Jump to content
FAS Goran
bugs bunny

Pomoć oko oduzimanja vozila

Recommended Posts

Guest 13074

Otvorena je tema na forumu Natase Miljkovic ,,Auto mafija",ukoliko bude dosta posecivan forum mozda padne i emisija

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi. I ja sam u istom sosu za jedan auto! Ali znam samo jedno! Ako ja i jos par nas koji smo uvezli - dovezli preko 1000 auta propevamo u vezi carine nece ostati ni jedan carinik u srbiji koji ce raditi! Pa jos kada moze da se agrumentuje sve to eto veselja! A samo cekam da mi pukne film.......

bas bi voleo da ti pukne film!

obican narod najebe i nikom nista a uvoznici i carina em trljaju ruke em

su nedodirljivi.

vesao bi ih za 00 na sred terazija i to samo za jedno da se vise muce!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13194

Prijatelju, ako je do toga doslo, onda neka pukne vec jednom taj film. Dosao je red i na njih da prsnu. Sad im cvetaju ruze jer ih jos niko nije nagazio. Oni ljudi rade to sto rade pa ako se niko ne buni teraj bato dalje dok se moze a Mi se dopisujemo po raznoraznim forumima i jadikujemo. Pa ja da sam na tvom mestu, ma samo jedan dokaz protiv njih da imam znao bi sta bi radio, ovako, nosim svoj krst na ledjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 967

e pa vidis druze. ja bas od tog krsta bezim jer bi veoma lako moglo da pise moje ime na tom pujpujpuj daleko bilo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vidite ovako!

prilikom uvoza automobila,tacno se zna koji auto je u euro2 a koji je u euro3 standardu itd.

to zna i uvoznik i carina obzirom da uvoznici placaju carinu znaju i to dobro da im se nebi desilo da se kojim slucajem zeznu oko uvoza i ne puknu lovu.

e sad. ima uvoznika koji podmazuju carinu da proguraju euro2 u euro3

i tarifa se znala.

to funkcionise dok se nesto ne desi kao sto se desilo sa pre 2-3 godine kad je dosta ljudi iz Zrenjaninske carine palo bas na tome.

za ostale carine jedva cekam da se desi ko i u Zrenjaninu.

a paradoks svega toga je sto ta ista carina sad oduzima ljudima automobile

i trazi da ljudi plate carinski prekrsaj i pride da im oduzmu trajno automobile

koje ce kasnije na licitaciji prodati i tako ih legalizovati.

da rezimiram:

radi se o pojedincima na carini tj carinicima koji su uzimali lovu za takve

euro2 automobile i tako ostetili SVESNO sve one koji su pazarili takve automobile.

i sad osteceni treba da tuze drzavu tj ministarstvo finansija odsek carina

za kradju.

pitam se samo dokle ce da nas pljackaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13194
e pa vidis druze. ja bas od tog krsta bezim jer bi veoma lako moglo da pise moje ime na tom pujpujpuj daleko bilo!!!

Ja i bas puno Nas nosimo nase krstove ali slova nasih imena jos nismo ispisali na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 967

stilista. to sto ti pricas je sitna riba!!!! jako sitnaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi po najnovijim informacijama vrlo lako može da se desi da platimo i neku kaznu i da ostanemo bez naših ljubimaca, ali to još uvek nije ništa sigurno dok se ne završi postupak istrage u Mupu. Još jedna stavka koja će zanimati sve oštećene je da treba što više ljudi da se javi na sajt-forum Nataše Miljković da bi ona uradila emisiju na 1 programu RTS-a u emisiji "KLJUČ".Da forum bude što više posećen a adresa je: http://www.natasa-miljkovic.com/forum/viewtopic.php?t=2759

Registracija na sajtu je besplatna.Ostale informacije kako ko sazna neka javlja na ovaj forum i još nešto informacije od Mupa biće oko 1. decembra.

Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13074

Najnovije informacije su da ce slucaj uskoro biti resen i da ce nam autici birti vraceni uz placanje carinskih dazbina

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13255

jos jedna marea ali iz sapca agencije "DJENOVA SD",podmladjena,prethodni vlasnik Stojakovic Milica iz Zrenjanina ,problem nastaje kod sledece registracije.JEL TREBA NEKOM STRANAC ?!!!!!!!!!!!!! :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 967

odo ja kod natase da joj budem gost u emisiji uz obezbedjen azil :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 12937

Bolje da budes gost u insajderu, tu mogu da ti sakriju indentitet. Budes u mraku, glas ti skrembluju, kao zasticeni svedok u Hagu.

Ali nije samo to problam. Ti mozda znas par veza i sema, ali ovo je vrlo razgranato. Tu su ukljucene sve carinarnice i sve policijske uprave. Lici mi na "drzavni posao", kao u proslosti.

SVE JE ISTO SAMO NJEGA NEMA !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 12937

Bilo bi dobro da se navede datum prve registracije automobila, da vidimo od kad do kad su doticni operisali ( a pacijent umro ). :X

04.04.2007. SUP Ruma ( suzuki swift 1.0-2000.god )

A sigurno jos neko operise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13074

03.2007 prva registracija Ruma prvi vlasnik Cestic Bosko iz Rume

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13194
Najnovije informacije su da ce slucaj uskoro biti resen i da ce nam autici birti vraceni uz placanje carinskih dazbina

Pozdrav svima

Ma meni tu nesto nije jasno. Sta znaci, vratice nam autice uz placanje carinskih dazbina? Ne razumem kakav je to prekrsaj, ispada da carina uopste nije placena ili je nedovoljno placena, o cemu se tu konkretno radi?

