Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Puno ljudi gladuju i sl i odvajaju zadnje pare za svog novog (polovnog) kućnog ljubimca, a ne slute da ulaze u igru bez granica. Mislim konkretno na našeg forumaša Gaginja koji je nedavno kupio lepog GP 1,3 MJ i zadesila ga velika havarija motora. Samo je Coo primetio i izneo neke činjenice vezane za taj auto. Mislim pošto dosta ljudi sa foruma kupuje automobile i šetaju se po placevima, auto pijacama da treba na svaki sumljiv auto kako bi ja rekao uperiti prstom. Čisto da nečija nemera i prevara ne bi nekog zavila u crno. Toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniau...ia_pro_ceed_14/

Ovaj auto sam hteo da kupim. Pozovem coveka, pitam prvo sto je cena tako niska, kaze mi da je auto vozila cerka od njegovog prijatelja i malo cuknula prednji desni cosak. Zamenjen je branik i far a krilo je ofarbano. Okej, odem do Valjeva da vidim auto i cim sam dosao na adresu i video neki mehanicarski servis, vec mi sve postalo sumnjivo. Izlaze 4 burazera, isteruju auto a ja i drugar gledamo i stvarno na prvi pogled to sto je bilo cukano napred nista se ne provaljuje. Udjem unutra, 4k na satu, mirise sve na novo. Ja srecan i vec poceo da zavlacim ruku u dzep i vadim pare :) Otvorimo haubu, sve cakum pakum, i onda provalimo srafove amortizera koji su zavijani na mokru farbu i vide se tragovi. Tad primetismo da je ceo motorni prostor farban a onda detaljnijom analizom ustanovimo da je ustvari auto ceo ofarban. Burazeri slezu ramenima, niko kao nista ne zna, samo jedan rece da ima druga u Kia salonu i da moze da proveri da je km original i da nije vracana. Ta izjava nam je upravo ukazala na to da je totalisan auto dobio od tog druga da sredi i proda. Na samom kraju druzenja, na moje pitanje sto nas prevari tako, covek ladno rece "pa nisam znao da se primecuje, uzece ga neko ko ne gleda dobro" ... tuga i bluz :/

Clip.jpg

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoje pravila i sve zavisi od previse varijabli.

Svi govore da treba bezati od sluzbenih automobila i pogotovo van-ova, a ja uzmem van-a, sa farbanom haubom i oba krila... ali unutra sve savrseno, trap utegnut, motor prede... evo 5+ godina bez ikakvih ozbiljnih kvarova ili neprijatnosti.

Treba samo biti jako obazriv, povesti nekoga ko se raume i kupovati od proverenih ljudi na proverenim mestima, pa makar i za koju stotku skuplje. Prvo u proveren servis, pa onda pare!

Takodje, kazu ljudi treba izbegavati Fiatov 1.9D motor zbog lucas pumpe. Medjutim, provereni majstori mi rekli da sa tom pumpom nema problema ako se motor pravilno odrzava i sipa provereno gorivo. I bili su u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem ovo sto je rekao chikavili, ja mog punta vozim 2 godine, ali uz redovno servisiranje nisam imao problema. Pre kupovine sam pogledao jedno 10 automobila i iskreno dosadilo mi je, vidim ovog mog na oglasu, odem do Kuceva, prethodno drugarov prijatelj koji zivi tamo, proveri ko prodaje i sve se uklopilo kako treba, prvi put odemo ja i drugar, a drugi put povedemo i majstora od poverenja, covek spusti cenu malo jer smo dolazili 2 puta, pa zbog troskova, ovako nisam imao na sta cenu da mu spustim, jer sam uz njega dobio i bukvalno nove zimske gume na celicnim felnama. Posle 2 godine, potpuno sam zadovoljan za sve sto sam ulozio u njega, jedino mi nedostaje klima uredjaj, ali Boze moj tolike godine su ljudi vozili bez klimanja pa cu i ja do kupovine neceg modernijeg da izdrzim :D

Samo ne znam kako neko ocekuje, da za male pare kupi auto bez nedostataka koji je juce uvezen, i za koji prodavac kaze da je u ekstra stanju ... Kod nas vazi pravilo koliko para toliko muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas da se svaki sledeci upis odnosi na konkretan auto sa slikom i uocenim nedostacima, kako bi pomogli kolegama forumasima koji zele da kupe auto.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oskar.jpg

http://www.polovniau...t_stilo_19_jtd/

Ovaj auto sam gledao u junu prošle godine. Po rečima prodavca nabavio ga krajem 2010. Auto korektan što se tiče karoserije, enterijera (malo habanja), trapovi extra utegnuti i nove gume. Ali motor jako loše radi na leru i oseća se ulje na uzduvu. Vozili ga u neki servis u NS i lik koji radi mi na kvarno reče da bežim od tog auta (imao je gužvu i nije mogao da baš detaljno gleda). Pošto je i dalje u oglasima sumljam da je popravljen.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam bio pre 10-tak dana kod ovih prevaranata iz Sapca koji su na oglasu imali jedan auto a kad smo otisli a ono drugi u mnogo losijem stanju auto. Kad smo otisli tamo a ono zavrcu sedista posto je auto bio farban i jos nekompletiran.

