Jump to content
FAS Goran
pedja195

Bravo 1.6 tng - motor diže/obara obrtaje

Recommended Posts

Ćao dobri narode,

O ovome je sigurno bilo reči ali izložiću moj problem i dosadašnja neuspela rešenja u nadi da će neko nešto pametno predložiti.

Imam Bravo 1.6 plastična usisna grana sequent plin.

Problem se javio prvo kada auto ide na gas. Auto je jednostavno pri pritisku na kvačilo obarao obrtaje i gasio auto, nekada i kada bih pokušao sa benzina ručno da prebacim na gas, obrtaji počnu da osciluju i auto se ugasi. I na jednom od vaših skupova kod intera saznam da je to leptir aka klapna gasa i da to signor Miki može da isprska i produva nekim sprejom i sve bude uredu. I odem ja uradim to 2x kad nista.

Odem kod durgog majstora on kaže slično klapna gas 100% ajd opet da skinem produva, šta god, vrati čovek klapnu motor da diže obrtaje do besvesti i na benzin i na gas. Pokušam da nađem novu klapnu gas da kupim, nema nigde u gradu, jedva nađem polovnu (kune se treći majstor u dobavljača) zamenim kad posle 10 dana opet počne na gas da obara obrtaje i da gasi.

Sad je počeo i na benzinu da diže obrtaje. Treći majstor koji je stavio auto na dijagnostiku ništa ne otkrije kaže step motor sve regularno pokazuje parametre, osim neke greške P1325- knock circuit sensor tako nešto.

I sad moja pitanja:

1) dal sam toliki baksuz da je i druga klapna pokvarena?

2) da li kompjuter prima pogrešne parametre za gas/benzin pa se buni nešto?

3) ima li neki majstor koji neće odgovoriti na moje pitanje jel možeš ovo da rešiš odgovorom : Lako bi ja to nego imaš taj plin ko zna šta se tu sve dešava

4) Šta bi reko Goran sa altine na sve ovo ?

pozdrav i hvala svima na interesovanju i odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Brava je 1.2 ali isto se desava vec godinama.. Prvo zamenim, STEP, pa senzor vakuma, pa posle se ustanovi sonda crkla pa je menjaj, bio kod mikija.... sve popravke se rezultovale normalnim radom nedelju dve pa opet po starom... Sad kad sam otisao kod jednog lika na dijagnostiku, lik nakacio, ja dao kontakt, posle minuta kaze sonda ne valja... ili je iskljuci ili menjaj... sad cu da probam da je iskljucim pa da vidim sta ce onda.. Desava mi se da je posle reseta posle ugadnje sequenta radio normalno dok je hladno... Cim otopli ili upalim vec ugrejan motor u voznji blago trza a u leru obrtaji osciliraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sad moja pitanja:

1) dal sam toliki baksuz da je i druga klapna pokvarena?

2) da li kompjuter prima pogrešne parametre za gas/benzin pa se buni nešto?

3) ima li neki majstor koji neće odgovoriti na moje pitanje jel možeš ovo da rešiš odgovorom : Lako bi ja to nego imaš taj plin ko zna šta se tu sve dešava

4) Šta bi reko Goran sa altine na sve ovo ?

pozdrav i hvala svima na interesovanju i odgovoru!

1)ne verujem da si bakuz

2)obzirom da primio gresku sa knock senzora ili senzora detonacije,odgovor je da

3)plin ume da zezne motor,tako da svaki majstor ti to moze reci

4)odgovoriće Goran kada vidi temu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...