Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sashicus

Fiat Uno 1.5 sx

Recommended Posts

Sutra ti saljem antenu,novu naravno,paknove original za stari tip una i sajlu rucne isto za stari tip una. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad ne moze da se meri kad radis sam za sebe i kad radis bilo sta kod majstora, kakav god da je majstor. S tim sto tu postoji jedna mala zackoljica, a to je da treba da znas kako se radi posao, da bi to mogao da realizujes. :) Nazalost, nismo svi multitalentovani kao ti, tako da u vezi raznih stvari mora da visimo po majstorima. :unsure::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:harhar: :harhar: :harhar: zao mi vas je :harhar: :harhar: :harhar:

generalno kod ovako starijih automobila, koji nemaju pono elektronike, otac i ja u kombinaciji nema sta ne mozemo da uradimo (al se nahvalih) ali u principu je tako, a to i nije mnogo dobro jer non-stop neko od komsija, rodjaka, prijatelja visi po dvoristu i garazi i ceka da mu se odradi neka "sitnica" :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg, ja bas mislio da te pitam da ti ostavim auto na jedno mesec dana pa posle mnogo da se odusevim. :lol::p Ne brini nista, znam ja red, sacekacu komsije i kumove pa cu tek onda da se ubacim. :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg, ja bas mislio da te pitam da ti ostavim auto na jedno mesec dana pa posle mnogo da se odusevim. :lol::p Ne brini nista, znam ja red, sacekacu komsije i kumove pa cu tek onda da se ubacim. :p

:harhar::blink::w00t::clap::laughing: ,ahahahaha

ovako ce da ti poravi auto :laser::2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo se vi zezajte :p:P:p a meni auto na klocne stoji vec nekoliko dana, na poslu popisi, nemam vremena da se posvetim ljubimcu... po malo uhvatimo cale i ja da ga "cacnemo", danas smo zavrsili varenje, sutra dolazi i finalni deo zastite odozdo i konacno silazi na tockove... a onda je ostalo ono najsladje, zastita unutra, kitovanje i farbanje donjih delova vrata, farbanje retrovizora :) pa napokon montaza...

inace, prethodnih dana sam sve tapacirunge, sedista, tepih oprao dubinski. uklapam termometar sa satom u instr. tablu, montiram zvucnike... "projektujem" jedan mini woofer, sve to usput prirpemam dok je recimo cale zauzet, jer neke stvari ne mogu sam!

javljam se narednih dana sa dokumentacijom!

i svecano se banetu zahvaljujem ovom prilikom, poslao mi je ganc novo i original: externu antenu, paknove i sajlu za rucnu kocnicu! cak mi je ludak platio i postarinu...neverovatno, jednom potpunom neznancu!!!

bane23 hvala od sveg srca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim i drugi put!

Samo da znas,da ofarbas i branike,a lajsne da poskidas kada budes farbao donji deo vrata!Samo ostavis one na donjim krajevima rubova ,ili,hm...sada se setih ti imas i one na krilima,ma sve da ofarbas i neke,alu felne,samo da su felne i da bude ekstra Uno,da bude kao moj samo u drugoj boji,da bude jos neki u boji komplet! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bane, bane... hoces na trosak da me stavis, znas li kolko kosta metalik :p:P

salim se, jos razmisljam o tome, ali za sada necu sigurno jer sam dovoljno bio bez auta + zima ide, nisu mi bas uslovi za to + vrlo moguce da cu celog da ga prefarbam u neko buduce vreme, (zavisi koliko ce da ostane u mom vlasnistvu) jer je poprilicno bogat sitnim ogrebotinama + kojekakvim nedostacima. (risevi od smirglanja na pojedinim mestima)

bitno da mu je donji stroj komplet spreman bar za naredne 5-6 godina, (verovatno i vise) enterijer ce posle ovog pranja izaci kao nov, oko motora jos par sitnica i auto ko bombonica :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti uradi sve sta treba izvari i zastiti,a sto se tice boje ja sam utoniranu maxmajer boju platio pola seta (500grama) 3660din.

