Jump to content
FAS Goran
Taaky

Fiat Punto mk2 1.2 8v by Taaky

Recommended Posts

Pozdrav .Ovde sam novi predstavio sam se u drugoj temi pa je red da i auto svoje predstavim.Ovde sam prvenstveno dosao radi druzenja i dijeljenja ideja oko auta,jer ih obozavam . Kako sam tek polozio odma sam sebi auto uzeo da ne bi bilo nikakvih peglanja i slicno u porodici . Posto je budjet bio manji u obzir je dosao Punto mk2 . Pogledao ih par i ovaj je bio najbolji i dosao je kuci
 
cxca16600.jpg  cxca16601.jpg  cxca16602.jpg
 
Eh sad malo o Puntu ,znaci 2001 god. je ,od opreme ima 2x el.podizaca,2x airbaga,servo,servo city,abs ,centralnu ,klime nazalost nema 
Punto je kao nov stvarno samo je bio nemoguce prljav i zapusten .Od crnog interijera do paucine i masnog motora jer sipku nije stavio ,tako da sam ga dovukao sa 1l ulja,a o vodi da ne govorim.
 
cxca16603.jpg  cxca16604.jpg
 
cxca16605.jpg  cxca16606.jpg
 
Al je sada to sve bajno,sve ocisceno i idemo dalje.Tako da je interijer skroz opran,motor opran ,uradjen mali servis. Tako da nema tu ulaganja vise.
Sada samo sredjivanje polako
 
cxca16607.jpg  cxca16608.jpg  cxca16609.jpg
 
Jucer sam ofarbao ratkape i one ce za zime biti ,ubacio zvucnike jer su stari otisli,zaljepio tablicu i uradio bijelo osvjetljenje. U srijedu mi stizu felge pa idemo dalje .
A sad to sve ovako izgleda
 
cxca16610.jpg  cxca16612.jpg
 
cxca16613.jpg  cxca16614.jpg
 
i u komsiluku samo 3 :lol:
 
cxca16615.jpg
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas si ga lepo sredio, obicno su ovako zapusteni puntici dosta i pohabani, a ovaj kako mi se cini po slikama bio samo prljav. Imas par forica kako da ga ulepsas dosta. Evo recimo poskidas oznake na gepeku, skines znak napred i to kod farbara sredis izgleda 3x mocnije, crna stakla po mogucstvu lumar jer nemas klimu, zadnje stopove uzmes od mk2b koji mu bruka stoje i to je za pocetak to. E onda ako bude kinte stavis sedista od alfe 147 koja pasuju sraf na sraf i imas bombonu od punta ... e da i hgt kozni volan obavezno. Sve ovo ti je u principu jeftino sem sedista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno sve to ide ,to su ono sitnice ,a i pratio sam dosta forume tako da znam sta je in a sta out . Sve sto si spomenuo ide osim lumar folije ,to mi se nesto ne svidja . Vise volim vidit kristalno cista stakla . Znakove skidam i poliram ga ovo koji dan dok kisa stane i obnavljam crne plastike . Felge mi stizu za 4 dana 15" bbs pa ako ne budu pasale mjenjam ih za hgt-ove . U planu su mi takodje xenoni i ugradnja maglenki .Ali to svaki dan pomalo ,meni je bitno da je sad auto cisto i uredno 100 % a ostalo lagano ide . I kao sto kazes samo je prljav bio ,kad sam ga sredio ko nov je stvarno ,a ja sam picajzla samo taka da mora sve bit tip top 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti prijatelju , da stvarno je lijep nije sto je moj al je tako . Patosnice su i meni perfekt jer su ja mislim originalne sve pase i nazad je iz jednog komada . Ma to je najlakse moj je najsjaniji ,uredniji i ocuvaniji HAHAHA . Razmisljao sam da stvaim karbon na B stubove ,sta vi mislite o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

za karbon podrzavam ... nego gde si ti kupio te patosnice ... ja sam jednom nasao na netu da neko pravi po fabrickim dimenizijama i sad ne mogu da nadjem nigde 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosle su mi ove patosnice uz njega , tako da ti ne mogu pomoc ,imaju ispod i cicak da ne letaju sto je jako dobro ,jedino ti mogu druze izmjerit pa da izradis ,jer ih ja nigdje nisam vidio da ima kupit

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nesto nije moj fazon, naravno sve je stvar ukusa ali mi se cini da je karbon malo postao izvikan. Ja sam bas zakazao za ponedeljak da mi b stubove presvuku u istu onu crnu mat foliju kao fabricku jer je ova ispucala od sunca. A xenone podrzavam em lepo izgledaju, em traju mnogo vise od halogenki em su preko potrebni na mk2a jer svetla fabricka su bzvz. Na mk2b su to ispravili al je zato buljav ubi boze   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buljav ali su mu kratka bolja nego moja duga svetla :D 

 

Sta fali karbonu ... ja planiram i B stubove i krov u karbon ... recimo da u Smederevu nisam video mnogo automobila sa karbonom po sebi ... par njih sa stubovima i retrovizorima i jedan Clio sa haubom i krovom u karbon foliji ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jucer sam bio uradio malu lajsnu od karbona i nekima se svidja nekima ne ,meni licno ne . Pa sad ne znam sta da radim . Da svjetla su mu losa stvarno su niska iako su na tehnickom na ok nivelaciji ,a i dosta je ljepsi sa njima . Danas cu unutra uradit osvjetljenje sa SMD ,a i htio bi u gepek al nigdje nisam nasao diy pa ako neko ima link il da mi ukratko opise odakle dovest zice da se pali kad se otvori gepek i to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buljav ali su mu kratka bolja nego moja duga svetla :D

