Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
srdjos

Fiat Idea 1.9 MJet

Recommended Posts

Evo, danas sam postao vlasik auta Fiat Idea 1.9 multiJet 100KS, tražio sam 1.3 mJet ali nema ih nešto.

Posle današnjih 40km auto je blago rečeno otkrovenje, ovako izgleda mali ali visina mu daje toliko

mesta unutra da je to neverovatno, totalno drugi koncept auta od sportskog.

Oprema je Emotion, digitalna klima, sva 4 prozora na elektriku, naslovi za ruku, parking senzori, pretinaca

za odlaganje stvari koliko hoćeš (pravi švercerski auto) :), ma bruka.

Na putu se lepo ponaša, u gradu je okretan, ima i City mod, jako lako se parkira, motor je više no

dovoljan za ovu karoseriju, po gradu bukvalno leti, neravnine upija lepo, nije tvrd kao Stilo

nego neravnine se dosta manje osete u kabini...

Loša stvar kod mog je što ima neku rešetku unutra i ne može tako lako da se skine, donji šrafovi mogu

ali gornji su uvrnuti i moraju se izbušiti da bi se izvadila. Ono što sam još primetio jeste veće šuštanje

vazduha na većim brzinama, oko 100km/h, verovatno zato što je sam auto višlji.

Ali, to je sve zanemarivo

Najlepša stvar je što je pozicija vozača viša nego kod običnog auta i samim tim, put i sve je mnogo preglednije!

Unutra imam Blaunpunkt fabrički radio-cd uredjaj, jako kvalitetan uredjaj sa dobrim ozvučenjem, što me je JAKO

prijatno iznenadilo jer posle iskustva sa Stilovim fabričkim radiom, očekivao sam i spremio sam se na sve i svašta,

samo ne na ovo. Veoma dobar izbor za fabričku muziku.

Auta ima malo kod nas ali kontam da kad krene nabavka iz ITA, biće ih na ulicama :)

Utisci su do sada više nego pozitivni, više utisaka posle više predjenih km!

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...