Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
darko79

P: Navigacija za novu Cromu

Recommended Posts

Prodajem fabricku navigaciju za novu Cromu, model Connect NAV +, tamno siva da kazem skoro crna. Ja sam je kupio preko ebay-a ali mi ne odgovara boja, treba mi svelo siva. Skinuo sam za nju sve najnovije mape za 2010/2011 ima 18 CD-a.

Darko

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li cita mp3 sa cd-ova i koja je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da naravno da cita MP3, ovo je deo spiska dole sta ima na njoj, ne znam da li ste videli kako izgleda. Cena je 300evra, ali ne znam da li ste upoznati sa montazom u vozila koja je nemaju fabricki. Znaci ako Croma nije fabricki saovom navigacijom, ona moze da se namesti, ali nije samo "ubaci", model sa navigacijom ima vise komandi na volanu kod obicnog je 6 tastera kod modela sa navigacijom je 11, ali ajde bez tog se moze kontrolom na samoj navigaciji. Pored toga sam nosac uredjaja je 2DIN velicine, ne kao za obican radio MP3 gde je 1DIN. To moze da se napravi od lima ili naruci originalni, nije skupo. Ostaje sto treba dodatna antena za GPS+GSM, da se ne bih menjala postojeca na krovu, kod obicnog je gore samo radio antena, kod modela sa navigacijom je ta antena na krovu drugacija i u njoj je radio+GSM+GPS antena i idu tri kabla do uredjaja, moze da se kupi i ta originalna ali je problem provuci te kablove od krovne antene do napred. Pa ima da se kupi posebno GSM+GPS antena koja moze da se stavi bilo gde. Pored toga treba rele sa vremeskom zadrskom jer kod modela bez navigacije racunar u auto nema ga u listi uredjaja, to bi bio problem za svaki novi uredjaj koji bi se povezao u autu a koji ide na CAN magistralu. Tako da su se ljudi dosetili da taj rele dovede navigaciji napajanje sa zadrskom, dok racunar ne iz diagnostikuje sve urejdjaje na magistrali, to su utvrdili da traje 3-4s, pa stave taj rele da se navigacija ukljuci nakon 10s recimo, kad racunar zavrsi proveru i onda sve radi ok, u suprotnom on detektuje nepoznat uredjaj i neke komande na instrument tabli krenu da blinkaju. Eto ja sam malo poduze napisao, samo da objasnim da je i na modelima koji nemaju fabricku navigaciju moguce da se uradi, uz gore opisane doskocice, sto sam ja gledao po svetskim forumima gde su ljudi to odradjivali. Inace fabricka navigacija kosta kao opcija 2600evra za Cromu, mozete da proveriute na fiat.hr, posto kod nas na fiatovom sajtu nema cenovnik crome.

CONNECT NAV +

Dimensions: 2DIN box with front panel integrated in the vehicle dashboard.

The system includes:

- radio

- CD ROM reader

- GPS module

- dual band telephone GSM module

- navigation system with maps

- assistance services

- 6.5" TFT colour display

- Blaupunkt external CD changer system (if present).

- MP3

- built-in voice recognition module

- WAP protocol

- steering wheel controls

pozdrav,

Darko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...