Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Punto mk.2a 1.2 16v - nagli pad obrtaja

Recommended Posts

Imam Punto mk2 1'2 8v .U poslednje vreme mi se cudno ponasa, kada je vruc na leru varira gas. Sam se pojaca a zatim smanji ,kao da ga neko turira. Majstor mi je rekao da je najverovatnije u pitanju step motor i da ga treba ocistiti . Na ovom satu sam nasao kako se cisti dozer klapna ali nisam nigde nasao kako se cisti step motor. Da li se moze ocistiti ili je potrebna zamena ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je isto kao i kod mene, a mislim da jeste, step motor ne mozes da cistis posebno.

Jedino tako po uputstvu sa foruma. Carb cleaner i udri po leptiru i klapni. Ne zaboravi da uspricavas i u onaj kanalic sto vodi vazduh zaobilazeci klapnu.

Kad skines kuciste filtera za vazduh, samo ce ti se kasti :)

Ja sam par puta umalo jedva izvukao zivu glavu zbog slicnog problema. Turirao je do maksimuma u sred voznje, ubacen u brzinu, normalno.

Odradi to sto pre.

Ako je step pred ispustanjem duse, ciscenje nece pomoci.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bacio oko na iber crevce,da vidim kako stoje stvari. Kad ono....

Crevce napuklo a one cetkice unutra nema.

Koliki je ovo problem?

I jel zna neko di da nadjem ovo crevce i cetku ?

Edited by darkonije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kako su bili ovi minusi napolju, primetio sam da pri prvom paljenju ujtru auto podigne obrtaje na 1100 sto je predpostavljam normalno ali ono sto mi je cudno jeste da posle 1-2 sekunde od paljenja spusti ih na normalnih/radnih 800-850 obrtaja iako je napolju hladno i motor nije ni zagrejan niti sta. Sad mene zanima da li ima neko podesavanje gde moze to da se izmeni, da se vrati na normalu da dok ne podigne temperaturu malo da drzi obraje na 1100?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bacio oko na iber crevce,da vidim kako stoje stvari. Kad ono....

Crevce napuklo a one cetkice unutra nema.

Koliki je ovo problem?

I jel zna neko di da nadjem ovo crevce i cetku ?

Crevo iberlaufa sam ja naručio kod Boleta Abartha,vidi sa njim,možda ima još

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem u poslednjih par dana mi se desava da kada vozim pa stanem obrtaji padnu na 1000 na par sekundi pa se onda spuste na 850-900,tj ne padnu odmah na tih 850-900 koliko treba da budu na leru,da li neko ima ideju sta moze da bude?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...