Jump to content
FAS Goran
dulegti

Moja Marea..A ispod i malo pande

Recommended Posts

Evo da malo predstavim moju mareu...Tek sam je kupio i jos je u fazi sredjivanja..Malo je vise presla,ali pri proveri sam se uverio da je motor jos uvek extra...St. moriz oprema je..Kozni volan,kozna rucica menjaca,beli cageri,sivi krovni nosaci,konmande na volanu za radio(ali sam ga ja vec izvadio i stavio svoju muziku tako da to vise nema funkciju),ima podesavanje donjeg,lumbalnog,dela ledja na sedistu i tako to..Evo par slika..

image000xtq.jpg

image001aon.jpg

image003iei.jpg

image012f.jpg

Odma je muzika promenjena,stakla zatamnjena...Bice jos nekih radova ali polako...

Evo i sad par slika od bivse pande...Neki je verovatno prepoznaju...

pandapalicbe6.png

67404881fw6.jpg

Toliko za sad..Bice toga jos..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećna kupovina!. Auto Vam je divan, posebno je lepo što je SW varijanta. marea najlepše (bar meni) izgleda u toj varijanti. Jel to dizel ili benzin?. Lično ne bih menjao ništa na tom vozilu, pobornik sam pravila da je ono što je nacrtano dobro prostudirano, i da mu najbolje leži, jedino ako od auta ne želite da pravite nešto što on trenutno nije. Mislim da bi bilo dobro da ga "mehaničarski" pretresete skroz, a kao prvo veliki servis i komp.dijagnostika, Za šminku će te lako. Mnogo ugodnih časova (godina) bezbrižne vožnje. Pozdrav Miloš (Damjanović)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor je 1,9 JTD 110 ks....Servis i dijagnostika su vec odradjeni...Imao je gresku samo na suvozackom airbegu i nijednu vise..Idu samo jos 16 coli felne gore i to je to...Na ovim felnama su trenutno zimske gume...Inace,hvala na lepim zeljama..Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Motor je 1,9 JTD 110 ks....Servis i dijagnostika su vec odradjeni...Imao je gresku samo na suvozackom airbegu i nijednu vise..Idu samo jos 16 coli felne gore i to je to...Na ovim felnama su trenutno zimske gume...Inace,hvala na lepim zeljama..Pozzzz

Taj motor je čudo. Ja sam bio skeptičan, pogotovu kao višedeceniski vlasnik "nemaca", da je uopšte moguće da se u seriskoj proizvodnji, pa još u Italiji napravi takva sprava, medjutim, počeo sam da sumnjam u svoje stavove kada sam video da je upravo taj tip motora u medjuvremenu prodat kao licnca Nemcima, pa još napravljena i fabrika u Kajzerslauternu ... pa poče mečka da ga ugradjuje, pa Opel, ... pa svi redom (sa manjim, ili većim modifikacijama) Danas je CR dizel standard. Ne očejute od njega vrisku točkova na startu, očekujte vrlo poštena ubrzanja od 2000-4000 o/min, očekujte simboličnu potrošnju ukoliko dobro nišanite semafore ... Auto ne trpi rad u mesti, skače mu potrošnja do neslućenih (benzinskih) razmera. Kada Vam bude ušao pod kožu, kada ga potpuno upoznate, neće Vam biti teško da njime postižete gradsku potrošnju od 7 (ako živite na N.Beogradu) do 8.5 (ukoliko ste u nekom lomu od Starog Grada), a na drumu smejurije: 5,6,. Ako ga vozite petom 120, hoće bogami i 4 da proguta!. Održavanje?. Potrebno je sa vemena na vreme dići haubu, oslušnuti motor. Postoji priča da do sada ni jedan JTD motor nije video generalnu, mada ja znam još ludju priču, da je u Delti uradjena jedna generalka na 700.000!. Prema tome, divno je ako je motor prešao 100.000, ali ništa strašno ako je prešao i 200,300...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za motor si u pravu, iako smatram da je i TDI dobar, nikada ne bih menjao JTD za njega. Ponekad kad ne zurim, uspevam na magistrali da vozim 4.8 Bg-Kv-Bg.

Ta Marea izgleda jako dobro ocuvana, na slikama je ko nova.

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Manfred

Nema Panta nikakve veze sa pandom..hehe...Poznajemo se i bavili smo se muzikom obojica....

Ja sam vec posedovao Bravo 1,9 td 100...Tako da sam dosta upoznat sa svim problemima oko Fiata i njihovog odrzavanja...Najvise sam se odlucio ponovo za isti auto kad se stavi na papir sta se sve dobije naspram ulozenog novca..Mislim prvenstveno na opremu u autu..A drugi,po meni i najveci adut,je upravo cena odrzavanja...Lako je kupiti danas auto i to neki od onih skupljih za relativno malo para...Ali treba to i odrzavati..A sa nasim platama je to malo veci problem...I danas sutra se nesto pokvari i mozes samo da sednes i places...A mislim da su ovde za Fiata jos uvek dosta povoljni delovi..

