Jump to content
FAS Goran
nebojsa77

Fiat Punto mk.1 - čaure na letvi volana / luft u letvi volana

Recommended Posts

Pozdrav! 

Imam problem na koji su mi skrenuli paznju pri poslednjem tehnickom pregledu. U pitanju je Punto 55, '98 god. Naime, majstor mi je tada rekao da imam lufta na letvi, i da to treba da menjam. Ja to nisam primecivao, znate ono, srodis se sa autom, pa ne primetis probleme dok ne otpadne tocak  :fun: Ali kada neko drugi sedne za volan, kaze da ima bas lufta, sta god mu to bilo  :D  Elem , kad sam malo obratio paznju u voznji, vidim da tockovi ne reaguju ako volan malo drmnem levo desno, po 2,3 cm. Takodje ponekada pri voznji po neravnom volan prilicno vibrira. Inace, moj majstor koji mi odrzava auto, kada sam ga proletos, pre tog tehnickog pitao da li ima lufta, odmahnuo je glavom u smislu 'vozi to dok se kotrlja'

Da li su sve ovo pokazatelji problema sa letvom? Treba li kupiti novu,ili je reparacija bolje resenje?

Imam jos jedan problem. Iz desnog prednjeg tocka cuje se povremeno neko  skripanje, cviljenje. Inace plocice sam skoro menjao, ali diskovi su prilicno jadni. da li je mozda u tome problem? Ili eventualno glavcina, lezajevi?

 

Hvala :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da budu spone,sverni zglob u letvi ili caure,to se reparira samo vidi koliko ti kosta novi zglob,jer dobra polovna letva sa sponama nije skupa!A to u tocku, kad strada lager on mnogo bruji,mozda ti onaj zastitni lim kaci o disk pa skripi,kad su diskovi krivi,tad trese auto kad naglo zakocis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovna letva, verovatno remontovana mislis? Koliko je to pouzdano? 

A za skripanje, moguce da si u pravu, jer se najcesce javlja kada npr. skrecem ulevo.

I da li neko zna gde bih u Beogradu mogao da obavim remont letve, a mozda pre toga i kvalitetan pregled trapa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante BG, hvala :)  Izgledalo mi je lakse ovako, jer se kroz teme koje si mi naveo tema razvukla. A na nekima cak i nema konkretnog odgovora. Mada sam nasao informacije sto se tice ljudi u Bg koji rade remont letve  :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntolino da li ste resili taj problem sa skripom u tockovima.
Imam isti problem, skripa je vrlo blaga, jedva da se i cuje ali me nervira.Kada skrecem u levo onda se cuje kada volan namotam da ide pravo ili na desno skripa nestaje, isto kada i zakocim prestaje da se cuje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...