Zasto bi opet placali carinu, da li je to neka kaznena mera ili sta vec ...? U cije ce dzepove da zavrsi taj nas novac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije plaćena puna cena carine ili nije uopšte iz razloga što su falsifikovali carinske papire i tako ih uvozili, a sav prikupljen novac ide u državnu kasu neće sigurno kod nas.Drugo em plaćamo carinu em ćemo da platimo i kaznu naravno najveću plaća uvoznik pa ostali vlasnici redom dok stigne do nas možda platimo nešto simbolično a inače kazna za taj prekršaj se kreće u visini vrednosti vozila po carinskim tablicama za to godište vozila.Još nešto u vezi vraćanja vozila, nemaju dovoljno mesta za sva vozila jer nas ima mnogo pa će nam iz tog razloga a i iz razloga money,money ... vratiti vozila uz plaćanje carine.Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carinu placa onaj ko je uvezao auto,njegovo ime stoji na papirima i on duguje carinu,kako moze da se dug prema drzavi prenese na drugu osobu?Kakve veze imaju dalji kupci koji su platili prenose i registracije vozila i dobili AMIN drzave da je vozilo OK?Cela stvar treba da pocne i da se zavrsi na onima koji su vrsili uvoz vozila.U koliko drzava nema nacin da obesteti gradjane kojima je verifikovala vozila onda mora da im dozvoli i da koriste ista.Jer osim prljavih uvoznika i podmicenih sluzbenika krivac je i drzava koja to nije otkrila na vreme,i tu se stvar zavrsava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Carinu placa onaj ko je uvezao auto,njegovo ime stoji na papirima i on duguje carinu,kako moze da se dug prema drzavi prenese na drugu osobu?Kakve veze imaju dalji kupci koji su platili prenose i registracije vozila i dobili AMIN drzave da je vozilo OK?Cela stvar treba da pocne i da se zavrsi na onima koji su vrsili uvoz vozila.U koliko drzava nema nacin da obesteti gradjane kojima je verifikovala vozila onda mora da im dozvoli i da koriste ista.Jer osim prljavih uvoznika i podmicenih sluzbenika krivac je i drzava koja to nije otkrila na vreme,i tu se stvar zavrsava.

Sve što si napisao je tačno "ali" da bi dobili nazad vozila bolje je po nas da platimo mi carinu i prekršaj, pa onda da tužimo uvoznika za povraćaj novca za to.Bolje je tako nego da čekićamo da on to sve plati iz zatvora ili kad izađe za kusur godina.Možda ako bi uspeli da razglasimo po medijima nešto bi uradili pa bi nam možda vratili vozila bez tih plaćanja, "ali" sve je to veliko možda.Pozdrav i hvala na podršci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,kad bi tako bilo..platimo carinu i vrate nam vozila.Ja bih napravio veselje,kao da mi je svadba u pitanju..I vas bi zvao..Sto bi oni to ucinili?Daleko vise love bi dobili kad bi ta vozila prodali na licitaciji,nas rebnuli kaznama,a mi krenuli u besmislene parnice i tuzbe.Ova nasa drzava nikad nije stala u zastitu interesa obicnog coveka, a kad im kazete sto to tako cine oni govore dobru staru recenicu,stitimo zakon i radimo svoj posao.Alo bre!Kakva ironija!Sto ga nisu stitili i adekvatno izvrsili proveru na tim vozilima,nego sad da nahebu obicni ljudi :X Nemogu tek tako da se falsifikuju tolika dokumenta,pobogu tu su navodno falsifikovane i uplatnice,JCI,propratnice..To nemogu ja da uradim na stampacu,niti bilo ko od nas obicnih ljudi..govore da sluzbenik nije mogao nista da skonta na salteru..Hej pa nije u pitanju deset vozila,u pitanju su stotine!Toliko vozila im se kao slucajno potkralo?A kontrola,ko to vrsi i na cega se odnosi?Kako sam ja mogao to da otkrijem,ako oni nisu mogli ili hteli?U stvari,sve je to jedan veliki dil drzave i kriminala.Slicna situacija je bila u Republici Srpskoj i FBIH,pre par godina,tzv akcija FALSIFIKAT.Procesljajte malo net pa cete videti kako je to tamo drzava resila.Klasika-Pohapsila je desetak drzavnih cinovnika,sitnijih riba,neka je vozila trajno oduzela,neka vozila je vratila bez mogucnosti registracije,vodi se oko 5000parnica,naplatila je carinski prekrsaj,i bole ih uvo..SMRADOVI! :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos da dodam-MOLIM VAS ZA MASOVNIJI ODZIV U RESAVANJU NASEG ZAJEDNICKOG PROBLEMA..malo imena je dosad dato za tu peticiju.na peticiji bi sigurno bilo makar stotinak imena i imali bi vise sanse da nesto ucinimo u nasu korist,nago da svako ide samostalno.Mogli bi angazovati tim advokata i dejstvovati i protiv drzave i protiv uvoznika samo ako nas ima dovoljno i ako smo slozni.Stoga apelujem da ako znate za slicne muke u vasem gradu ili su neki vasi poznanici u istom sosu kao i mi pridruzite nam se,prijavite se bugs bunny-u na forumu,da mozemo organizovano delovati u slucaju najgoreg resenja.Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je bar javljeno od inspektora Mup Novi Sad koji je zadužen za Vojvodinu a carina i Mup nemaju dovoljno mesta za skladištenje tih vozila jer ih ima mnogo pa iz tog razloga će ih vraćati uz ta naknadna plaćanja. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lool: :lool: :lool: :lool: :bluecry: :bluecry: :bluecry: To je otimacina od koje ima gore samo da ti posalje naoruzane ljude u kucu da pokolju sve zivo i opljackaju sta nadju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...