Jump to content
FAS Goran
MilanLaki

Fiat Punto mk.2 - krovni spojler (kačket)

Recommended Posts

Ne znam kako bi to izgledalo da ga ofarbam u crno ili ipak boja auta  :/ aa vidim svi koristite neko ljepilo za sofersajbe da se to fino fiksira

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde moze da se nadje fabricki spojler za punta sporting mk2a i koliko kosta?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenem danas u grad i cujem nesto udara od staklo.Izadjem iz auta kad imam sta vidjet.Spojler se odljepio.Nije mi jasno zasto se to desilo.Dobro sam ga zaljepio sa ljepilom za sofersajbe  :/  ljepilo je ostalo na krovu.Dobro uhvatilo a za spojler nista

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koji lepak si koristio?

Koristio wurth classic plus. http://media.wuerth.com/stmedia/shop/800px/41854.jpg .Ljepilo za krov fino uhvatilo.Ne moze vise ni da se skine xd ali na spojleru nije nista ostalo.Drzalo je mozda 2 sedmice.Ne znam kako nije odma odpao

 

Jesi li farbao taj donji deo spojlera na koji se nanosi lepak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam ali sam ismirglo poslje taj dio.Sad opet isto sve radim.Mislio sam ovaj put da stavim neke limice i zasarafim za spojler pa onda te ljepilo preko tih limica.Trebalo bi da tako zaljepi :/  i onda cekati zimu da odpadne


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar koji mi je je ofarbao kacket (profesionalni farbar) mi je dao bas malu Wurth bocicu koja je kao neki prajmer za lepak, tako mi je rekao.

Ocistio sam i ovlas osmirglao povrsinu kacketa i gepeka na koje lepak prianja, namazao taj prajmer pa onda zalepio spojler. Drzi kao blesavo, probao sam vise puta namerno da ga nategnem, uvija se ceo spojler. Kupio sam ranije 3M lepak koji se u medjuvremenu stvrdnuo, pa sam brze bolje u tom trenutku (posto je sve bilo pripremljeno za montazu) pazario Sika Tack Drive, kao sto rekoh, bez ikakvih problema:

 

produkte_sika_sikatack_drive_500.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuci sam ponovo osmirglao povrsinu spojlera na koju ce ici ljepilo.Stavio ljepilo na povrsinu i ostavio da se osusi.Ljepilo nista nije uhvatilo za spojler.Na krovu je ostalo tacno gdje sam osmirglao.Kako se zove taj prajmer koji ide prije ljepila?Zna li neko?


Drugar koji mi je je ofarbao kacket (profesionalni farbar) mi je dao bas malu Wurth bocicu koja je kao neki prajmer za lepak, tako mi je rekao.

Ocistio sam i ovlas osmirglao povrsinu kacketa i gepeka na koje lepak prianja, namazao taj prajmer pa onda zalepio spojler. Drzi kao blesavo, probao sam vise puta namerno da ga nategnem, uvija se ceo spojler. Kupio sam ranije 3M lepak koji se u medjuvremenu stvrdnuo, pa sam brze bolje u tom trenutku (posto je sve bilo pripremljeno za montazu) pazario Sika Tack Drive, kao sto rekoh, bez ikakvih problema:

 

produkte_sika_sikatack_drive_500.jpg

Kad se stavi taj prajmer jel treba cekati da se osusi pa onda ljepilo ili odma ljepilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je ovaj Wurth prajmer (u metalnoj bocici od 20 ml), koristi se bas za ugradnju soferki i tu vrstu lepka (radi boljeg prianjanja na staklo, metal, lak...):

 

primer.jpg

 

Evo ti i link i opis na Wurth sajtu:

 

http://www.wurth.co.uk/technical-chemicals/adhesives/window-repairs/primer-20ml

 

Kao sto rekoh, prajmer mi je preporucio i dao drugar koji mi je i farbao kacket, profesionalni farbar, tako da sigurno zna sta valja. Blago sam osmirglao povrsine koje se lepe na gepeku i spojleru, naneo prajmer, sacekao da malo susne, a zatim namazao sa Sika lepkom za soferke i montirao. Rekoh vec, namerno sam pokusavao da se "kesam" na spojler, on sam pocinje da se uvija koliko dobro drzi.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio od komšije malo Sika Tack Drive što mu je ostalo viška od lepljenja šoferke. Na njemu piše da se koristi bez upotreba prajmera, ali da se koristi Sika Aktivator ili Sika Aktivator PRO

 

35882836.jpg Sika_Aktivator_1000ml_500x500.jpg

Edited by gzezelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par pitanja , da li da se šmirgla limarija gde se lepi spojler(po meni suludo ali ima logike),da li je obavezan prajmer ili šta već?Kupljen lepak Sika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo, detaljnije je na prethodnoj strani:

 

Blago sam osmirglao povrsine koje se lepe na gepeku i spojleru, naneo prajmer, sacekao da malo susne, a zatim namazao sa Sika lepkom za soferke i montirao. Rekoh vec, namerno sam pokusavao da se "kesam" na spojler, on sam pocinje da se uvija koliko dobro drzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim, moze tako a i ne mora :) . Ovo mi je rekao drugar koji je profesionalni farbar (naravno nisam hteo da mu dam da on lepi :) , samo je ofarbao spojler). Ispostovao sam sve sto mi je rekao u vezi montaze, za sada nikakve zamerke, naprotiv, drzi kao besno.

 

A, da - nema na cemu ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pravom si mestu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene trenutno nervira farbar 10 dana i još mi nije ofarbao....

Odprilike imam u glavi postupak kako ću uraditi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam lepo vreme da zalepim kacket i pragove. Plasticni kacket je poprilicno tezak pa sam skeptican sto se tice lepljenja. :unsure:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam danas po You Tube gledao montažu spojlera doduše ne za Punta i na većini krovnih idu šrafovi dok neki fabrički imaju lepljivu traku na njima.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...