTD kod suvozaca je samo ECU !!!!!! nista drugo nisam na brzinu uspeo da vidim...

Skini workshop za Bravo/Brava.

http://rapidshare.com/files/188192939/Bravo_Service_Manual_Part_1.pdf

http://rapidshare.com/files/188192943/Bravo_Service_Manual_Part_2.pdf

http://rapidshare.com/files/188192947/Bravo_Service_Manual_Part_3.pdf

http://rapidshare.com/files/188192951/Bravo_Service_Manual_Part_4.pdf

Tu imas sve sto ti treba za odlozeno gasenje.Ima i sema spajanja i lokacija kompa za svetlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo ja to lepo i listo celo prepodne...mozda sam neki red preskocio ,al nenadjoh nista silne seme ,ne mogu poreci.

Ja sam automehanicar a ne elektricar :sleeping:

stvarno ima 4 pdf-a u kome je da li znas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala ti sutra cu da pogledam ,kolko vidim to moram da skinem onu kasetu to je tu?

pozdrav .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ma gledao i poručio kad ono nemaju štampane pločice pa samim tim i taj super prizvod . Mada sam ja više za nešto original ako postoji i ako može da odgovara. Evo skinuo sam i policu da vidim sta ima ....nije kao na šemi što mi je Predrag poslao vidim modul za centalnu bravu par releja i neka veća zelena kutija ? :unsure:

Evo slike

U46oJ.jpg

Edited by ABARTHVS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam malo coravije bice,ali ako se ne varam,tamo vise dva konektora?Pokusao sam da dokucim raspored zica,ali malo je mutno ili sam ja corav(verovatno oba).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo je mutno ,ali gresis, oba ta konektora su vec spojena! Nema nijednog Slobodnog!! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam narucio kod prijatelja taj sklop, mada sam ja malo zakomplikovao stvari. Hocu da mi odlozi gasenje svetla oko 30s, da mi pali svetlo kada otkljucam auto daljinski i da momentalno ugasi kada dam kontakt za paljenje motora. Kaze covek da je to prilicno jednostavan sklop...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste jednostavan sklop, problem nastaje pri povezivanju, ali uz dobru elektrošemu, ni to nije problem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde javi kada ti uradi i montiras ..kako radi i da li si zadovoljan ...i koliko si platio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam menjao jednu sijalicu u lusteru i interesu je me cemu sluzi dzek sa 5-6 zica koji nigde nije spojen? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,imam mali problem...skinuo sam luster...planiram ugradnju produzenog svetla tj usporeno gasenje...pa me sad interesuje kako ide spajanje posto imam tri zicice?

Ovo je slika skinutog lustera :)

sq1300.jpg

Hvala! :welcome:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...