Jump to content
FAS Goran
panonica

Parrot CK3100 LCD handsfree set

Recommended Posts

Kupio sam konacno handsfree set koji me apsolutno zadovoljio karakteristikama, PARROT CK3100 LCD.

detalje mozete videti ovde:

http://www.parrot.com/uk/products/hands-free-car-kits

Radi sjajno, iskljuci muziku kada dobijete poziv i nastavi kada prekinete, sinhronizuje se sa telefonom prilikom svakog novog povezivanja (imenik, lista poziva,...), povezuje se sa telefonom automatski za par sekundi kada upalite motor i to bez da telefon vadite iz dzepa (samo drzite ukljucen bluetooth). Ima mogucnost glasovnih poziva i komandi, podrzava direktno biranje broja i pri tom ne morate gledati u njega jer govori. Ukratko, sjajna stvar!

Mana je sto je dobrim skuplji od kineskih varijanti (oko 130E nov), ali ih sije po karakteristikama i mogucnostima visestruko. Instalacija je krajnje jednostavna, pod uslovom da imate euro prikljucak na radiju, bukvalno izvode sa radija ubodete u parrot a njegove izvode na zvucnike, postavite negde mikrofon i upravljacku jedinicu i gotovo. Nema baterija o kojima morate voditi racuna da su napunjene, punjenja sa upaljaca,...

Sjajna stvar, preporucujem svakome, zato sam i napisao ovaj post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je lepo zvucalo dok nisi rekao...punjenje sa upaljaca. :thumbdown: Ako ista mrzim to su stvari koje se bodu u upaljac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nisam najjasnije napisao, ali nema nikakvog punjenja sa upaljaca, to je poenta. Napajanje on deli sa auto radiom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je kad uredjaj mozes da UGRADIS a ne nakalemis na auto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dugo koristio Nokia ck-7w uredjaj, takodje elegantan. Udjes u kola, cujes biip i to je to. Radi perfektno, ali nema displej. U momentu ne znas ko te zove, a to mi je postalo jako vazno. Sada sam kupio Parrot Parrot 3200 LS-COLOR plus:

parrot_ck_3200_default.jpg

parrot

Jedva cekam da ga probam. Ne samo sto pise ko te zove, nego i slika izadje.

BTW, ako Parrot bude radio kako treba, bacicu na prodaju Nokia ck-7w, eto, koga bude interesovalo neka mi se javi kada budem oglasio u adekvatnoj rubrici. Imam dva komada (bilo povoljno pa ja uzeo dva svojevremeno :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koliko je placen parrot?

pusti na pp koja ce cena biti tvog prethodnog uredjaja, da znam da li da cekam ili da nabavljam nesto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da prenesem iskustva vezana za novougradjeni Parrot CK3200 LS color plus.

Sam uredjaj je dovoljno malih dimanzija i takvog dizajna da moze bez problema da se uklopi u enterijer, rekao bih, svakih kola. Kod mene u Lybri je savrseno "legao" na unutrasnji retrovizor.

Plastika od koje je uredjaj napravljen ostavlja solidan utisak. Tockic za navigaciju kroz menije je gumiran, sto znacajno olaksava rad sa uredjajem. Pritisak na tockic ostvaruje dobar i odsecan "klik" kao izbor stavke na kojoj se nalazite.

Crveni i zeleni tasteri za ostvarivanje i prekid veze dovoljno su veliki za komforan rad. Mogli su da imaju malo konkretniji "klik", ali u radu ne prave probleme kada se covek navikne gde da ih pritisne (u donjoj zoni).

Konektor koji podseca na mini USB je dobra stvar jer uredjaj moze da se skine i ponese iz kola ukoliko postoji sumnja da bi mogao postati interesantan lopovima.

Nosac koji se isporucuje uz uredjaj je najblaze receno ocajan. Plastika nije dovoljno cvrsta, uvija se i moze stradati prilikom montaze ako se srafi, OPREZNO. Sistem sa samolepljivom cicak trakom je solidan i ostvaruje dobru vezu izmedju nosaca i podloge. Sama plocica na koju se uredjaj "navuce" ima veoma lose resen sistem za rotaciju uredjaja. Uredjaj se pri svakoj manipulaciji okrece u zavisnosti gde izvrsite pritisak. Generalno, nosac treba izbegavati i pribeci varijanti da se uredjaj ili direktno zalepi negde obostrano lepljivom trakom (ako se ne bojite lopova), ili da negde montirate samo plocicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da prenesem iskustva vezana za novougradjeni Parrot CK3200 LS color plus.

Sam uredjaj je dovoljno malih dimenzija i takvog dizajna da moze bez problema da se uklopi u enterijer, rekao bih, svakih kola. Kod mene u Lybri je savrseno "legao" na unutrasnji retrovizor.

Photo0206.jpg

Plastika od koje je uredjaj napravljen ostavlja solidan utisak. Tockic za navigaciju kroz menije je gumiran, sto znacajno olaksava rad sa uredjajem. Pritisak na tockic ostvaruje dobar i odsecan "klik" kao izbor stavke na kojoj se nalazite.

