Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Brestachan

Bravo 1.2 16v - senzor pritiska servo pumpe

Recommended Posts

Veeeeeeliki problem! Naime, procureo mi je taj senzor, ne znam ni sam kako, strca mi ulje na sve strane... Mislio sam da ce zamena biti jednostavna, tj. odem u prodavnicu fiat autodelova, kazem treba mi to i to, daju mi deo, malo klepe po usima i zdravo!

Medjutim, tog dela nema nigde, a prodavci kao da vec znaju da je problem da se nadje, posto odmah pitaju da li je 1.2 i da li je 2001 godiste.

Da li neko od vas ima ideju gde bi se mogao naci taj deo, nov ili polovan? Pomagajte ljudi! :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

U istom sam problemu vec mesec dana. Ja sam svoj blindirao do daljnjeg. Evo kratko uputstvo ako se odlucis na isto...Mere ne znam sad napamet, tako da se unapred izvinjavam.

Sa donje strane senzora je rupa, mislim da je 3mm u promeru. Sa 3.2mm burgijom sam razbusio rupu celom duzinom, i nakon toga urezao navoj M4.

Uzmes sraf M4 moze sa masinskom glavom a moze i imbus, jer ce posle u oba slucaja trebati da se brusi, i bilo bi najbolje da nadjes bakarnu podlosku, ali i obicna ce da posluzi. Sraf naravno mora biti malo kraci od same rupe. Sve lepo zategnes i nakon toga obrusi glavu srafa ako ne moze da stane u pumpu (po duzini i sirini). Dospi ulje i to je to. Senzor sam prikacio nazad na konektor i auto (volan) radi normalno.

EDIT:

Eh da, postoji i jos jedan nacin... a to je da nadjes sraf koji ima isti navoj kao senzor. Mislim da bese M8x0.5, znaci fini navoj. Subler i cesalj za navoje ce ti reci sve. I samo da se usrafi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i uradio, to mi je predlozio majstor, posto nov treba da se poruci iz Italije i ceka se 10-12 dana (Fiat Bogunovic izvor) i cena je oko 6000din. :dizzy:

Naravno, pare jos uvek ne rastu na drvecu, tako da mi je ovo resenje. Sad, pitanje je kako ce to uticati na sam rad pumpe, ali sta je tu je... Privremeno je resenje, nadam se da nece biti nekih vecih problema, posto je nova servo pumpa oko 400eur, kako sam ja cuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koje su posledice. To samo neko ko je strucan moze da nam kaze. Ali... posto je i meni majstor predlozio isto sto i tebi, a presao sam vec evo 2000 i kusur kilometara, i nevidim nikakve probleme.

Senzor jedino polovan... i to na nekom otpadu mozda, i sve pod uslovom da neko hoce da ga skine sa pumpe i proda zasebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam taj problem ali na fiat bravo 1,6 16v deo sam pronaso u subotici na otpadu i ja mislim da je bio negde oko 30 eura evo dacu broj pa pokusajte 064-133-25-74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laksa ti je varijanta da skines senzor i da odes kod nekog strugara da ti napravi mesingani cep.Ja sam imao isti problem pre vise od dve god. i tako sam ga resio na istom autu.POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li neko da kaže koliki je radni pritisak pumpe. Ima tu raznih varijanti za prepravku- jedna je ugradnja jeftinog,recimo motornog davača niskog pritiska koji je negde oko 300 tak dinara.Zato bi nam trebao podatak u vezi,nazovi,senzora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...