Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
viktorparacin

Gume 155/80 13 na punto2 1.2

Recommended Posts

ja teram punta keca isto bez serva, gume su mi 175/65 R14 i to sasvim lepo ide.

sigurno bi bilo jos bolje sa servom ali sta da radim. kad sam ga kupio imao je sve cetri gume 185. u katalogu pise da najveca dimenzija koja ide je 165 tako da nisam mnogo preterao.

ja bih to menjao da sam na tvom mestu mislim da to malo utice na performanse, vise dobijas nego sto gubis.

U odnosu na 155x80/13 razlika u precniku je 0,85% dakle ulazi u dozvoljenih 3% visina veca za 0,24cm kod sire.da lioces zimsku da vozis i preko leta ili samo u sezoni?

Sad sam ugledao slicnu temu http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....c=37794&hl= idi na onaj sajt pa proracunaj sta ti odgovara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da je ovo dobro mesto za pitanje da ne otvaram novu temu.

Hocu da kupujem zimske gume i u igri su

fabricki preporucene 165/70 14 ili moja neka razmisljanja koja ne menjaju visinu auta mnogo tj 175/65 ili 185/60 dakle koje su vasa preporuka

Napominje ponovo ocu zimske gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricka dimenzija za Bravo je 175/65/14 ali 185/60/14 je mqlo trvdja i stabilnija guma.Ali ako kupujes ZIMSKE,bolje da ostanes na uzim gumama,manje se sankaju.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari ok je. Ja sam samo pitao, a tema se rasplamsala. resio sam ovako zahvaljujuci svima vama: zimske cu staviti isti profil 155 80 13, a kad dodje prolece, malo cu ga castiti sa 175 70 13. Gledauci po netu i citajuci vase postove misli da je to neki kompromis.

pozz svima, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fabricka dimenzija za Bravo je 175/65/14 ali 185/60/14 je mqlo trvdja i stabilnija guma.Ali ako kupujes ZIMSKE,bolje da ostanes na uzim gumama,manje se sankaju.

Ako je to bilo namenjeno meni hvala na savetu samo sto ja vozim Kragujevackog punta 2009, a ne Bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo ti kupi wintere 165/70-14 i uzivaj, ja se vec 2 zime nigde nisam zaglavio, a aktivno vozim ... svakodnevno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kontam da je ovo dobro mesto za pitanje da ne otvaram novu temu.

Hocu da kupujem zimske gume i u igri su

fabricki preporucene 165/70 14 ili moja neka razmisljanja koja ne menjaju visinu auta mnogo tj 175/65 ili 185/60 dakle koje su vasa preporuka

Napominje ponovo ocu zimske gume

Samo da potvrdim ovo sto je manfred napisao i da citiram samog sebe:

... s' obzirom da je covek u prvom postu pomenuo kupovinu zimskih guma, tu svakako ne preporucujem bilo kakvo smanjivanje profila i povecavanje sirine. Zimska guma treba da bude tanka i visoka, kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CHitajuci proslogodisnji test zimskih guma u auto bildu doslo se do zakljucka da najeftinije gume kineske ,tigar winter1 i slicne imaju najbolju trakciju na snegu i ledu kao i bocno drzanje.Zato ove skuplje bolje drze na suvom i mokrom i po ukupnim rezultatima ispadaju da su bolje od jeftinih.E sad ako stavis jeftinu zimsku siri profil izgubices malo na trakciji po snegu ali ces dobiti po suvom i kisi izuzimajuci akvaplaning po barama.Drugo, zima kod nas nije kao u skandinaviji vec moze da bude i suvo bez snega i kisovito i sa snegom pa ne mozes kao na reliju da vozis one ekstremno uske gume za sa odlicnim gripom za sneg jer oni posle svakog brzinca mogu da menjaju gume ,jedino ako nemas ortake koji ce da te prate kombijem sa setom guma za suvo sneg kisu led. :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...