Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Xenoni, Poziciona svetla, Angel Eyes

Recommended Posts

Jedno pitanje:sta mozete reci o ovim xenonima H.I.D XENON KOMPL. SA B04 BAL. H1 6000 K

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko "malo strucnije" objasnjenje, s' obzirom da si ti strucnjak na tom polju?

Ja imam 6000K i ne vidim problem sa bojom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba objasnjenje,dovoljno je da nam strucnjak kaze da je to lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa postoji objasnjenje ali pusticu Vladu da to odgovori ipak je on strucniji od mene, a ja potvrdjujem da je 6000K malo losiji izbor od 4300K, ali sacekajte odgovor pravog coveka, BTW ja na svom autu imam 6000K i odlicne su ali bih vise voleo da sam uzeo 4300K.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na auto stavio 5000k i rekao bih da ima najbolji odnos toga kako izgleda, i kakva je vidljivost... Evo kako izgleda, uporedio sam boju sa fabrickim xenonom na BMW E60 i identicna je...

AxpsJ.jpg

Edited by Markoni147

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem sto ne vidite problem, vec je problem sto ne vidite put... :geek:

Ne radi se o tome da li sam strucan ili ne da odgovorim na to pitanje. Reci cu samo da se slazem (i potvrdjujem) sa tom gomilom inzenjera iz FIAT-a, Honde, Audija, Forda... IVECOa, MAN-a... Berkoffa, Setre... da 4.300K omogucava najbolju vidljivost. Dakle, SVI fabricki xenoni su 4.3K.

Kao sto ste bili odusevljeni kada ste ugradili 6kK Xenone, tako bi se odusevili da predjete na 4.3kK...

Jos jedna info. Fabricka sijalica (4.3kK) vremenom postaje 5kK. Upravo zato se desava da, kada se promeni jedna, dodje do razlike u njima a to se "ispegla" za nekih 15tak radnih sati. Svakako, bas bas identicne postanu posle 10-15 `iljada km.

@ Marko 147

Koliko je presao taj E60 a koliko tvoj Xenon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taj je prevalio oko 120000km, a moj je nov

Ne sporim da 4300 ima bolju vidljivost, ali mi je 5000 na oko lepsi (sto je meni jako bitno ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markoni147

Pa zar nije fora u tome da sto bolje vidis put, a ne da sto ''lepse'' izgleda :D

Mislim OK je da ti auto lepse izgleda na oko ali ipak ucestvujes u saobracaju i imperativ bi trebao da bude bolja vidljivost u uslovima magle, kise, mraka itd. bar ja tako rezonujem stvari mozda gresim(ispravite me) pazi ja imam 6000K na mom autu i meni lepse izgleda auto ali onda sijalice nerade ono cemu i postoje a to je da sto bolje osvetljavaju put, zar ne, no dobro svako ima pravo na svoje mislenje, zar ne?

Pozz by DUSmAN

Edited by dusman

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i te 6kk bolje rade od obicnih halogenki ! tako da se vidi i vise nego dobro...

moje sledece nece biti 6kk vec 5kk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 5000 k i nemam reci za vidljivost,posto vidim da hvale svi 4300k ne mogu da zamislim koliko to bolje moze biti od 5000 k mislim da tu nije velika razlika,dok 6000k je vise lepo neko korisno ali opet bolje od halogenki tako da..... Jos jednom da pohvalim error-a odlicno je odradio posao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respekt Imenjaku, ne videh ga par dana...

5.000K je i dalje belo.

Zipa ovo:

Kopirajuci EU, drzava bi zelela da se voze samo fabricki xenoni. U nemogucnosti da uvede red na ulicama, copy пејстује zakon koji to pokusava da regulise. Jer...

...probao sam i vozao razne skupe Xenone. Nalazili su se na novim automobilima tipa Merc S klase, CL, ML... Pezoima ovim onim, Italijanskim, Japanskim, Nemackim, Americkim, itd vozilima. -pazi podvlacim- SKUPIM ... te su im i svetla takva. Dakle, nesto se pomeraju levo desno, gore dole... sijaju ki Enterprise. Samo, ni jedan autoleveling na tim vozilima ne radi u realnom vremenu... ili ti ...ne moze da isprati srpske rupe...

...prosto postoje automobili koji kada im se ugrade Xenoni zaslepljuju uzasno. Zbog njih su se i pojavili retrofit projektori. Nije sada ni bitno koji su to i kakvi automobili, svakako zaslepljuju. Najveci problem je u tome sto "plava" svetla smetaju jako. Sigurno vam se desilo da naletite na plavca sto sisti...

...stvarno stoji ta prica oko cistoce farova. Kada su farovi prljavi svetlo, umesto da "prolazi" na put, ostaje na "staklu" i njegovoj prljavstini i tada, mnogo jace, smeta drugim vozacima. Aj` sto se farovi lako odrzavaju nego je i moguce resiti pranje farova jednostavno. I to je samo kit.

