Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
vaskez

Fiat Uno 1.o Fire - hladnjak / ventilator hladnjaka

Recommended Posts

Potreban mi je hladnjak za moj auto posto mi je prosle godine u cukanju nastradala posuda za antifriz sto je najveci crnjak posuda i hladjak mi idu zajedno. Majstor mi je to zalepio ali cim je dosla ova vrucina pojavio se problem da mi pusta vodu. Ajde ako zna neko gde ima hladnjak makar da nadjem par ponuda da vidim koliko kesa da pripremim.HVALA!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaso,dvokomponentni Bison i zlepi to,ljudi s tim lepe blokove motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi,to je ono u dva sprica pa se mesa.Kosta oko 450 dinzi.Osmirglaj napravi fleku i zalepi.Moze i bez fleke,al sto je sigurno,sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam neku masu Bison izgleda kao plastelin. Umesi se i lepi sve zivo. Kosta 150 dinara. Hvala ti na pomoci, videcemo sta kaze ova masa. Kazu da lepi sve zivo i da izdrzava do temperature 120 stepeni. Cujemo se

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ imam ja hladnjak za una ako ti zatreba javni se... nema ventilator na njemu i bio bi ti 35 eura i hladnjak je kao nov... dosao mi je uno pre par dana iz italije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem: Ne pali se ventilator hladnjaka na kolima.

Prokuvao mi je hladnjak.

Izvrsio sam odredjene provere.

Pumpa za vodu radi,u crevima ima pritisak,i voda cirkulise kroz sistem.Ventilator hladnjaka sam ukljucio tako sto sam otkacio konektor od termoprekidaca hladnjaka i kratko ga spojio i on radi,bez problema. Konstatovao sam da problem mora biti do termoprekidaca na hladnjaku,kupio sam novi,orginalni,samim time sam ispustio i antifriz iz hladnjaka, sve to zamenio i dolio dve litre tecnosti...kupio sam neki koncentrovani antifriz i razblazio ga u odnosu 40%-antifriz, 60%-voda, sto na specifikaciji kaze -25c...

Medjutim...I dalje mi se ne ukljucuje ventilator. ali mi nije prokuvao niti je imao neke intikacije da ce prokuvati,ali sam vizualno zakljucio da je postignuta visoka temperatura jer mi je auto radio dobrih 30 minuta u leru..

Zanima me da li postoji nesto sto sam prevideo? da li s'obzirom na ove niske temperadure nisam dovoljno turirao masinu i zagrejao je dovoljno da se termoprekidac ukljuci?, ili sam mozda pogresio u izboru antifriza? I da li cu imati neki problem sa motorom ako mi ipak prokuva? Na fiatu,posebno mom modelu,ne postoji indikator temperature u kabini tako da ne mogu ocitati temperaturu motora.

Molim za savet.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda zbog hladnoce ne moze da postigne temperaturu. Ipak je jako hladno a tu je i mali vetric dovoljan da ga hladi. Svaki bolje opemljen servis ima termometar za merenje temperature u radu, tako da ti to savetujem jer je najsigurnija verijanta. Moze se destiti havarija ako prokuva opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf to su one budjave table :thumbdown:

Tesko sada mu dosta vremena treba da se zagreje,a ako si uzeo original termodavac on je u varijanti 90-97stepeni,tako da treba dosta vremena da postigne da bi se upalio sada kada je napolju -10. Posto se nista ne desava,cekaj toplije dane,pa ces videti.kao sto kaze martini,odvezi auto negdde i izmeri temperaturu vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...