Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
piromaniak

ozvucenje u zuntu

Recommended Posts

Kada glasno pustim muziku vibrira mi plastika i tapacir na vozacevim vratima. To proizvodi zvuk koji se ne slaze sa muzikom ni u kom pogledu. Na svaki bas cuje se brujanje plastike. Mislim da je tapacir pa me interesuje sta ga osim srafova drzi (zabice il nesto slicno).

Sunjam da se nesto otkacilo pa sad usled toga dobijam brujanje jer kad drzim ruu na tapaciru brujanje nestaje.

Takodjer mi je na istoj strani crkao visokotonac u retrovizoru pa me interesuje gde bih t mogao naci?

U Delti ne mogu da se zalim jer sam sam stavio fabricki punto cd pa bi se oni ogradili na ne vaznost garancije jer sam sam cackao instalacije(zakacio antenu i iso konektor na kas.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih da sam na tvom mestu izvadio lepo kas, vratio onu plastiku, otisao u Deltu i trazio da mi ga oni ugrade:) ... pa kad zavrse sve ti lepo sednes u kola, pustis mjuzu i kazes "jaooo jel to ne radi ovaj desni visoki il se to meni cini?" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, mudrar savet ;)

@piromaniak: tapacirung je spojen sa vratima srafovima i zabicama. Skini ga i proveri da li sve lepo naleze. Mozda cek da ubacis i nekog tankog sundjera na mestu kontakta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@podvarak

Savet je odlican ali postoji problem. Moj fabricki kas za punta je polovan kupljen od jednog clana foruma, a Delta takve kasetofone nece da ugradjuje. Njega sam stavio jer su mi obili kola i marnuli Pioneer-ov kas ( HU bez plocice koju sam uvek nosio sa sobom kad izadjem) koji je prethodno bio ugradjen u Delti.

Gle cuda kako sam punta kupio sa onim fazonom reciklaze Yuga tako sam tog Pioneer-a preneo iz starog auta u novi.

Paradoks je sto aftermarket kaseve ugradjuju bez obzira da li su novi ili polovni, ali kad je u pitanju fabricki kas to mora biti jedino novi koji naravno kupujes JEDINO preko njih i koji kosta 800e prema recima njihovog prodavca

Sve to je zato sto polovan fabricki kas nece da radi kada se prenosi iz kola u kola zbog cuvene CANCHECK poruke zbog cega se mora dekodirati

Kad se sve stavi na papir lakse mi je da kupim visokotonac i da sredim tapacir nego da kupujem aftermarket kas pa da platim 1200 (za obicno ubadanje dzekova na mesto,navodno mere neke potrosnje da ne pregori instalacija na kolima) da mi ga ugrade u Delti pa da se onda zalim na brujanje i da je crko zvucnik

Izvinjavam se sto sam sad sam svoju tamu totalno off-irao :thumbsup::whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^

Naravno da sam vec pronasao to i dobro proucio. Hvala na lepom i detaljnom objasnjenju.

Tenutno je problem sa temperaturama koje nisu ni priblizno za izvodjenje te akrobacije napolju.

Inace primetio sam da se ta pojava zvrcanja cuje dok je auto hladan jer kad sam iao na duzi put i lepo nagrejao auto (kabinu) zvrcanje je prestalo. Kao da se tapacir ukruti od hladnoce pa vibrira :wallbash::whistle:

Zaboravih napisati. U Delti plastika kod retrovizora i zvucnik koji ide u nju sa pocetka teme kostaju 3000 sve zajedno

Edited by piromaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, tela se na toploti sire :lol: Mada kontam da nije u tome problem... Tesko da ces taj deo plastike koja ti zvrchi uspeti toliko da zagrejes na taj nacin sto ces usijati kabinu.... Najbolje skini tapacirung cim malo otopli napolju, i resices problem 100% na ovaj ili onaj nacin ;) ako ti treba pomoc vristi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideja mi je bila sledeca kao resenje tog problema.

Kada skinem tapacirung da sa unutrasnje strane istog nalepim neki tanki sundjer po celoj povrsini tapacirunga i to lepo vratim nazad na mesto.

Ideja mi je pala na pamet zato sto kada u pregradu za sitnice u vratima, kod tapacirunga ubacim neku magicnu krpu sto vucem po kolima kad briskam instrument tablu vibracija prestaje. To znaci da je potrebno nesto sto apsorbuje nezeljeni zvuk.

Jedini problem sa celom pricom je sto sam vozac punta od skora. Pre sam imao Yuga i znam da bi to kod njega moglo. Kod punta me sa druge strane zabrinjava ako bi nalepio sundjer na tapacir sa strane koja ide u unutrasnjost vrata da li bi to moglo smetati podizacima ili samom prozoru jer ne znam sta ima iza tapacira. Inace to nebi bio neki debeli sundjer nego oni tanki od par milimetara.

Neka bolja ideja ili predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi jednu novu, u nekoj lepoj boji, magicnu krpu...:)

Vec bi trebao da postoji tanka izolacija izmedju vrata i tapacitunga, tako da ne bi bio problem da ubacis jos jedan sloj. Ona podloga za laminate bi verovatno mogla da se iskoristi, dovoljno tanka i savitljiva i ne upija vlagu, a sundjer... Probaj prvo samo da zaglavis (nategnes) donji deo tapacirunga tako sto ces ubaciti neko parce u donjem delu vrata (vrata-tapacirung).

sdc10031m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...