Jump to content
FAS Goran
stancho

Alternator Fail 1.9 JTD

Recommended Posts

Ajd sto kraci post i opis problemcica, mozda je neko imao iskustva, slicna sam nasao na forumu ali ne ovakva. Stavio xenone, kad ih palim, upali se na tabli "alternator fail" na sekundu, doslovce na sekundu i nestane, potom sve normala. Ukoliko sacekam par minuta u voznji i upalim ih onda, sve je ok, znaci cak se ni ne pojavi. Svaki savjet je dobrodosao. I da, ako se slucajno neko zezao za ruckom za gepek koja ima senzor u sebi, jel taj senzor dizajniran da te zajebava posto ima neku svoju narav, radi kad je njemu volja, cak sam i promjenio tu rucku, bio sam primoran na sivi auto da stavim plavu samo da radi, medjutim ista prica. Hvala za svaki tip unapred. E da, i unapred izvinjenje nekom od moderatora ako je topic postojao vec, pokusao sam da pronadjem isti medjutim bez uspjeha.

 

Edited by Ivan
Sredjen font

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stancho

 

Pozdrav, kao prvo, na forumu imamo pravilo da od tema ne pravimo "kupusare", tj. svaka tema se bavi tacno odredjenom problematikom koja je navedena u naslovu.

Da probam da pomognem. U slucaju da ti sve normalno radi i punjenje alternatora je OK, ubedjen sam da je problem do loseg seta xenona, tacnije do balasta. Napon na balastu se u trenutku paljenja podize na oko 23 000V, a radni napon je negde oko 1000V. Takodje se desavalo ljudima da zbog loseg seta imaju raznorazne druge smetnje na elektricnim sistemima u autu, tipa sustanje radija kada se ksenoni upale i sl... Za probleme oko alternatora imamo ovu temu:

Problematiku oko xenona obradjuje ova tema:

U vezi mikroprekidaca i problema sa otvaranjem gepeka - opsta tema i Uradi sam varijanta:

 

Ukoliko bilo sta nije jasno, slobodno se nadovezi u nekoj od ovih postojecih tema ;) , a ovu cemo zakljucati i obrisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...