Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
vladac81

Grande Punto - Poziv na servis

Recommended Posts

U petak sam dobio poziv da oteram auto u najblizi servis radi kontrole momenta kojim je stegnuto vratilo upravljaca!!isti sam danas uradio u delti na n.beogradu za pola sata...simptomi su kao kad letva volana dobije lufta a jos pritom i krcka u volanu,tako su bar rekli...ja nisam imao tih problema s obzirom da je auto presao svega 4000km(u pitanju je firmin auto)..papir su mi zadrzali tako da ga nisam skenirao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim normalna stvar u danasnje vreme...tzv recall akcije su najcesce preventivnog karaktera jer ukoliko se na traci za montazu vozila u fabrikama primeti propust , ne postoji nacin provere vec izaslh vozila nego obavestavanje dilera da kontaktiraju kupce preko servisne mreze i pozovu ih na pregled-doradu.

Takodje ,

ukoliko proizvodjac primeti simptomaticne prituzbe kiljenata na iste kvarove , zaduzi inzenjere da ispitaju stvar i eto ga recall ukoliko se pronadje ili napravi neka modifikacija koju je potrebno sprovesti.

U bransi sam pa imam stalni kontakt sa pomenutim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje misljenje je da je to jedan veliki marketinski trik,to zadnjih godina rade mnogi i to na svetskom nivou ne samo na lokalnom jer tim putem imaju jednu veliku reklamu. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marketinški trik može biti jednom, ali mene su cimali tri puta. Ne pamtim brojeve recall-a ali čini mi se da su 5399, 5999 i još jedan, uglavnom dva puta vezano za letvu volana i jednom za neku žabicu za kablove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nabasao na neku sličnu temu, pa reko da vas pitam ovde, vezano za ovo što je nedavno objavljeno da povlače 500.000 Grande Punta zbog greške na ABS-u.

Pošto planiram u skorije vreme da kupim isti (polovnjak), zanima me da li neko ima bliže informacije koji modeli su obuhvaćeni tu, odnosno modeli od koje do koje godine imaju tu 'grešku'?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za moj auto zvao ovlasceni servis i po broju sasije ti valjda mogu reci da li je u toj grupi ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znači po tom principu ide, ja sam razumeo da je to samo određena serija, tj da su rekli da modeli proizvedeni od-do određenog datuma spadaju u tu grupu.

Jel i tebe zahvatio taj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Svi zainteresovani kupci za dodatne informacije mogu se obratiti pozivnom centru kompanije FIAT automobili Srbija na broj telefona 0800-342-800."

probaj da proveris ovde... :welcome:

p.s. mene zaobislo...pu pu pu

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno vazno pitanje. Nedavno sam imao defekt koji bi mozda imao slicne simptome a i i jos jedan korisnik. Pri blazem kocenju je doslo do toga da su se prednji tockovi plokirali tj. kljesta nisu popustila i auto je kocio tj. nije reagovao na gas, kad sam ugasio auto kao da se resetovoa i sve je bilo OK, to se jednom desilo i posle sam presao 1000km i nije se ponovilo. Kakva je procedura oko ovog poziva na vanredni servis za one koji su vozila uvezli iz Italije? Moj je s kraja 2007 tj. reg 2008 a ja sam ga uzeo u Srbiji 2010? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZDRAV!

Pa drugari zar do sada jos nitko nema ideju u vezi predposlednjeg posta od MIG-a

Covek bio na dijagnostici SVE mu pregledali i zakljucili da je sve "ispravno" ali kvar ne znaju da otklone!

I ja sam pitao isto: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46586

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...