Aj cekamo ga da stane na noge i da vidimo kako je ispao sa ofarbanim donjim delom! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vas dvojica kujete opasne planove, nema sta. :) Oduvek me je privlacio Uno, mnogo volim taj autic, i ako budem postao vlasnik nekog primerka, ima da napravimo jedan mnogo za%eban klan nas trojica! :shuriken: A ti Sale, ako auto bude ostao dovoljno dugo kod tebe, ja sam siguran da ces da ga napravis da bude u sega-mega stanju! Znam da necete da se slozite sa mnom, ali ja mu ne bih prefarbavao crne lajsne i branike, mada to ne znaci da ne izgleda lepo i kad se prefarba. Meni se onako vise svidja jer je 1) fabricki, i 2) nekako ga otvara ta boja u dva tona. Stvar ukusa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok su tekuce radove ne privedem kraju, malo retrospektive, setio sam se da sam fotkao nesto ...

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

mene interesuje ako neko zna, na koliko obrtaja je najekonomicnija potrosnja?

npr 95 km/h je na tacno 2500 o/min, i najcesce sam ga vozio tom brzinom i cini mi se da je tu ekonomija... ali opet bih voleo da cujem strucnjake??

inace, ovaj automobilcic ovako fabricki, moze po mojoj proceni bezbedno da se vozi do 120, tu mu je onako nivo buke ne prevelik, vec sve preko toga nije bas zabavno, najvise mu lezi magistrala, 90, 100, 120. 130 kod preticanja i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glat da ga vozis 120.na 85-95 ti je najbolje sto se tice potrosnje!

E sad ti zavidim ,ima da namestim i kod sebe,meni ne sija lampica za prednje maglenke,uopste nemam fasun,stavljao sam ga i nista,ali uradicu to samo da najdem slobodno vreme! :harhar::harhar:

E sad vidim ovu sliku,kako to cudo ide bratee,stvarno ti zavidim :crybaby:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je skoro isto kao kod tebe, 100km/h je nesto oko 3000 obrtaja, i uglavnom ga i vozim tako na autoputu jer stedim plin. K'o sto ti rece Bane, recimo da je na 90 najekonomicnija voznja. I meni je buka prisutna vec oko 120km/h, i vetar dosta zavija, mada meni i auspuh nije fabricki. Oko 150km/h sam ga vozio na plin, pedala u patosu, nece vise, ne trese auto niti nesto slicno, ali je buka tad velika i samim tim osecaj sigurnosti nije bas fenomenalan. :) Htedoh i ja da kupim maglenke ovih dana, ali sam ipak ostao bez vremena. ($) :hope::p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti Pirlo moras uzeti od Tipa ili Tempre maglenke,od Una ces tesko namontirati!

Sto se tice voznje i brzine,to ne bih bas da komentarisem..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu pre da pazarim celog Una nego te famozne maglenke koje kupujem 3 godine, vidim ja. :D Znam, Bane, znam koje maglenke meni trebaju, nego samo zloupotrebljavam Saletovu temu i kukam javno zato sto ih nemam, a vi ih imate. :ermm::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

prrrrrrrr pppprrrrrrrrrr :harhar::harhar::harhar::harhar: . dacu ti broj gde ces naci nove za male pare :thumbsup: .A sad cekam da vidim antenu na unu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

legnuce antena bane, samo da dodje na red, danas zavrsen dodnji stroj, namontirane zastitne plastike ispod blatobrana, zadnji amortizer, moj mini rezervoar za gorivo (12l) i spusten na tockove! sutra pocinje najzabavniji deo, montaza unutrasnjosti!

