Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Rosi u Yamahi kao kod kuće

Recommended Posts

valentino%20rosi%209.jpg

Posle samo nekoliko dana provedenih u timu u kome je postigao svoje najveće uspehe i u koji se posle dve proćerdane godine u Dukatiju vratio, Doktor kaže da se oseća kao da nikada nije ni napuštao tim i kao da je kod kuće.

''Ovo je povratak za mene, ali se osećam kao da nisam ni odlazio. Posle sedam godina provedenih ovde, znam gotovo sve ljude. Preselili smo testiranje motora posle lošeg vremena u Valensiji u Aragon nadajući se boljem vremenu, a tamo smo naleteli na još veću kišu. Trebalo je da testiramo dve tri važne stvari za bajk za narednu sezonu ali sada ćemo morati da čekamo sledeću godinu pre nego što to sve istestiramo.''

Iako je zvanično, do kraja godine, još pod ugovorom sa Dukatijem, pa nije baš rad da daje izjave ispred Jamahe, Rosi je rekao: ''Ovo je drugačije od onoga što sam vozio, ima snažniji motor od 1000cc, ali sve ostalo mi se čini da je ostalo kao i pre''.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doktor na svojoj Yamahi

doctor.jpg

Valentino Rosi se vratio među svoje u Jamahu. Harizmatični Italijan je sa japanskim timom do sada osvajao četiri titule a povukao se iz tima zbog nesuglasica sa mladim Horheom Lorencom i dobre finansijske ponude Dukatija. Ipak, Doktor se vratio ove sezone a Yamaha je napravila kratak promo film koji vam preporučujemo da pogledate...

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosi zadovoljan posle testova na Sepangu

Valentino-Rosi.jpg

Valentino Rosi je napustio Maleziju veoma zadovoljan posle tri dana testova, objašnjavajući da mu je svaki dan testova bio sve bolji, jer je imao dobar osećaj i konstantan napredak na Jamahi YZR M1.

Posle dve loše godine u Dukatiju, Italijan je završio treći dan testova sa trećim vremenom, svega 0.113 sekundi zaostatka za svojim novim starim timskim kolegom, Horheom Lorencom.

''Veoma sam zadovoljan, sva tri dana su bila odlična'' izjavio je Rosi. ''Dosta smo radili na motoru i napredak je bio svakodnevan. Treći dan je bio najbolji, i uspeli smo da ostanemo ispod pola sekunde od najbržeg vremena, što je za mene ohrabrujuća činjenica. Treće vreme i teoretski prednji red na startu… veoma sam zadovoljan.''

Rosi, zajedno sa ostalim takmičarima MOTO GP šampionata će biti ponovo u akciji na drugom predsezonskom testu koji će ponovo biti odrađen na Sepangu od 26-28. februara…

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosi preporođen posle Sepanga

rosi-valentino.jpg

Valentino Rosi se još jednom oglasio posle testova koji su pokazali da je i dalje u sjajnoj formi i da će biti jedan od najozbiljnijih kandidata za najviši plasman naredne sezone. Rosi kaže da je vraćen u život povratkom na najviše lestvice vremena svih vozača na Sepangu. ''Oslobođen sam i veoma srećan prvim testom. Rekao sam već da je ovo za mene bilo važno kako bih video jesam li još uvek vrhunski vozač, jer sam i sam počeo da sumnjam u sebe. I dalje sam tu, među najboljima na svetu, nisam uopšte daleko od njih i osećam se kao da sam ponovo rođen.''

Ovaj 33-godišnji vozač priznaje da neće više uživati posebnu podršku od strane tima u pripremanju strategije za trke i da neće biti vozač broj 1 u timu…

''Borba na stazi, jedan na jedan je oduvek bila moja jača strana. Na žalost, MOTO GP je otišao malo na drugu stranu, i takvih duela je sve manje, u poređenju sa ranijim periodom. Više nema mnogo ni strategije, sve je nekako postala čista brzina, jer nekada si možda i mogao da dobiješ trku čak iako si malkice sporiji od rivala, bilo je više prostora da se nešto smisli. Ajde da kažemo da je to neka mala prednost koju sam ja imao ranije, a koja je sada postala manje važna. Takođe, mnogo sam naučio i od drugih vozača koji dolaze na trke i brinu se o svakom detalju kako bi bili maksimalno spremni...definitivno, ja više nemam prednosti koje sam nekada imao...''

