Jump to content
FAS Goran
DaniloSRB

Fiat (Grande) Punto Evo - naknadna ugradnja fabričkog Bluetooth?

Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam fiat punta eva 2011 1.4 Natural Power.  Imam fabricku multimetiju i komande na volanu ali nemam bluethooth. Intresuje me da li postoji mogucnost zamene volana i multimedije sa istom fabrickom ali samo da ima bluethooth. 

Hvala unapred!

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, DaniloSRB said:

mogucnost zamene volana i multimedije sa istom fabrickom ali samo da ima bluethooth

Bluetooth nije vezan za multimediju, nego za Blue&Me centralu. Nalazi se u kaseti ispred suvozaca i predstavlja poseban cvor na CAN mrezi vozila. Sa nje ide veza ka fabrickom radio uredjaju, vezuje se preko Mini ISO konektora. Njeni sastavni delovi su i mikrofon u plafonjeri, USB slot pored menjaca i drugacije komande na volanu. Pored svega toga, potrebno je provuci ozicenje i na kraju uraditi Proxy Alignemnent, kako bi se Blue&Me centrala, preko CAN mreze uparila sa BodyComp-om.

U tom slucaju, dobija se mogucnost handsfree telefoniranja, glasovnih komandi, koriscenja USB za MP3, podrzane su komande sa volana, itd...

Detaljno se pisalo nedavno za Bravo (ista stvar u pitanju), ostavljao sam i seme, pa pogledaj ova dva posta:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/82351-fiat-nuova-bravo-naknadna-ugradnja-usbbt/&do=findComment&comment=1594201

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/82351-fiat-nuova-bravo-naknadna-ugradnja-usbbt/&do=findComment&comment=1594343

 

Uvek imas soluciju i dodavanja nekog digitalnog emulatora na trenutni fabricki uredjaj (+BT modul, kao npr. Microlink) ili neke tipske aftermarket multimedije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...