Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Bki

Fiat Uno 1.1

Recommended Posts

Ajde i ovde da predstavim autic.

Nedavno sam posao vlasnik Una, motor Fire 1.1

Presao oko 161.000 km. Ide lepo, ne trosi ulje.

Kupio sam ga od clana foruma, neki83.

Stvarno lepo ocuvan :)

20qdik2.jpg

2djtdgk.jpg

oj411y.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj planiram li :lol:

Sve i svasta, ali opet, shodno finansijskim mogucnostima.

Malo sam slabiji sa istim u poslednje vreme, ali sta da se radi.

Vraca se situacija polako na bolje.

Za sad woofer stoji u sobi i ceka pojacalo i nov HU, posto sam stari vratio ortaku (nije imao RCA out!?)

A voleo bi: na prolece vece felne, mozda spustanje, zatamnjivanje stakala, svakako, xenon ce da padne uskoro nadam se....sve i svasta, ali sve u svemu, nista preterano.

Jedno po jedno ;)

Otvoren sam za savete i sugestije!

Edited by Bki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahah....ne brini, cu ga mazim i pazim :thumbup:

Nego me sje*ase ovi sa zakonom i atestom za plindzu...moram to sto pre :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je pao Pioneer deh 1120mp

Jedan od jeftiniih, ali se para za vise nije imalo :\

Woofer je u vlasnistvu vec neko vreme. U pitanju je JBL GTO1202d

Provukao kablove danas, za pojacalo.

Od ortaka uzeo pojacalo, doneo ga kuci da se ugreje malo, stajalo u garazi dugo vremena, pa sutra da probam kako sve radi.

Woof je u bass-refleks kutiji i knap je stao u gepek (imam plinsku bocicu).

Mislim da ce da izuva, samo da ne bude previse :D (ako je to uopste moguce).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazes mnogo? To jedino moze da bude prvih 10 dana :)

Samo polako. Do proleca imas jos dosta vremena.

Neka te lepo sluzi autic!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo, kostao je vise od 1000 a manje od 2000 :D

Muza radi super, bolje nego ocekivano!

Sad me muci atest za plin.

Taman one pare koje su trebale da odu error-u za xenon svetla, moram na atest da preusmerim.

'Bem ti drzavu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dignem temu iz mrtvih malo.

Bilo sve i svasta do sada.

HU promenjen (prosli ukraden), sada je neki JVC, ne znam tacno oznaku.

Posetio majstora, posto je bio malo zapusten zbog nedostataka sredstava.

Kod cika doktora promenjen set kvacila, svecice, manzetna menjaca sa selnom, sajla kvacila, potisni lezaj, zadnji paknovi...nastelovan motor, i sve sto ide u prilog tome.

Ostalo je da se odradi veliki servis za plin, a kasnije da se poseti doca ponovo, da zameni kajseve i pregleda trap :D

Ima dosta toga u planu, pa se nadam da ce da se realizuje dosta toga, jer je sad bar finansijka strana malo normalnija :)

E da, kupljene i original maglenke, bas ovde na forumu, tako da uskoro treba da padne instalacija!

Edited by Bki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa svidja mi se !!! :thumbsup: Konacno neko i Una malo da ozivi!Ima par delova za njega od tako da ako ti pase javljaj i pisi sta ti treba! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj predlog: - na prednji i zadnji branik crvenu straftu-lajsnicu u zljeb kao na turbo i.e modelu. :thumbsup:

- retrovizore u boju auta

- fabricke maglenke u branik

sa ovim sto si ti prethodno napisao autic ce ti biti prava bombona,zelim ti da se navozas i nauzivas, pozdrav! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj predlog: - na prednji i zadnji branik crvenu straftu-lajsnicu u zljeb kao na turbo i.e modelu. :thumbsup:

- retrovizore u boju auta

- fabricke maglenke u branik

sa ovim sto si ti prethodno napisao autic ce ti biti prava bombona,zelim ti da se navozas i nauzivas, pozdrav! :thumbup:

Eeee vidis dobra kombinacija,jako dobra,e sad fest bi bilo da je na primer crni ,pa da ceo auto u duzini predje od branika,pa sve u krug sa crvenim,video sam jednog tipa kod mene u kraju i u fulu izgelda,e sad mozda ne bi bilo lose ni sa nikl lajsnicama da to uradi!!!??? :question::rolleyes:

Da,da retrovizori definitivno dobra opcija,a nije skupa,sam moze to da uradi i naravno maglenke!

Moram priznati odbar predlog od Nemanje!

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo nisam zalazio ovde.

Dobri predlozi, ali sta mislite na sledece:

- Retrovizori ne u boji, vec da padnu neki drugi, malo lepsi? Pa njih u boju?

- Maglenke obavezno, samo cu verovatno da menjam branik, odlomljeno mi jedno parcence napred

- Moze to za crveno u zljeb na branicima, samo da saznam gde ima da se kupi doticna lajsna

- Da li skidati ove crne lajsne preko vrata sto idu?