Meniji su veoma intuitivni i sa njima se lako radi. Nakon "uparivanja" uredjaja i telefona uredjaj automatski sinhronizuje imenik i listu poziva, sto je veoma zgodno. Brojevi se mogu birati direktno sa uredjaja bilo da broj nadjete u imeniku, da ga iskucate kroz meni u uredjaju, da ga pronadjete u listi poziva ili da ga birate glasovnom komandom. Uredjaj takodje ima mogucnost da kontaktu dodelite sliku, tako da kad vas ovaj zove, na displeju vidite i ime i sliku. Uredjaju je moguce promeniti pozadinsku sliku po zelji. Moguce je sa uredjajem upariti vise telefona. Nakon davanja kontakta, veza telefona i uredjaja se ostvaruje veoma brzo (nekoliko sec.) Veza sa telefonom je veoma stabilna.

Crveni i zeleni tasteri za ostvarivanje i prekid veze dovoljno su veliki za komforan rad. Mogli su da imaju malo konkretniji "klik", ali u radu ne prave probleme kada se covek navikne gde da ih pritisne (u donjoj zoni).

Konektor koji podseca na mini USB je dobra stvar jer uredjaj moze da se skine i ponese iz kola ukoliko postoji sumnja da bi mogao postati interesantan lopovima.

Uredjaj ne zahteva poseban mikrofon niti instalaciju istog, vec na sebi ima dva mikrofona. Jedan mikrofon "osluskuje" ambijentalnu buku, koju posle, u toku razgovora, eliminise. Drugi mikrofon "slusa" korisnika i moze mu se kroz menije menjati smer osetljivosti (levo, pravo, desno).

Nosac koji se isporucuje uz uredjaj je najblaze receno ocajan. Plastika nije dovoljno cvrsta, uvija se i moze stradati prilikom montaze ako se srafi, OPREZNO. Sistem sa samolepljivom cicak trakom je solidan i ostvaruje dobru vezu izmedju nosaca i podloge. Sama plocica na koju se uredjaj "navuce" ima veoma lose resen sistem za rotaciju uredjaja. Uredjaj se pri svakoj manipulaciji okrece u zavisnosti gde izvrsite pritisak. Generalno, nosac treba izbegavati i pribeci varijanti da se uredjaj ili direktno zalepi negde obostrano lepljivom trakom (ako se ne bojite lopova), ili da negde montirate samo plocicu.

Uz uredjaj se dobija i kontrolna jedinica sa kablovima kojima se jedinica povezuje sa ICS.

originalslika_5179629.jpg

Povezivanje je veoma jednostavno obzirom da je sve osmisljeno da odgovara euro konektorima. Jedinica ima par muskih i par zenskih euro konektora. Iz ICS se iskljuce euro konektori za napajanje i zvucnike, koji se ukljuce u konektore kontrolne jedinice. Potom se konektori kontrolne jedinice ukljuce u ICS. Postoji i mute veza, koja ima 3 opcije u zavisnosti od tipa ICS (treba konsultovati uputstvo za ICS) Kod mene na Lybre radi na MUTE 1.

Sve zajedno funkcionise prefektno. Telefon se poveze sa uredjajem automatski i nema potrebe da posezete za njim dok ste u kolima.

Zvuk se reprodukuje preko ozvucenja u kolima, kako zvuk razgovora tako i zvuk zvona, koji mozete birati medju ponudjenima u samom uredjaju. Kvalitet zvuka kod sagovornika je veoma dobar. Vecina mojih sagovornika koje sam intervjuisao u vezi kvaliteta zvuka izjavili su da ne cuju nikakvu pozadinsku buku te da me cuju odlicno, kao da pricam direktno sa telefona. Mnogi nisu verovali da sam u voznji u trenutku razgovora.

Uredjaj radi bez greske sa single SIM telefonima. Sa dual SIM telefonima takodje radi normalno sa SIM1, dok sa SIM2 ima problema sa mute funkcijom, kao i generalno sa prepoznavanjem otvorene linije. Razgovor moze da se obavi "bez ruku" ali se zvono nece cuti na audio sistemu kola, vec ce SIM2 da zvoni samo na telefonu. U toku razgovora sa SIM2 cuje se blago pucketanje. I pored tih smetnji sa SIM2 kod dual SIM telefona uredjaj je sasvim upotrebljim i radi ono za sta je i predvidjen. Problem sa SIM2 primecen je kod Anycool 6000 i Samsung C6712 Star II DUOS (bluetooth 3.0 standard), dok je Samsung C5212 radio perfektno sa obe SIM kartice. Multi SIM telefone nisam testirao.

Za sada sam veoma zadovoljan uredjajem i koristim ga u veselju.

Ako nekome treba pomoc prilikom montaze neka se javi.

Treba za nekoliko dana da montiram jedan Parrot u jedan Stilo, pa cu okinuti neku fotku ako budem u prilici.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...