Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav forumu,

primetih da se u kratkom vremenskom periodu pojavilo puuunooo Seicenta, uglavnom crvenih sa placa u NS, mada ni beli ne zaostaju. Kupih i ja jednog, kao pomocni auto. Dajte neka iskustva...

Prvo sto sam primetio je da taj auto nije bas mali potrosac kao sto se pretpostavlja. Ljudi misle mali auto, malo trosi, ali moja iskustva nisu bas takva... Neki prosek potrosnje je 6.1-6.2 a napominjem da auto vozim po gradu u vecernjim casovima kada nema guzve i na kracim relacijama oko Bg-a (100-200 km). Ne stedim ga previse ali nisam ni divljak, znaci normalna voznja. To bi znacilo, po mojoj proceni: grad 8-9 , otvoren put (80-90 km/h) 5 , a prosek ispada 6.2.

Za mesec dana sam presao 2k, znaci plin je mozda moje sledece ulaganje!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, auto 2002god kupljen u NS sa 55000km stvarno dobro ocuvan, sa odlicnim gumama, suvim motorom, bez limariskih problema...

Od problema se kasnije pokazalo da grejanje u kabini nemoze da se sasvim iskljuci (brzo i lako reseno)

i jedan zadnji tocak koci sa 50% snage na noznoj kocnici (na tehnickom utvrdjeno) i jos razmatram razloge i molim za pomoc.

Naime promenio sam kocionu tecnost nakon toga i utvrdio da je pritisak ulja stvarno manji (mlaz je duplo slabiji).

Padaju mi na pamet dve stvari, gibljivo crevo ili onaj balanser (kako li se vec zove a ima ih dva, za svaki tocak pozadi po jedan).Ti balanseri su nastelovani identicno (opruga podjednako zategnita), a ja sem probao i malo da ga pomerim ali bez promene

Neko sa idejom????

Edited by maricaiivica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo,volem taj autic zbog izdrzljivosti i jeftinog odrzavanja.Da te sluzi srecno.Inace,kako nisi zadovoljan potrosnjom?Da bi MALI AUTO trosio famoznih 4.5-5 litara goriva,to mora da kosta 10-ak iljada pa na gore.Naravno takvi malisani su komplikovani i skupi za odrzavanje,pa kad uporedis razliku u potrosnji...ne isplati se.Inace ti je verovatno zaribao zadnji kocioni cilindar i to samo jedan kraj,pa koci sa smanjenom silom na tom tocku.Relativno prost zahvat da se to razradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema ovde na forumu mnogo seicenta - osim jednog plavog nabudženog, ali taj je sve samo ne seicento ...

dakle od tebe očekujemo da predstaviš mališu u delu foruma namenjenom za to (fotke, enterijer itd) ...

inače oduševilo me kolko je mališa prostran napred tako da mi skoro žao što neuzeh njega...

a ako si za tako kratko vreme pretrčao 2kkm onda se otvori 6-7 glava za sekvencijalni plin i glava više neće da te boli

naravno vozičeš se za dž, a autu ćeš povećati vrednost u kasnijoj prodaji ...

toliko za sada ... pozzz !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da bi MALI AUTO trosio famoznih 4.5-5 litara goriva,to mora da kosta 10-ak iljada pa na gore.Naravno takvi malisani su komplikovani i skupi za odrzavanje,pa kad uporedis razliku u potrosnji...ne isplati se.

Pazi, imao sam prilike da vozam Suzuki Swift 1.0 sa 3 cilindra iz mislim 88god i taj od Bg-a do Prijepolja potrosi okruglih 13l, sto ti je tek nesto preko 4l/100km. Ja nisam bas to ocekivao ali ne ni 8-9 po gradu. Ali nije ni to nista strasno, kada malo pocnes neznije da ga vozis, sidje on nize sa potrosnjom a plin ce doci svakako na red

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista ih ima puno u ponudi, pogotovo crvenih ex van-ova iz Italije.

U potrazi za odgovarajucim Seijem obisla sam dosta placeva i nagledala se svacega, sumnjive kilometraze, otrcanog enterijera. Na kraju ipak je izbor pao na pre dve godine uvezen ex van, sve pristojno odradjeno osim sto nema policicu i kojim cudom zadnji brisac, al never mind.

Mali zvrk od automobila, vozim ga tek par dana i vise sam nego zadovoljna... :animier: potrosnja, kako smo preracunali, kombinovano auto-put/guuuuzva na gazeli/grad oko 6litara, ako ne i manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...