Jos su i slike skinuli sa oglasa,bar one po kojima se prepoznaje da je auto drugi a sad su okacili slike ovog auta ali tek kad su ga usminkali. Inace se radi o autoplacu Vlajkovic na putu ka Loznici sa leve strane. Jos kad sam rekao drugom liku kako je to nekorektno a on ce da to nije njihov auto i da ga taj lik drzi kod njih usluzno-kao ali to je plac gde se krivica svaljuje sa jednog na drugog.

Evo ga taj Punto.

sw1010.jpg

http://www.polovniau..._punto_13_mjet/

A inace ja ne znam odkle toliko bolida u poslednje vreme koji ne shvataju da za nisku cenu ne mogu da dobiju savrsen auto i jos mi trazi lik juce da mu dam garanciju od 20k km za jednu Zafiru 2003 koju sam mu davao ispod 4000!

Samo sam mu rekao da mu je za ove pare garancija do prve bandere a ako ce da da jos 1000 eura onda moze da dobije garanciju koliku hoce. Pa sta on misli da cu ja sa zaradom od par stotki da mu pokrivam eventualne kvarove? I naravno opet nije hteo da da vise para i rekao je kako mu jedan drugi prodavac garantuje 20k km za motor a ja sam mu rekao da to mogu i ja da kazem a kad izbrojim pare i puj pike ne vazi. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se zbog nedostatka linka i slike!

U pitanju je Novi Bravo 1.9 sport,bordo crveni,sport. Trenutno je 5800. Stoji kod hipodroma minimum 4 meseca, fale mu sredina i krajevi! Jedino sto vredi su sedista! Felne su mu neki prcoljci od 15 inca, ko zna cije, enterijer izgrebana vrata kao silom, motor nisam ni gledao kad mi je vlasnik rekao da ne daje auto ni na kakve provere van placa i priznao da je prckano po km. I naravno sve vreme se kleo da je auto full!

http://www.polovniautomobili.com/oglas1965286/fiat_bravo_19_mjet_sport/

Clip.jpg

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovog sam vec negde stavio, ali jos uvek se prodaje pa da ga postavim i na ovu temu ... taksirao sa njim pa bi sad nekom nesrecniku da izvadi poslednje pare, gledao sam kako ga je cistio kirbijem detaljno unutra, inace auto je bio u maksi taksiju, ali veliki broj taksista je namazan svim bojama pa je tako i ovaj poskidao folije i zamenio tablice i sad prodaje simpatican porodicni auto sa kilometrazom od 70000 * 3 najmanje i ko ne zna moze da se zaleti i da se usreci do kraja zivota gurajuci ovo u sta je ko zna koliko klinaca peglalo u povratku iz nocnog zivota :D

http://www.polovniautomobili.com/oglas2011094/fiat_punto_dynamic_classic/

9ab6ab344a80_800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je bio sluzbeni Delta agrara, skoro ceo je farban, deo po deo kako je cukam. Sadasnji vlasnik je srdio levu sajnu i to je ofarbano kao nogama, nijansa totalno promasena. Auto je dobro naseo desnom stranom vidi se na gredi na patosu, ulje lepo kaplje sa menjaca, levi zglob gotov, lanac se isto cuje mora da se radi veliki servis. Prodavac je korektan ali auto nije za neku preporuku posebno sa ovom cenom

s115.jpg

http://www.polovniau...to_mjt_dinamic/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj stilo je na placu kod coveka koji nista ne laze ali i kaze nemam pojma gledaj sta te interesuje.Cena nije jaka ali kilometraza je ?????? napisao sam negde sta se vidi da fali bez dijagnostike i detaljnog pregleda.Set kvacila + plivajuci zamajac,turbina zvizdi kao na rabi,crni dim na izduvu, izlizan enterijer gume haos klima "samo da se dopuni"... ma nemam pojma meni se cinilo da nema racun da se kupuje iako je cena bila 2100 za kes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je bio sluzbeni Delta agrara, skoro ceo je farban, deo po deo kako je cukam. Sadasnji vlasnik je srdio levu sajnu i to je ofarbano kao nogama, nijansa totalno promasena. Auto je dobro naseo desnom stranom vidi se na gredi na patosu, ulje lepo kaplje sa menjaca, levi zglob gotov, lanac se isto cuje mora da se radi veliki servis. Prodavac je korektan ali auto nije za neku preporuku posebno sa ovom cenom

s115.jpg

http://www.polovniau...to_mjt_dinamic/

ako je takvo stanje,cena je ludacka....