 

skroz tacno  :laughing:  a u bg-u je bas postalo masovno. Rekoh sve je stvar ukusa.... i meni se mnogo svidjao karbon pre 2-3 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde nema 3 auta sa karbonom bilo gdje ,tako da sam u dilemi ,htio sam krov al mi fali 5 cm tako da to otpada sad za sad ,a za krov cu mozda crnu sjajnu foliju ,dok nadjem nekog dobro sivog punta za uzor u sitnicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre crna sjajna nego karbon,karbon mi je više za haubu i to celu,ja sam imao mat crnu na krovu i delu haube(na mk2) ali sam kasnije skinuo i obavezno deo na braniku prednjem izmedju haube i branika u mat crnu.Lep auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

A crna sjajna bi isla kad bi i krov uradio il zatamnio stakla , ima li neko uputstvo kako da uradim osvjetljenje u gepeku

Share this post


Link to post
Share on other sites

crna sjajna na krov kao panorama krov zbog toga.... a za gepek mislim da ima u delu "Uradi sam"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moj Punto je ist boje kao tvoj, imam karbon foliju na B stubovima, pa možeš da vidiš kako to kod mene izgleda i sam utvrdiš da li ti se dopada ili ne :thumbup: odličan je spolja, svaki zazor je na svom mestu, a to što je bio prljav nije strašno, bitno da je motor i mehanika u dobrom stanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno to je najvaznije , a ostalo ce sve doc na svoje mjesto vremenom , pogledacu bas tvoju temu , jedini problem mi je sto svako 2-3 jutro kad ga upalim trokira 2-3 sekunde i prestane , pa cu sutra stavit nove boschove svjecice nadam se fa ce mi rjesit problem i onda ni jedne jedine sitnice nema da nevalja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocisti i klapnu gasa, moguce da je prljava dosta, tj vrlo verovatno da je prljava.  Nego reci mi kad si ga vozio sa tih 1L ulja, jel postizao pritisak, jel gorela lampica za ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je sa srecom :) Pozdrav iz Sarajeva :) ako budes trebao savjeta tu sam i ja da ti pomognem jer sam svog sredio na zavidan nivo pa mi nece biti tesko pomoci i bugojancu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vjeruj druze da se i ja cudim kako je , ulje izlio iz njega ni pun 1l nije bilo ,a nista mi se nije upalilo od lampica za cudo bozije ,ni vode u sistemu nije iblo nista ,pa sam milsio da pusta ovo ono ,al evo vec par dana sve stoji kako stoji,tako da je samo zapusten bio , jedino me to jos muci , sutra cu zamjenit svjecice jer recimo kad je hladan trokira 2-3 sec i stane ,a nekad i topal nema pravila ,i ako odma krenem ono i u voznji zna zatrzat kao knedlu proguta i to je par sekundi i sve se ustabili ,nekima to i ne smeta ali ja zelim da je sve perfekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zimus kad sam uzeo mog punta gutao je knedlu kad potopim gas i cim sam ocistio klapnu preporodio se a naravno valjalo bi i svecice promeniti. Kad se upali lampica za ulje to je dosta ispod minimuma na meracu i obicno je vec kasno tj ne postize pritisak. Imao si dosta srece.  Ja bih tog bivseg vlasnika po kratkom postupku... koliki degenerik trebas biti da toliko ne vodis racuna niocemu. :rant:  Ako nije tajna koliko te je izasao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko nije vodio paznje o njemu da to nije moguce ,znaci interijer sav crn zapusten ,zvake u pepeljari na patosnicama, na tabli 500 naljepnica ,nema ulja,nema vode u sistemu,brisacima,paotina u motornom prostoru, maa bruka ,a sada je sve perfekt, i vjerovao ili ne ja sam dovukao to auto sa takom kolicinom ulja cca 50 km , cekam samo da jos malo svane i idem po svjecice i da radim , izasao me 3300 km ili 1650 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me da ti nije dizao temperaturu... mora da je bilo hladno napolju + otvoren put i da je ventilator odradio svoje. Svaka cast, ja ne bih imao hrabrosti da kupim tako zapusten auto. Sreca pa je na kraju sve dobro ispalo i da je punto u pravim rukama. Samo da cujem jos jednom nekoga da je punto los auto, kako los, ide i bez ulja i bez vode i tolike godine trpi izivljavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paa uzeo sam ga iz razloga jer je bio dobar nit je sta klapalo ni falilo samo je bio prljav , a naravno kad sam auto fledao nije mi naumpalo da vidim ulje i to kad sam kreno , a cijenu sam oborio na kao "dubinskom" ciscenju koje sam ja uradio , a kaf sam ga gledao bila je izvadjena sipka ulja tako da je tu sve bacilo , ali je sad sve u pefektnkm stanju i u bolje ruke nije mogao doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neuništiv je to motorić. U njega ide samo 2.8 litara ulja tako da je eto samo i sa litrom preživeo. :)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...