E,da,nisam napisao..Marea je 2002 god,presla je 208000 km i ja sam za sad prezadovoljan sa njom..Posto sam je uvezao na invalidsku povlasticu,moram je voziti minimum 3 godine i kakva god da je,ja je moram takvu sad voziti..hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Dule nemozes ti bez fiata, i muzike naravno, te sa st moritz opremom su interesantne video sam ih par. Pravi izbor nema sta :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mali update..Imao sam neki brzinski posao i otisao do severa Nemacke (Bewerungen) i vratio se nazad...3000 km za 2 dana..Auto se super ponasao,sa brzinama od 140-170 prosek oko 7 litara(ako je to puno,neka mi neko kaze,da vidim da li je sve u redu)...Plocice su stradale,postavljaju radare na nezgodnim mestima...hehe..Spremio sam i neke felne,samo jos gume da kupim...

Felne su RONAL,16-ke..7,5 j et 35...

felna.jpg

Edited by dulegti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su ti super, a ako si ih namerio za mareu mislim da ce u ovoj boji izgledati malo "sablasno"

auto je za cistu 10. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav duletu e sad dal gti ili jtd :thumbup: ?ja sam zadovoljni vlasnik :lol: maree jtd 110,11 2001,vozim je vec 3 god presao31 000 km-bez vecih problema,uvezena je takodje na invalida,mog brata,iz italije je,i bas mi je sela ko kec na desetku,veliki gepek,motor stedljiv,a elastican sa solidnim preformansama,a i tebi zelim da te sluzi kao mene ili jos bolje i mislim da ces biti zadovoljan sa njom,nego htedoh da te pitam,posto si kupio one opake felne :nuke: ,koje mislim da ce super ici sa tamnom bojom tvojih kola,sta nameravas da uradis sa ovim njenim fabrickim alu-felnama,jerbo kao neces da ih zadrzavas za sebe,ili nisu nekom obecane,da nisu mozda na prodaju :huh:?posto sam ja na mojoj marei dobio celicne sa radkapnama,pa bi mi ove tvoje bas dobro dosle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim zeljama za voznju...Za mesec dana kako je auto kod mene,presao sam vec 5200 km..Danas su stigle i nove gume i montirane felne gore..Sad cu na pranje pa cu posle poslikati sve i staviti ovde...A sto se tice felni..Prvo je bila ideja da se te 15-ke prodaju i da uzmem celicare za zimske gume...Kad sam stavio sve na papir,odustao sam od svega i na ove ce ici zimske gume,tako da nista od prodaje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretpostavio sam da ces ih ostaviti za zimu,ipak alu felne su lakse i ne korodiraju sto je bitno zimi,zbog soli,jedina mana alu felni,kako sam cuo je sto kad naletis na krater,ili ti rupetinu,kojih kod nas nazalost ima,celicna felna se iskrivi i primi deo udara na sebe,to jest tim krivljenjem ga amortizuje,a alu,koja je krta i nimalo elasticna, sve prenosi na tarp i ili puce ili kida sve za sobom,to iskustvo mi je ispricao covek koji je vozio trke,u zemlji i inostranstvu,i imao iskustava sa tim,naravno nadam se da ti se to nece desiti i da ce nasi putevi poceti da lice na evropske,a na marei ostaje samo da pliva i proguta neku manju rupu ko bombonu!nego bas si dosta presao,video sam da putujes po celoj evropi,tako da nije ni cudo,i nadam se da ces neke nedelje u 17 00 svratiti kod intera,ne svake s obzirom da nisi iz bg-

-a,da se vidimo,jer verovao ti ili ne ja sam jedini sa mareom,koji koliko toliko redovno dolazi na okupljanja omiljenog nam kluba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bice i toga,da dodjem na neko okupljanje..Cim uhvatim malo slobodnog vremena...Maj mi je inace uvek jako zgusnut...Bicu u KG sada...A nije ni BG preko sveta,pogotovo za dizela.. :thumbup::thumbup: Nisam uspeo da slikam veceras nista posto me je kisa preduhitrila...Sutra....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno su i gume stigle i sve montirano...

sdc10040.jpg

sdc10041.jpg

sdc10042.jpg

Za koji dan ide jos spustanje jedno 2,3 cm i mislim da ce to biti to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na novom autu.

Koliko vidim,odlican primerak,i pored 200+k km!

Moze neka malo veca slika sa novim felnama ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je sa srecom i da se zdravo i veselo sluzis!

Lepo izgleda a iz tvoje price se stice utisak da je i uopsteno dobra!

Felne su super, ali mi se nekako stapaju sa bojom auta i nekako kao da ...., ne znam, nema kontrasta ili ... U svakom slucaju to je samo moje misljenje, mada ni ovko ne stoje lose!

Ja sam jurio jednu slicnu proslog leta, ali nije bilo srece ili nije bilo sudjeno!

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne stvarno izgledaju opako :devil: ,a s obzirom da imas par crnih detalja iz profila(brave,lajsne,okvire prozora...)sve je to doslo do punog izrazaja,budi pazljiv sa spustanjem,marea je dugacka,sa velikim prepustom preko prednjih tockova i dizelom u nosu,a putevi losi :sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo mali update...Da ne bude da se samo vozam i nista ne radim....:icon_smile: :icon_smile: :icon_smile:..

Za pocetak je malo cucnula marea...

sdc10153b.th.jpg

sdc10152n.th.jpg

Napokon sam nasao i farove sa socivom i montirao sam i xenone...

sdc10146j.th.jpg

sdc10147f.th.jpg

sdc10148k.th.jpg

I,napokon,malo muzike...

sdc10149r.th.jpg

sdc10143b.th.jpg

sdc10144l.th.jpg

sdc10150m.th.jpg

sdc10151s.th.jpg

To je to,za sad...Ali mislim da ce to biti i sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...