Jump to content
FAS Goran
xxxnikoxxx

Fiat Uno 75 ie - bolje performanse?

Recommended Posts

E ovako,kupio sam Una 1.5 89god.

Drugar koji radi sa kolima mi je pricao kako ima Una i ide ko lud, ja ga gledam sa nevericom jer nemam nikakvog iskustva sa fiatom a uno mi uopste ne deluje agresivno,vec kao mali gradski autic.

I onda test voznja, drugar me vozi a ja ne verujem kako povlaci extra...Kad sam izasao iza auta moje sledece pitanje je bilo koliko para :lol:

ovako, mene ne interesuje styling vec samo tuning! motor je jako dobar ne trosi ni kap ulja, uradio sam servis naravno, mislim da menjac nije od tog motora, ostalo je standard.

Poprilicno je startan.

E sad MOLIO BIH VAS da mi date PREDLOG sta bih mogao da uradim na motoru ali da ne bude nenormalno skupo tipa stavi turbo charger itd...jer da imam para za pravi turbo verovatno bih vozio neku supru :thumbsup:

e da potrosnja mi nije bitna vec trosi oko 17l/100km agresivne voznje a 12l normalne (usisivac :rofl: ) i jos jedno pitanje,radna temperatura je oko 90-100 °C jel to normalno?HVALA UNAPRED SVIMA :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalana temperatura je oko 90 stepeni. U gradu moze da dodje do stotke. E a potrosnja ti nije normalna jer je davno moj trosio 6-9 a isao 190 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tjuniranja tice nije problem, moja ekipa je doktorirala na tim motorima i imamo puno delova za tjuning istog ( godinama taj motor je vozen na trkama i sa odlicnim rezultatima). Od tebe zavisi koliko zelis daleko da ides sa snagom, a to moze ici i do 175ks, ali to je i skupo. Koliko para toliko i konja (muzike). Mozes me pozvati na 062/239-009 pa ce mo videti sta konkretno zelis, a sve mozemo zavrsiti za dan-dva jer delove imam samo da ih ugradimo.

Puno pozdrava..... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e i ja imam una 75 konja, 1.5 motor. Potrosnja mu je dosta velika oko 15L prosecno. Auto ide extra i sve samo ta potrosnja ubi. Ima li neko iskustva sa tim ili mozda zna sta je problem. Jedan mi je prijatelj rekao da je mozda otisla "Lambda sonda" ali ajd znaj a vec sam dosta ulozio i promenio delova i nije se smanjila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raskaci je. Neces imati problema sto je raskacena. Gde ti je sada radna temperatura na otvorenom putu? Vrednost senzora temperature? Podesenost senzora klapne? Sve to zahteva uho i strucnost na tom autu. Tu dijagnostike nema da pomogne.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije on turbo model nego obicni 75i.e. nema ni sat koji pokazuje temperatura kolika je.. i ovi majstori, svaki ima neku svoju pricu, samo hoce pare. to je nenormalno auto tako dobro radi i ide a toliko trosi, narucio sam lambda sondu i ocisticu jos katalizator i ako to ne smanji potrosnju prodajem ga definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,ne,koliko ga vozis toliko trosi,zavisi od tebe,bolja je prica :thumbsup: !Ima takav isti motor u svom unu,moj drugar kojeg ima takodje na forumu,zove se dalibor pogledaj slike njegovog una i pitaj ga kolika je potrosnja kod njega,neka ti dan neki savet!Mislim da njegov trosi oko 10.11l plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga bas ne vozim brzo, vozim umereno a izgleda da oni jesu veliki potrosaci a ja nisam imao ranije iskustva sa tim modelom fiata. a poslacu mu poruku jer imamo iste aute samo je farba razlicita. hvala za savet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...