Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
miksi2

Grande Punto paljenje/gašenja fabričkog radija preko ključa

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

od skoro sam vlasnik Grande Punta. Auto je kupljen sa kineskim radiom kojeg sam zamenio sa fabričim MP3 radiom. Stavljen je fabrički radio koji je dekodiran jer su drugi izbacivali CANCHECK(radio valjda nije povezan sa Body computerom ako sam lepo ukapirao). Međutim, radio moram sam da upalim/ugasim preko dugmeta(tako je bilo i sa kineskim radiom). Interesuje me da li postoji mogućnost da prespoje žice da se radio pali kad se da kontakt tj. gasi kad se ugasi auto? INSTALACIJA RADIJA NIJE DIRANA, SVAKA ŽICA JE NA SVOM MESTU. Takođe se radio automatski gasi posle 20min bez obzira što je u podešavanju namešteno automatsko gašenje na 0 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to imas u podesavanjima, stavis na auto play, samo sto onda cini mi se automatski svira sa usb-a ako ga imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
1 hour ago, city said:

Mislim da to imas u podesavanjima, stavis na auto play, samo sto onda cini mi se automatski svira sa usb-a ako ga imas.

Nemam tu opciju…

Edited by miksi2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@miksi2

Vrlo verovatno da i na Grandeu fabricki radio uredjaj prima informaciju da li je dat kontakt preko CAN magistrala (linije 1 i 3 u ISO A konektoru).

A ako je skinut kod, nema komunikacije sa Body Compom i samim tim ni te informacije (kao ni komandi sa volana, ispisa podataka sa radija na boardu, opcionog pojacavanja/smanjivanja jacine zvuka sa promenom brzine, itd...), jer su CAN linije radija neaktivne.

Opcija kao opcija bi trebala da postoji na radio uredjaju, s tim sto njena izmena nece imati efekta.

A pomenuto gasenje posle 20 min je fabricka zastita, jer se nakon tog intervala gasi glavna naponska linija sa akumulatora. A taj napon obicno dolazi preko pina 7 ISO A konektora (redje to bude pin 4).

 

PS: Licno bih uvek kupio fabricki radio sa kodom, kako bih imao sve druge opcije, komande sa volana, itd... A bas tu opciju automatskog paljenja/gasenja sam uvek drzao ugasenom :) . Kako bih mogao manuelno da upalim i ugasim radio uredjaj kada meni odgovara. Nekada kratko vozim ili hocu samo da preparkiram auto bez paljenja muzike. A opet, nekada hocu da muzika pici kada cekam nekoga ili cackam nesto kratko oko auta, a da zato ne moram da drzim upaljen kontakt i aktivirane sve ostale uredjaje, pumpu, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...