- Da li su oznake nazad samo zalepljene, ili ako ih skinem ostaju rupice? Bane, da ne znas ti mozda? Posto bi skinuo.

- 15" mora da padne, sa 195/45

- Xenon sledeci upgrade

Da li neko inace zna, gde na nadjem za gepek bravu, ali ne samu bravu, vec onaj deo sto je unutra, na limu, za koji se kaci brava kada se zatvori gepek? To mi treba, da bih mogao da "aktiviram" otvaranje gepeka na polugu iz kabine, ali ne znam gde da nadjem to cudo. Ovo sto sada stoji ne moze da se namesti, a sajla bleji tako bezveze u gepeku. A i lakse ce mi biti kada to sredim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam video Una,mogu reci jedan do bolje ocuvanih primera za svoje godina(zna Bogi zasto spominjem godine )!

Sredicemo sve,ostaju rupice,nemoj skidati,nacicu ti znak nov!

Sto se tice farbanja retrovizora ofarbaj ih ucrveno i skini lajsne ali samo lajsne,po meni ne 15ce ,samo 14ce!

Ksenoni ,da,ali radi fore,ima da budes radar osmatrac po ulicama! :thumbup::thumbup:

Pokazaces mi sta ti treba pozadi,za bravu(ja nemam fabricki tu polugicu,a dobra je stvarcica),ako ne bar slikaj i napravi mi spisak na pp sta ti treba delova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poenta novog znaka...poenta je sto ga ne zelim uopste :)

Volim vise clean look, pa sam mislio da poskidam, ali posto ostaju rupice, za sada nista od toga. Mozda u buducnosti.

Sto se felni tice, cuti bre tu, dobro je da se nisam nameracio na 16", mada......nikad nije kasno :D

14" planiram da konfiskujem od devojke, po povratku sa mora, da vozim malo njih, da vidim kako se ponasa, dok ne uzmem sebi neke.

Za bravu cu ti pokazem, ako se ne varam, ortak od koga sam kupio una je pominjao da je bilo valjda to da se uzme u AP, ali 3 i kusur soma... mnogo bre!

Poliranje ce takodje da padne, oksidira polako farba, treba mu jedan dobar "detailing".

A za ksenone mislis da nece da valja?

Sad me bacas u rebus, posto dugo vremena hocu vec da ih stavim, ali nikako da imam tih 100eu viska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam bas koliko ces dobiti sa njima,kada se vratis sa mora predlozicu ti ja nesto drugo! :smoke:

P.S.Nadji i meni neku devojku da skidam delove koji mi trebaju,moze i ceo auto da joj uzmem! :harhar:

Aj sad lepo se brckaj! :wine:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,kad bih ja imao devojku kojoj bih mogao da skidam sta hocu (i kad hocu) :D

Nadji ti lepe felne. Da li su 14,15 ili 16 cola nije mnogo vazno. Dzaba ti 15-ice ako nisu lepe i ne stoje dobro. Velicina nije bitna i ako ce ti devojke obicno reci drugacije :)

14-ice za Una nisu uopste lose!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahahh,ovaj Sale nacionale lud skroz!

Sta znam,po meni 15ce velike ,mnogooo vire ,jos ako se ne spusti auto ne lici lepo! :crybaby:

Zna Sale one slike sto sam postavljao,one su mi vrh,ali ne znam koje su gume!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se javim na kratko.

Evo me na moru jos uvek, vozim vec par dana grande punta ovde i mogu reci da nisam Bog zna kako odusevljen kolicima.

Mislim, daleko da je los, ali ne verujem da bih skupljao pare za jednog...

Nego, da predjem na stvar. Prosao je pored mene pre par dana uno turbo mk2, i kad sam cuo turbinu mislim da sam pustio malo u gace, nisam bas 100% siguran.

Tako da, moj mozak radi na toj frekvenciji vec neko vreme, pa se pitam, da li je pametno menjati ovog za turbaka??

Pomoc bi mi dobro dosla :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup: Menjaj ,tog tvog za turbaka ,ako je oket i ako nije ludacka cena! :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Tamo ti je sve drugacije entarijer ,branici,rubovi(ima lajsne na rubovima i sajtnama) ,ceo auto je lepsi od osnovnog modela i jos ako se malo spusti i felne 15ce to je zlo,postavljao sam ja slike ovde negde na forumu da vidis samo kako izgleda mocno! :rolleyes:

Zaboravih,ono sam ti sve spremio,kada dodjes sa odmora ceka te! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ce ovaj unic da ide :(

Autc me je ekstra sluzio, bez nekih vecih kvarova, i veoma je jednostavan za odrzavanje.

Nadam se da cu jednog dana moci da kupim jednog turbaka da mi bude fun car, ili sto bi englezi rekli, garage queen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...