inace, najvise sam ga nagazio do 160 ali nije bas zabavno na toj brzini, potrebno mu je prizemljenje. A sto se tice elasticnosti bas je zivahan, npr bez ustrucavanja sam u nekoliko navrata, kad pedercina nece da me pusti da preteknem, (golf III),taman izlazimo na pravac posle kilavnjenja iza njega klisurom, i ja gas u 4. brzini na 100km/h otpril. a gej ubrzava, svesno ili nesvesno u svakom slucaju majmun, ja zveknem u 3. i to je vec na 110-115, i bez ikakvih problema ga zavrtim u crveni deo obrtne skale! bas se osecam mocno kad ostavim neandertalca iza sebe koji nije ni svestan da uno ima 800 kila i zmiju ispod haube :smoke::) :)

snimio sam skoro 1 klip 0-100, ali okacicu kad usnimim jos jedan malo bolji sa nadam se boljim prolaznim vremenom, jer je posle legla reglaza, balansiranje tockova...

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, imam ovo, ostalo mi od tipa, ako nekome treba neka se javi, poklanjam (nije neki poklon ali ako mu se ne gleda u zube, dobar je)

picture-001.jpg

a radovi dalje teku ovako, nalepio sam kondor traku svuda po podu (original je bila tu) cak sam i stavio vise nego sto treba, dobra je zbog buke, cak sam i "dampirao" sva vrata u dodjem delu.

picture-004.jpg

picture-003.jpg

picture-002.jpg

sedista dubinski oprana, pod takodje (ovo sam vec pomenuo ali eto da dokumentujem)

picture-006.jpg

picture-008.jpg

nove letnje patosnice (po meri, uklopljene u mm):

picture-005.jpg

a i zimske su ovde negde: (inace ovo je polovina mog auta)

picture-007.jpg

ima li neko ideju kako najbolje i najlakse da ispunim pragove (pogledajte drugu sliku), bar boju da nalijem, ljudi obicno sipaju preradjeno ulje...

p.s. na petoj slicici se nazire nas drugi uno mk1 (sestra ga vozi), i prosto ne mogu da verujem da mu nisam posvetio temu, doduse na njemu je skoro sve fabricki, ali predstavicu i njega, makar u sklopu ove teme.

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sram te bilo,zapostavio si onog una! Video sam da nema bravu gepek vrata,tacnije jezicak,to im je boljka! :thumbdown:

Uradio si svaka ti dala,jesi li grejao izolaciju?

Sto se tice pranja,sve u fulu :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Sto se tice ,ulivanja sajtni,moze preradjeno ulje,a imam ja nesto,bolje samo da nadjem ,pa ti mozda posaljem :harhar: .Salim se ako nadjem,posalcu ti.

Originalnu Renault zastitu za ulivanje svega i svacega,ja ne znam za bolje,profesionalna je!Samo da je nadjem,strpi se,znas da uvek nesto kasnim :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

-dobice stari unisa svojih 5 min na forumu. taster za otvaranje je zabarikadiran ali postoji sajla za otvaranje sa rucicom ispod sedista, rekao bih da je fabricka jer i na mom unu je ima.

-izolaciju grejao naravno plinskom bocom sa brenerom.

-ne moras da se maltretiras oko slanja, posto cu verovatno sutra - prekosutra to da radim, samo mi reci u kom obliku je to sto "imas"? tecno? silikonsko? kako se nanosi?

-ja sam razmisljao koliko mogu da dohvatim pa malo cetkom malo kompresorom da nalijem temeljnu boju a preko da mu zviznem preradjeno ulje, jedini problem kod ulja je sto ce da se sliva i curi minimum 7 dana posle...

-postoji sredstvo "body 900" - vosak bas za takve stvari, ali se srafi na specijalni pistolj, majstori ga imaju, ja ne :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tecnom stanju,pistoljem se nanosi! :whistle:

Neka se sliva,nece nista da mu skodu :thumbsup:

Ja imam sto pistolja i svasta nesto,a nemam kompresor,nikako pare da izdvojim za njega!

:crybaby:

Eeee ,ta rucica je ekstra,ja je nemam fabricki :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...