Jump to content
FAS Goran
dejanhn

Fiat Punto 1.2 16v Sporting

Recommended Posts

Pozdrav svima, nakon duzeg vremena (od septembra) :D  i ja se napokon nakanih da ubacim sliku svog punta :) dugo sam trazio nekog finog i za oko mi je zapao ovaj, 2003 god, presao 95 000 (dal su prave ne znam) odveden kod majstora, rekao je da je auto tip top i da ne moze vidjeti dal je veliki servis radjen al je rekao da je mali servis skoro odradjen (vlasnik se kune da je veliki odradjen na 90 000) nakon cjenkanja placen 2200 eura, trenutno ima 98 000 na satu, iznenadio me taj mali motor (mislio sam da 1.2 ne moze maknut s mjesta) al prevario sam se.

 

Do sada od ulaganja sam jedino imao zimske gume 195/50 r15, ljetnje su bile 195/45 r15, razlog- dosta su jeftinije, cini mi se udobnije a i nekako popunjenije izgleda. za sada samo 1 slika (riknuo mi aparat) uskoro ce biti ostale. U planu za sledecih mjesec-dva je da odradim kompletan veliki servis (kaisevi, roleri, spaneri, vodena pumpa, ulje, filteri, rashladna i kociona tecnost) prednje i zadnje kocnice, xenoni (poslusacu vas pa cu stavit 4300k, i naravno neku pristoju muziku :)

 

20130907_133643.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala :) cane nije ti losa ideja :D taman imam na zadnjem braniku jednu liniju koju ocu da ofarbam pa cu onda i to odradit, zaboravih napisat da mi djavo ne da mira pa sam citavu unutrasnjost rastavio, sve ocistio i oprao, i popravio suvozacevo sjediste na kojem pukla sajlica pa se nije pomjeralo kad bi se sjediste preklopilo :D sto se snage tice, kad sam isao u trebinje po gume isao je 150 bez muke, vise nisam htio jer je nesto lupkalo (na kraju se ispostavilo da je guma)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da, za tako mali motor ide ko blesav,ja sam mog terao 172-3km/h i nije se nesto previse mucio :D ps. cestitam na kupovini ja sam mog uzeo sa 91800 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala :) po majstorima jeste stvarna kilometraza jer je sve navodno bas bas dobro ocuvano, ne znam jedino nakon koliko se vozacev pohaba tj oni sundjeri sa strana su izrazeni i bas pate kad se sjeda u auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je lep! Ja sam imao jtd svetlo plavog, super me je sluzio. Ako hoces imam nov Pioneer cd sa usb napred. Kod mene sam ostavio stari. Pioneer ima odlicne basove, po meni mozda i najbolji zvuk u toj klasi radija. Sa jos nekim pojacalom je bruka.(Naravno treba i malo veci basovi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

70e ,nov u kutiji


ma da, za tako mali motor ide ko blesav,ja sam mog terao 172-3km/h i nije se nesto previse mucio :D ps. cestitam na kupovini ja sam mog uzeo sa 91800 :D

Samo da znas da ja umalo nisam izginuo kad sam uleteo u kolotrag po kisi na autoputu.Bilo je plesanja.. Mnogo je lagan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  ja sam ovo po suvom putu vozio,velika je to brzina za mokar kolovoz,a moram priznati da ne oseca brzinu,kako je na 110 tako je na 170...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@statichwk hvala al daleko smo jedan od drugog a i ja sam vec nasao ozvucenje u tehno plusu, pozadi pionirove elipse model ne znam sad na pamet  (al sam imao da ih cujem i za mene sasvim dovoljno, cak i previse :D) oko 85eura su ovdje, u vrata sam mislio takodje pionirove zvucnike,posebno sa 2 mala tvitera al su precnika 17 cm, a procitah da su za punta 16,5 pa moram vidjet kako ce to ic (60eura) i neki pristojan pionirov plejer sa usb-om (oko 100e). sto se sjedista tice sve je u tip top stanju osim te lijeve strane na koju se sjedne kad se ulazi i izlazi pa je malo izgubila oblika, moracu okacit negdje slike samo da se vrijeme proljepsa :) i danas stavljen novi akumulator (Varta) imao sam neki Dynamic i bio je pred izdisajem, tj tesko je palio i servo mi je bio poblesavio -.- sad je sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaljubljenik jesam al mi budzet ne dozvoljava da ostvarim sve sto sam zamislio -.- za te nikad nisam cuo nit sam imao prilike da ih bilo gdje vidim u prodavnicama u kojima sam bio do sada :D ipak sam ja iz CG -.- salu na stranu, ovom konfiguracijom sam zadovoljan a i uklopice mi se u budzet :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I fabricki vufer negde iskopaj ja sam cuo i na stilu i na puntu to je razlika u zvuku neverovatna,toliko sam se odusevio da sam odma krenuo da jurim jedan za mene u subotu montaza javljam utiske iz prve ruke :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntc super izgleda. Meni mozda od omiljenih boja. Ja sam u mom nekadasnjem Puntu imao komplet Kenwood cd i sve zvucnike tj elipse i u vratima prednjim i to je bas super radilo.A sad u Bravu imam Sony flesh plejer elipse i cinimise da malo bolje radi od Kenwooda. Moj savet ti je da uzmes fles plejer nema rezanja diskova samo fles memorija.

Edited by Gagy.GM

Share this post


Link to post
Share on other sites

sportinga imam fabrick vufer nemam -.- predhodni vlasnik ga je maknuo i stavio neke lijeve elipse a u vratima su fabricki zvucnici, plejer neki kinesi al ima fles utor :D vufer imam kuci al nisam jos odlucio dal cu se petljati sa tim, jer onda mora i pojacalo itd itd a ove elipse koje ocu da kupim zajedno sa tim pionirovim plejerom daju nevjerovatan bass, sto se flesa to mi je na prvom mjestu :D cak ni ne mora imati cd citac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu ovaj uzet http://www.tehnoplus.info/index.php?ar=1056 a elipse i za vrata nema na ovom sajtu (update-uju ga svako 100 god :D)  

a sto se rezanja tice razumijem te :D oko kucnog kina ima jedno brdoo cd-ova pa dok nadjem pjesmu prodje me volja :D a ovako nit trosim pare a i 5x lakse :)

Steta sto nismo blize za ovaj moj DEH 2300UB razlika je u blututu , i obavezno MICRO usb flash uzmi, da moze da stane  sa plocicom u kutiju, da ga ne vadis, kad skidas plocicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...