Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
jozovac

Lybra 1.8 TNG - preveliki obrtaji

Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima foruma

Naime danas mi se desilo nesto vrlo cudno.Vozio sam moju lepoticu kad odjednom osetim da mi radi na veoma visokim obrtajima,ja ne dajem gas a kola ide i kad sam stao u mesto prvo mi je radila na ler gasu na 2000 obrtaje da bi kasnije digla na 5000 i nikako ne pada.

Pomoc je dobrodosla ako nekome se desilo isto i ako ima neko da mi objasni sta to regulise ler gas zasto kada sam menjao brzine u voznji padali su normalno obrtaji.Javio sam se u servis rekli su mi da ima neki motorcic koji moze da je sakupio prasinu ili prljavstine. Sumnjam u papucica gasa.Idem sutra u servis pa cu da kazem sta sam uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde javi sta si uradio,bas me zanima. Nesto slicno se meni desavalo i moram ti reci da me je prilicno kostalo ( i para i nerava ), nadam se da neces biti iste srece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima sta se desava,jer mi se to isto desilo sa prethodnim autom (Opel Vektra) i bilo je ili step motor ili neka skracenica tipa:STP,STK,PTK ili tako nesto,zaboravio sam kako se zove.I bilo je to drugo,ta skracenica,jer jedino te 2 stvari na vektri ne idu preko kompjutera,zato kompjuter nije ni ocitao gresku,sem da mi se ler gas menja u leru,a to je bilo neko sra..e od 2 cm.sa jednim srafcicem,a toliko me nerviralo i resen problem za 2 min.za 10€.

Javi kako je to reseno na Libri i koliko kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet.Bio danas kod majstora ostavio auto jutros i morao sam da idem na poslu.Javio mi oko 1 da je gotov i odoh da ga uzmem pitam sta je kaze motorcic koji regulise ler gas uslo puno prasine i da ga je resetovao.Nije povezan sa kompjuterom i nista na dijagnostici nije alarmiralo da je to to .Uze mi 25 evra za majstorluk i nije hteo do kraja da mi kaze sta je bilo problem.Ali evo vozio sam je sa klimom,bez klime do sada spava na 900 rpm..Puno hvala izgleda da je to mana kada se stavlja LPG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

garant očistio step motor i resio problem za 25 evrica  :2guns: 
meni se desava isto da u voznji kad pritisnem kvacilo ostane gas na 2000 obrtaja a posle postepeno pada.tj kad stanem. ili je senzor polozaja leptira gasa ili taj step motor.
pre par dana sam hteo da otvorim i da ocistim. ali nisam imao odgovarajuci srafciger. tj neko je zavrnuo srafove kao lud,a srafcigeri koje imam ne mogu da odvrnu. pa cekam neko lepse vreme da to resim. sada je hladnooooooooo

Edited by petros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...