Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
vladabgd

Uno 1.0 IE '02. - dovod goriva

Recommended Posts

Imam problem sa dovodom goriva.Radi se o modelu 1.0 ie monopoint 903ccm3,2002 god.Auto je inace na gas poluautomatski sistem.Na gas ide sasvim normalno tek po neki put dodje do detonacija.To i nije neki problem vec kad prebacim na benzin normalno radi na leru, ali kad krenem pocne da se gusi tj.kao da nestaje goriva.Napomenucu da kad dam kontakt cuje se pumpa u rezervoaru da krene da vuce gorivo.

Probao sam i sa zamenom filtera za gorivo ali sve je opet isto.Sumnjam na pumpu goriva u rezervoaru ili na elektronsku diznu.Ipak ako neko ima slicna iskustva MOLIM za pomoc tj.savet.Unapred HVALA SVIMA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnja ti je opravdana. Najpre izmeri pritisak goriva koji bi trebao biti oko 0,8bar i povratnu kolicinu bar 0,5-1 lit za 30s.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj i senozor polozaja leptira,mozda malo treba da se pomeri,a pupma je po katalogu 1,0bar-a +/-0.05!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mu dodje senzor polozaja leptira, samo se vide dva elktronska prikljucka na mestu gde je dovod goriva ispod filtera vazduha.

mislim da ce mi trebati malo detaljnije objasnjenje ....

izvinjavam se ali ipak hvala na savetima...usput kako da izmerim pritisak tj sa cime se najbolje meri? predpostavljam neki manometar, ali ne shvatam kako...pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakacis manometar na dovodno crevo,pa to crevo na dovod goriva,na kolektor-karburator,ako ti je tako lakse. :rolleyes: senzor polozaja leptira ti je kada gledas auto s desne strane karburatora,sa 4 srafa pricvrscen i cek ide na njega,odvezi to kod majstora ne moze da ti uzme puno kesa za to,da vidi samo ima li mu pomoci da nadje neki polozaj koji mu odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini pumpu iz rezervoara, ima jedno sito na dnu pumpe, pa ga produvaj kompresorom ili kupi novi, košta 2-3 eura. Inače ne znači ti ništa pritisak goriva, jer ako je ovo sito začepljeno pokazivaće ti manji. Ne bi bilo zgoreg da i očistiš rezervoar ako ti se da.

Edited by stub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini pumpu iz rezervoara, ima jedno sito na dnu pumpe, pa ga produvaj kompresorom ili kupi novi, košta 2-3 eura. Inače ne znači ti ništa pritisak goriva, jer ako je ovo sito začepljeno pokazivaće ti manji. Ne bi bilo zgoreg da i očistiš rezervoar ako ti se da.

SIGURNO CU PROBATI I TO DA URADIM STIM STO SAM VEC DOSLO DO POBOLJSANJA JER SAM SIPAO U REZERVOAR ADITIV ZA CISCENJE DIZNI.OD SAMOG SIPANJE JE BILO MNOGO BOLJE NEGO PRE.SAD MOZE DA SE VOZI NA BENZIN SA MALIM TRZAJIMA,ALI NADAM SE DA KAD SKINEM SITO DA CE BITI JOS BOLJE.U SVAKOM SLUCAJU HVALA NA SAVETU POZDRAV...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se plasim da je na zadnjem mestu dizna ,moguce,ali...pisao je Martini o tome,pisao sam i ja,imas u mojoj temi sve lepo prikazano u slikama(Fiat uno mondo 1.0ie),posalji mi diznu,ocisticu ti je ja ultrazvucno,besplatno,ali mislim pre da je nesto oko senzora letir gasa(po tim trzajima,pojeli su se grafiti(pista)i onda ima prekide,sve sam slikao videces)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da ti se zahvalim na savetima i slikama koje si postavio u svojoj temi,ali uspeo sam da resim problem.Otvorio sam plovak pozadi u rezervoaru i naisao na uzas.Nahvatala se prljavstina na situ.Tolko je bilo prljavo u stvari crno pa sam ga skinuo i ocistio koliko mogu i vratio na svoje mesto.Malo sam naso i prljavstinu u rezervoaru ali nije bilo strasno.Sad je sve u redu normalno radi na benzinu ,ne gubi gas.Od aditiva koji sam sipao za ciscenje dizni poboljsao i rad na plinu.Sad sve funkcionise,mada ako ga duze vreme vozim na plinu i ne palim na benzin desi ponekad one tkzv.eksplozije.Da li imas iskustva sa zamenom filtera za plin Lovato rasprsivac sistem polu automatski.Svojevremeno sam menjao sam taj filter na drugom automobilu gde je bio kao casica.Ovde mi je nsto cudno kao da ga nema ili je bas tanak kako mi se cini.Unapred Hvala i pozdrav..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je sto je resen problem! :rolleyes:

P.S.Sada ne znam kome se zahvaljujes i kome postavljas pitanja,ali hajde da je za sve!? :welcome:

Ako ne mozes sam da promenis filter goriva,odvezi auto kod nekog plinadzije,ne bi trebalo da je vise od 1000 din sa zamenom,a ako nemozes ni to,napravio koju fotku,pa cu ti sve pokazati ! P.S.resi te detonacije,nije to nista opasno,ali resi. :thumbup::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...