Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Verujem da na forumu ima ljubitelja dvotočkaša i njihovih dobrih poznavalaca pa će se varujem vremenom nadovezivati na moj post u ovoj temi! Ja lično nikad nisam i ne verujem da ću ikad posedovati jedan jer me to ne privlači dovoljno ali sobzirom da šuraka mnogo interesuju često sa njim budem uključen u poneka dešavanja vezano za iste.

Evo sa poslednjeg moto-skupa u Sremskoj Mitrovici par snimaka koje sam napravio i nekolicina fotografija meni zanimljivih primeraka.

 

IMG_20150502_154102.jpg  IMG_20150502_154124.jpg  

 

IMG_20150502_155020.jpg  IMG_20150502_165848.jpg

 

Krstarica...

 

IMG_20150502_155214.jpg  IMG_20150502_155223.jpg  

 

IMG_20150502_155249.jpg  IMG_20150502_155502.jpg  IMG_20150502_170653.jpg

 

IMG_20150502_165510.jpg  IMG_20150502_164335.jpg

 

IMG_20150502_164346.jpg  IMG_20150502_155403.jpg  

 

IMG_20150502_165010.jpg  IMG_20150502_165020.jpg  

 

IMG_20150502_165834.jpg  IMG_20150502_170706.jpg  IMG_20150502_170716.jpg

 

Jedan od najskupljih primeraka na skupu.....koliko sam uspeo da povatam spominje se cifra od 25~30000eura  :o

 

IMG_20150502_154557.jpg  IMG_20150502_165105.jpg  IMG_20150502_165112.jpg

 

 

 

 

Snimci nisu loše ispali s obzirom da su telefonom napravljeni isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je to! Ja sam do pre par godina redovno obilazio moto skupove koji su mi u blizini. 

U mladosti su me privlacile vristece jurilice ali sam se zadovoljavao posedovanjem Tomosa, MZa ili Jawi. Sa godinama sam ih izgustirao i sada preferiram Chopere.Zadnjih par godina se jako slabo vozim zbog nedostatka slobodnog vremena a najvise sto sam ostao bez supruge koja je na svaki skup samnom isla.

Voznja motocikla je poseban osecaj, motociklisti su posebna zajednica! Ukoliko se bilo kome bilo gde pokvari motor ili ima bilo kakav problem prvi motociklista koji naidje ce obavezno stati i pomoci mu! Tako i od kada vozim Italijanske aute ako vidim nekoga sa Italijanskim autom da stoji,stanem i ponudim mu pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast Zvezdo. Najezio sam se. Bajkeri su jedno cudo od ljudi, posebni! Neko ih razume a neko ne, vozio sam motore tj skutere jos kao klinac pre 15ak godina, vozio i zujalice malo, ali to nije za mene, mozak ponekad ode u off kad sednem na zujalicu.

Potpuno se slazem oko pomoci motociklista, istu pricu pricaju i rabadzije! Veliki respect za takve osobe koji su voljni da stanu i pomognu ako je ikako moguce!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pogledas realno zaista je to cudna zajednica! Neki bezklasni sistem uredjenja! U tom drustvu nema cega nema a ljudi generalno misle da su bajkeri masne, prljave i iztetovirane pijanice! Nije da takvih nema ali vecina su sasvim obicni ljudi koje svakodnevno susreces. Mnogi ne mogu zamisliti da se u tom drustvu nalaze poznati advokati, hirurzi i opcenito lekari a ima i profesora! Jedne godine upoznam coveka sa Kineskim Choperom kao moj a on hirurg u institutu u Sr Kamenici. Leti posle radne nedelje kao i ja sedne na motor i napuni baterije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako! Dosta njih misle da su nabedjeni ljudi, narkomani, budale ili sta ti ja znam, a oni su jedni sasvim obicni ljudi. Koja tu sloga vlada i da kazem bratstvo pa to se retko gde moze naci. I kad neko nema i kad je kriza tu su oni da zbudze i skarabudze sta god i koliko mogu bez naknade. Mislim, jednom ljudi. Dovoljno je kad odes motorom van svog mesta a kolege te pozdravljaju i javljaju se kao da se znate 100godina i odma prica krece, koje pivo, pasulj neki ili slicno i merak! Za to se zivi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar mi pricao i nema razloga da laze.On sa ekipom iz BGa krenuo u Sloveniju na neki veliki moto skup (Ne mogu da se setim gde, da li Umag iii tu negde... i naravno svake godine se odrzava) Pred samim ciljem jednom iz te ekipe crkne motocikl. Naravno svi stali i iza njih neki Zagrebcani odmah stali. Pogledali sta je i ono katastrofa! Nesto je puklo i unistilo motor, dakle jedino se moze baciti u smece. za pola sata je dosao kombi sa ZG tablicama i odvezli mu motor. Rekli su mu da nista ne brine nego da nastavi gde je krenuo i da ce ga oni sutra ujutro naci i dovesti mu motor. Tako i bi! ujutro taj isti kombi mu dovezao popravljen motocikl. Zamenjen je ceo motor!

Covek se zahvaljuje i naravno pita za cenu ovi kazu NISTA sve je reseno! Jedan je imao ispravan motor sa slupanog motocikla i poklonio ga je nepoznatom bikeru.

Bilo je to pre nekih 10ak godina kada su odnosi izmedju Srbije i Hrvatske bili mnogo losiji nego sada ali to ne vazi za bikere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem! I to pojedinci nece da shvate nikada! Da su bajkeri jedna posebna sorta!

Ele!, prica slicna.

Fonza, jedan od vodje Nocnih Vukova, ima je slika sa Putinom, kruzila novinama, poso za Rusiju na bike show u Sevastopolj bese, inace je vojni invalid, u ratistu 90ih izgubio nogu, vozi tricikl sa bubinim motorom, koji su mu drugari bajkeri sklopili napravili, nisu ni slutili da ce nesto na njegovoj masini da bude nesto jer je isti odradjen par hiljada km ranije . pucala su mu creva, hladnjak se izbusio, gumu busio, pah za pehom, ali gde god su se pojavili tj stali zbog kvarova, sto zbog motora, sto zbog prsluka, su im pomagali i ladno nista nisu naplacivali. Kaze to jednom treba covek da dozivj i da se uveri da su bajkeri posebna vrsta ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...