...aftermarket Xenoni se voze po toj EU. Skidaju ih pre tehnickog ili prolaze, svejedno muljaju... ali kako i svi, zele da imaju dobra svetla. Da vide...

...policajac vas ne izdvaja iz mase sa "fabrickim xenonima"...

Dakle, problem drzave je upravo sistavac koji kida oci. Kada bi svi napravili svoje Xenone kako treba ili bar imali fabricku boju svetla manje bi ometali ostale u saobracaju...

A da ne pricamo da se bolje vidi...

Edited by Vlada Trion

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Markoni147

Pa zar nije fora u tome da sto bolje vidis put, a ne da sto ''lepse'' izgleda :D

Mislim OK je da ti auto lepse izgleda na oko ali ipak ucestvujes u saobracaju i imperativ bi trebao da bude bolja vidljivost u uslovima magle, kise, mraka itd. bar ja tako rezonujem stvari mozda gresim(ispravite me) pazi ja imam 6000K na mom autu i meni lepse izgleda auto ali onda sijalice nerade ono cemu i postoje a to je da sto bolje osvetljavaju put, zar ne, no dobro svako ima pravo na svoje mislenje, zar ne?

Pozz by DUSmAN

Naravno da je fora, ali ja napomenuh da je meni PORED DOBRO OSVETLJENOG PUTA bitno i da to lepo izgleda. Ne mozes mi reci da 5000k ne izgleda bolje od 4300k. Dakle ja zelim da to izgleda kao xenon, a ne da se upitas da li je xenon ili obicni far sa socivom... Isto tako ne mozes reci da 5000k daje mnogo bolje osvetljen put od 4300k narocito po suvom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja samo ne mogu da skapiram jednu stvar...

to da je 4.3kK najbolje u to ne sumnjam uopšte. zašto bih se samo ja pravio pametan kada je to naučno dokazano

140606341_o.jpg

aj sad ovako:

ako 4.3kK ima 3100 lumena,

a recimo 10kK ima 2300 lumena.

samim tim to znači da 4.3 sija nešto jače. i dalje. ali u našem slučaju to nije dalje.

nemojte misliti da kada ugradite xenone da ćete videti i dalje. hoćete ali samo ako ih ugradite i u duga.

refleksija svetlosti od osvetljenih objekata je u tom slučaju zanemarljiva.

oborena svetla se šteluju recimo u patos da udare na 50m

ako je xenon kit kvalitetan (sijalice) isto će se to desiti i posle xenona.

apsolutno ih nema potrebe obarati i tome slično ukoliko su farovi naštelovani kako treba.

znači ako imate 4.3 na autu, vi ne vidite dalje. vi vidite nešto više na tih 50m. i videćete žućkasto.

i zbog toga (logično) sijate više od onoga koji sija sa 10kK.

i sada meni neko da ojasni, kako taj sa 10 zaslepljuje nekoga?

ok, zaslepljuje ga, ali onda onaj sa 4.3 ubija.

znači boja nije ta koja zaslepljuje nekoga nego količina svetlosti.

a što se tiče toga ko koliko vidi sa čim...

i ja sam vozio sa 4.3, 5, 6 i 8.

mogu vam reći sledeće:

primetio sam malu razliku kada sam sa 8 prešao na 6. nije da nisam.

ali sa 6 kada sam prešao na 5 ama baš ništa. ništa sem toga da više nije bilo toliko plavičaste (ne plave) nijanse.

sa 5 na 4.3 mi se već povraćalo. svega sam se setio. svih onih patnji dok sam nekada na dugim imao halogene.

kako ih uključim, userem situaciju skroz žutom. I to mešanje boja me je još i nerviralo do te mere da sam radije vozio sa kratkim i u situacijama gde su mi trebala duga. jednostavno sam se nav(u)ikao na belo :) svetlo, jelte.

Kada sam ceo život vozio sa 1000 lumena, sada mi se baš jebe hoću li imati 2900 ili 3100 lumena. hoću bre da više nikada ne bude žuto.

razlika izmedju 4.3, 5 i 6 je mizerna. to pričam iz svog iskustva.

i svi oni koji kažu da kada su sa 6 prešli na 4.3 i da su progledali... misliiiim...

onda sam ja ćorav i još sam i daltonista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Marei imao 5000K i bio prezadovoljan.

A sto se tice boje svetla,koliko god to mi voleli il ne,ili nam se pak svidjalo ili ne medicina kaze sledece:

-ZUTA BOJA SVETLA izaziva refleksiju na koju ljudsko oko najbrze reaguje,znaci to nije ni bela,ni plava,a ni plavoljubicasta,a evo i par izvoda iz nekih textova o tome:

Ljudsko oko može da vidi oko 7 miliona boja. Kada se naše oči kreću od jedne boje do druge, one se adaptiraju prema promeni boja. U zavisnosti od te adaptacije registrujemo tkz. vizualni efekat. Svetlije boje reflektuju više svetlosti koje na naše oči deluju stimulativno. Ljudsko oko prvo primeti svetlu boju. U osnovi žuta boja se prva primeti. Veliki kontrast između boja zaslepljuje ljudsko oko pa je velike kontraste teško pogledati.