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma i on zajebava vise,kad cu ga svi cepali dok je bio u dukatiju i nije mogao vise i nije pobedjivao,jer se videlo da je dukati slabiji,od japanaca,a ipak stoner je postao sampion sa dukatijem,videlo se i da ima boljih od njega,pa se sada vratio u mocnu jamahu da ponovo pobedjuje i da bude najbolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosi i Markez u istom timu?!

 

148131-rosi%20mark.jpg

 

Zvezde Moto GP šampionata Valentino Rosi i Mark Markez u jednom boksu? U Yamahinom...

Španac nema ugovor sa Hodnom za sledeću sezone, a posle odlaska Horhea Lorenca u Dukati u Yamahi je ostalo upražnjeno mesto. ''Dobio sam poziv od Dukatija. Yamaha me je odavno kontaktirala, ali je već šef ovog tima Lin Darvis potvrdio da se to neće dogoditi. Po povratku iz Ostina počeli smo pregovore oko novog ugovora sa Hondom. To je tim koji mi je dao priliku da se trkam u Moto GP i on će uvek biti prioritet. Nema logike da menjam ekipu'', rekao je Markez, koji je od 2013. u ''kraljevskoj'' klasi. Sa druge strane Rosi je izgleda zaboravio sukob iz prošle sezone koji ga je koštao titule i kaže da bi rado prihvatio izazov ukoliko bi Markez bio njegov partner. ''Bilo bi zanimljivo videti Markeza na Yamahi. Bilo bi teško pobediti takvog kolegu. Već je dovoljno teško deliti garažu sa Lorencom. Mogu samo da kažem da ću pokupati da pobedim svakog partnera, bez ko on bio'', poručio je Rosi, koji ima ugovor do kraja 2018.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosi: Ostajemo pri običnom rezervoaru

 

128830-rosi.jpg

 

Valentino Rosi je rekao je da će bar za sledeću trku nastaviti da koristi konvencionalni rezervoar. Legendarni doktor je ubedljivo pobedio u Herezu i za sada ne želi da menja kombinaciju koja dobija. ''Želeo sam da vozim većinu ove sezone sa novim rezervoarom, ali to se neće dogoditi. Bar za sada, ostajem pri konvencionalnom rezervoaru'', rekao je Rosi. Istu odluku je doneo je i Horhe Lorenco, koji je završio odmah iza italijanskog vozača u Herezu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valentino Rosi upoznao Motobota!

 

valentino-rosi-motobot-1.jpg

 

Dosta je prošlo otkako je Yamaha svetu prikazala svoj ambiciozni projekat po imenu Motobot, a u međuvremeno se na njemu prilično radilo. Kao što je Yamaha najavila, Motobot je konačno stigao do trkačke staze, gde je dobio učitelja i to koga drugog nego jednog od najboljih vozača u istoriji - Valentina Rosija! Iz kompanije su odlučili da s nama podele kako Rosi pomaže Motobotu da postane bolji vozač. Motobot donosi potpuno novu tehnologiju, a treba napomenuti da je dizajniran da upravlja nemodifikovanom mašinom. Nemodifikovanom kada su kontrole u pitanju.

 

valentino-rosi-motobot-2.jpg

 

Na YZF-R1M su postavljeni pomoćni točkovi, a Motobot ima posebne delove koji simulariju ljudsku ruku i stopala, omogućujući mu da stiska gas, kvačilo, da menje brzini i koristi kočnice kao svaki drugi vozač. Cilj Yamahe je da Motobot do naredne godine bude sposoban da na stazi vozi brzinama preko 200 km/h, a veliku pomoć dobijaju od Rosija, koji vozi R1M opremljen specijalnim senzorima, čije podatke inžinjeri japanske kompanije dalje analiziraju i primenjuju u rutini svog robota. Motobot sam donosi odluke, a u Yamahi žele da njegovo rasuđivanje bude toliko dobro da mogu skinuti pomočne točkove. Krajnji cilj može zvučati pomalo ludo, ali Yamaha želi da jednog dana Motobot ''izađe na crtu'' samom Rosiju. Bez obzira ko bi pobedio u tom duelu, nesumnjivo je da će on značiti početak jedne nove ere u motociklizmu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...