Jump to content
FAS Goran
zoranbr1

Fiat Stilo 1.6 - naknadno ubacivanje menjača sa 6 brzina sa druge benzinske verzije?

Recommended Posts

Interesuje me da li je neko razmišljao i uradio nešto slično. Naime, interesuje me da li je moguće da se izvrši zamena menjača sa recimo 1.2 i 1.4 modela stila (koliko znam svi ili skoro svi su 6-stepeni) na stilo 1.6 ili neki drugi motor i da li je to zamena po principu "šaf na šaf". Negde sam pročitao da ima 1.6 stilića sa fabrički ugrađenim 6-stepenim manuelnim menjačem sa ciljem povećanja ekonomičnosti tj. smanjenja potrošnje. Interesuje me da li je neko možda ovo već uradio i enevntualna iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene je kopkalo isto posto mislim da je odnos menjac prekratak pa sam kopao po internetu i naisao na info da je 6 brzinac (oznaka C514) koriscen na automobilima sa motorima DO 150Nm obrtnog momenta, a da je zbog toga na 1.6 motorima stavljan C514R(einforced) za koji nemam info o maksimalnom obrtnom momentu, mada sam nailazio na nagadjanja da je u pitanju oko 190Nm. Inace Stilo 1.6 proizvodi 145Nm obrtnog momenta, znaci na granici izdrzljivosti menjaca sa 6 brzina...

 

E sad, procitah i da su ljudi uspesno radili swap menjaca, samo pretpostavljam da se posle toga mora biti nezniji na gasu...

 

Upitna je isplativost ovog eksperimenta, sem ako ne prelazis dosta kilometara godisnje po otvorenom putu....

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa baš to, mnogo kilometara na auto putu na dnevnom nivou - oko 300 dnevno. Računica je po meni na mestu, samo imalo je (bar po wikipedia-i) i serijski ugrađenih šestostepenih u 1.6. E sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam video taj od 6 brzina u 1,6 motoru. Ne kazem da nema ali je sigurno redak. Da se prepakuje ne verujem jer ni vizuelno 1,2 i 1,6 nisu isti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"all u have 2do is change the bell housing, gearstick, and selectors and off u go...thumb.gif"

 

Teoretski: Mora da se prepakuje ceo 6-o brzinac u zvono od 5-o brzinca i da se promene rucica menjaca i selektori (sajle?). Pri tome  obavezno promeniti iglu diferencijala (differential pin se ovako prevodi?) jer im je to cesta boljka...

 

edit:

Koliko bi ovo uopste i kostalo? :)

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...