Psihofizičkim ispitivanjima je utvrđeno da žuta boja deluje stimulativno na oči i celi nervni sistem, i koristi se za mračnije prostorije i hodnike zbog visokog stepena refleksije.

Znaci halogenke ne bacaju slucajno zuto svetlo-vec zato sto upravo na njega ljudske oci najbrze reaguju,

Jedine dve boje na koje oko reaguje brze od zute su crvena i narandzasta-ali svetla tih boja se u saobracaju,upravo iz tih razloga koriste za rotacije hitne pomoci vatrogasaca,a narandzasto za razne radove na putu i njihova vozila.

Slazem se da je bela boj farova,najprijatnija za voznju,a ove plave nijanse xenona su vec stvar ukusa,ali su manje prakticne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">
Edited by error

Share this post


Link to post
Share on other sites
A sto se tice boje svetla,koliko god to mi voleli il ne,ili nam se pak svidjalo ili ne medicina kaze sledece:

-ZUTA BOJA SVETLA izaziva refleksiju na koju ljudsko oko najbrze reaguje,znaci to nije ni bela,ni plava,a ni plavoljubicasta,a evo i par izvoda iz nekih textova o tome:

Ne moze me niko u ovo ubediti, bez obzira sto je to izjava od strane strucnjaka... Ja gledam prakticnu stranu... Od gomile vozila koje mi idu u susret bilo po lepom ili losem vremenu najpre uocim automobile sa xenon svetlima i to one sa fabrickom bojom... Tako da mi ova prica sa halogenim svetlima ne pije vodu :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Markoni147

Pa zar nije fora u tome da sto bolje vidis put, a ne da sto ''lepse'' izgleda :D

Mislim OK je da ti auto lepse izgleda na oko ali ipak ucestvujes u saobracaju i imperativ bi trebao da bude bolja vidljivost u uslovima magle, kise, mraka itd. bar ja tako rezonujem stvari mozda gresim(ispravite me) pazi ja imam 6000K na mom autu i meni lepse izgleda auto ali onda sijalice nerade ono cemu i postoje a to je da sto bolje osvetljavaju put, zar ne, no dobro svako ima pravo na svoje mislenje, zar ne?

Pozz by DUSmAN

Naravno da je fora, ali ja napomenuh da je meni PORED DOBRO OSVETLJENOG PUTA bitno i da to lepo izgleda. Ne mozes mi reci da 5000k ne izgleda bolje od 4300k. Dakle ja zelim da to izgleda kao xenon, a ne da se upitas da li je xenon ili obicni far sa socivom... Isto tako ne mozes reci da 5000k daje mnogo bolje osvetljen put od 4300k narocito po suvom...

Mislim da ti ova slika sve govori:

140606341_o.jpg

Da idem redom:

Ako je tebi fora onda OK, ali onaj kad je izmisljao sijalice nije to gledao kao foru nego potrebu da vidis i u mraku, nema veze, ali ajde reci cu neozbiljan odgovor od nekoga ko aktivno ucestvuje u saobracaju, nema veze ni to.

Ma ok sta je tebi bitno i 4300K izgledaju lepo.

Mogu a mogu ti i pokazati da 4300K izgledaju bolje, opet sta je kome bolje, meni je neka riba bolja a tebi se mozda nece svideti i obrnuto, zavisi kako gledas stvari!

Pa i 4300 ''izgleda kao xenon'', i ne 4300K se nikad neces upitati da lije xenon (a i zasto bi se upitao covek, da kaze vaaaaaaaaaauuuuuuuu vidi ovaj ima xenone what is the point????)

E pa sad ne znam za 5000K ali znam za 6000K vidi se bolje opet ne drasticno ali se vidi bolje, narocito po suvom.

P.S. postavicu veceras jednu fotku pa bih te pitao da mi kazes kako izgleda i po tvojoj proceni koja je boja tih sijalica, ako nije problem.

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj lepo kada prodje ovo nevreme da lepo uporedimo na nekom ukupljanju sta je lepse i sta se bolje vidi, jel to OK?

A sto se slike tice, ovo je jedna slika uradjena u Photoshop-u tako da je ne uzimam kao verno stanje stvari... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako 4.3 daje 3100 lumena 5 neka bude 3000 lumena

kolika je to razlika?

to je bre trideseti deo

posle ugradnje xenona dobijete povećanje svetlosti za oko 300%

i kako je moguće da je neko `progledao` time što je dobio još 3% više svetlosti?

šta pričate bre?

to vi nećete ni primetiti

primetiće regloskop

................................................................................

................................................................................

.

................................................................................

.

..........................................................

................................................................................

................................................................................

.

................................................................................

.

.............................................................

gore je 300 tačaka dole je 303

Edited by error

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...