Stila nema,obrisan oglas ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ljudi ja cu ukratko,sva vozila na auto placu Mornar evo linka i procitajte komentare tu imate adresu itd,lik se zove Petar kako on i dalje radi nije mi jasno.Moji poznanici su hteli i bombu da mu bace koliko ih je izradio.

http://belgradeto.com/mornar-auto-plac

Edited by Simply the best Fiat Bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima negde ponudu vozila? Čitam sad komentare i smejem se :laughing:

  • ljudi ovaj covek je nevidjeni prevarant,zbog ovakvih kao on posten narod ne moze da zivi. Cudi me da vec nije u zatvoru ,
  • ako vam vlasnik ovog placa nesto i pokloni budite sigurni da vas je prevario
  • cudi me da takav covek uopste moze da radi a da je toliko prevario ljudi.pisem jer sam i ja prevaren blago receno
  • covek nije cuo za postenje, pare koje ste spremili za auto bolje poklonite nego da kod njega kupite auto ima mnogo placeva ali je ovo ubedljivo najgori
  • zaobici u sirokom luku
  • Ljudi covek je prevara nevidjena OD NJEGA STO DALJE Pricam iz iskustva
  • nisam sreo u zivotu veceg prevaranta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam kod njega vozilo,moj prijatelj je jedva uspeo da prebaci vlasnistvo na sebe.Nakon sto sam uzeo vozilo kod njega,cuo sam od poznanika da su i oni prevareni.Prekucavani brojevi itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista od onoga sto je rekao nije ispunio,a da li ce biti ok videcemo u novembru kad istice prva registracija i prenos vlasnistva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu šta da ti uvale. Odradiš apsolutnu punomoć kada kupuješ auto i kraj priče. Bez obzira da li ga uzimaš u zamenu ili ga kupuješ za sebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi ti apsolutne punomoci koliko hoces, ako ne daj Boze naidjes na "divljaka" (kucani brojevi, ne poklapaju se brojevi, neisplacen, pod sporom, hipotekom...) slabo ti to pomaze.

Prvo dok se otkrije da auto nije regularan, pa dokle ga uzme sup, pa si ti odmah glavni osumnjiceni, pa moras da dokazujes sto godina da nije do tebe, pa dokle oni trze krivca, pa ne mogu ni oni da provale ko je, pa taj krivac je u inostranstvu, a tebi kola na krim tehnici mesecima a ni para ni auta nigde, a auto skapava na nekom parkingu i gledas kako ga cerupaju "cuvari"......JAAOOO..... A sto bi rekli "papir trpi sve", a "pravo" je samo u bunar....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što kaže MS PK kod koga nađu kucan auto taj je kriv bez obzira da li je auto kod njega 10 dana ili 10 godina. Znam za čoveka koga su iz čista mira, kada su bile one "hajke" na prekucavana vozila, izbacili iz kola na autoputu, oduzeli mu auto i pokrenuli postupak protiv njega za prekucavanje kola bez obzira na to što je kola imao samo par meseci kod sebe. Nakon par dana su mu i predložili da prizna da je sve on uradio i da je tako lakše i bolje za sve. Na kraju(posle skoro pola godine), se ispostavilo da auto nije ni bio prekucan, nego je bio slupan od napred i malo iskrivljeni brojevi i samo su čoveku vratili kola i nikom ništa.. Ja sam proverio kola na eperu, proverio da li ga traži policija, pitao još jednom u policiji da pogledaju kada sam plaćao i preneo onda na svoje ime, valjda je to dovoljno. A ovu vožnju sa ovlašćenjem ne smatram baš bezbednom ni dobrom ni po prodavca ni kupca, ovako malo više košta prenos, ali bar mirno spavam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam tog "mornara", vise puta sam za malo trgovao sa njim. Cuo sam je u nekim opasnim dugovima, a kad god prodjem pored placa sve vise auta stoji, u sutini to su vecinom tudja kola koja mu daju ljudi da proda. Jedan drugar mu je dao nekoliko auta iz Italije i ganjao se za pare godinama, ovaj ga zavrtao davao mu u nekim ratama i na kraju mislim da mu nije sve ni isplatio.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...