Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
stipa

Bravo 1.6 16v - pomoć oko obrade motora

Recommended Posts

Koliki si ventili na ovoj glavi? I koliki su U/I kanali?

Ovo je trenutno glava koja se sprema za moj motor sa 34mm usisnim ventilima,kanali ne znam tacno koliko su...

13842_168232502155_814187155_262134.jpgALIM0244.jpgALIM0246.jpg

Edited by pedja_89

Share this post


Link to post
Share on other sites

još malo dok mi auto bude na farbanju uhvatit ću se poliranja i proširivanja U/I kanala, kažu ovi koji su to radili da nema neke razlike u vožnji ali da se znatno osjeti kako auto lakše diše i radi... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

još malo dok mi auto bude na farbanju uhvatit ću se poliranja i proširivanja U/I kanala, kažu ovi koji su to radili da nema neke razlike u vožnji ali da se znatno osjeti kako auto lakše diše i radi... :thumbsup:

Stipe, razlike u vožnji su ogromne, ako su kanali PRAVILNO prošireni. Lošim proširivanjem gubiš puno. Pa da je to tako lako svi bi to radili. Ipak za to treba ogromno iskustvo.

Mi smo upropastili pun šleper glava dok se nismo naučili, veruj mi da je tako.

Odgovor Peđi.

Obrati pažnju na pregrade između ventila na mojoj i tvojoj glavi. Razlika je ogromna, ali ne u tvoju korist. To moraš da ispraviš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam si rekao da imas u tegli jednu pametniju bubu od one koja je sad u kompu...Ako je to ona sto ga dize na 126 KS,ja preko toga ne bi iso.

Koja je to sto dize na 126 KS? Gledao sam puno toga,ali uglavnom se sve vrti oko 114 KS,nigde nisam video tu koju si pomenuo. Da li znas njenu oznaku,proizvodjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam si rekao da imas u tegli jednu pametniju bubu od one koja je sad u kompu...Ako je to ona sto ga dize na 126 KS,ja preko toga ne bi iso.

Koja je to sto dize na 126 KS? Gledao sam puno toga,ali uglavnom se sve vrti oko 114 KS,nigde nisam video tu koju si pomenuo. Da li znas njenu oznaku,proizvodjaca?

mislim da za 1,6 16v u bravu neće dić na 126 ali kažu da ide do 115 (kažu) e sad jedino MOŽDA na marei jer ima drugačiji mjenjačać i diff ali sumnjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da limože ovaj motor malo da se tjunira kao nekada da se polira usis izduv da lije to neko radio itd recimo olakšavanje zamajca kako šta ako bi neko mogao to da mi objasni,i trebao bih da promenim termostat on se nalazi isod bombina da libi mu nešto smetalo da ja to lepo odvrnem i skinem bombine pa da prionem na tematiku termostata to jest zamene, ja msilim da to ne bi moglo da prođe bez skidanja bombina koliko sam to video na brzaka,i da libi mi neko dao par saveta oko menjača kada ubacujem u drugu nekad zakrči ako poučem ručicu ka sebi pa u drugu onda ne a kada idem ravno iz prve u drugu on zakrči pa me interesuje jel njemu menjač ide preko onih sajli ili ima polugu kao recimo jugo za saltanje ili kako se to zove majstorki šathebli ako se ne varam ovo je sada kako budem nailazio na neki problem dalje pisaću vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...