Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aca777

Tipo 1.6 84KS - koje motorno ulje?

Recommended Posts

Koje ulje staviti prilikom zamene? Fiat tipo 1.6 AGT 84ks 1992, ima plin lovato. Juce kupio auto pa ne znam. Receno mi je da malo (ako ne lazu) trosi ulje (1L od promene).. koje ulje za njega preporucuju, koje je najbolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma lupi mu 15-40

vidi

kod mene ima radnji i servisa gde mozes besplatno da zamenis ulje ako kupis kod njih

eto male ustede, raspitaj se malo, ima sigurno i u nisu

to je prvo i osnovno da uradis, ostalo laganica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koje ulje ide, ali znam da 1l nikako nije malo ulja za dolivanje u servisnom intervalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, ali pazi, u wv polo mk1 sam sipao po litar na 500km, u odnosu na to, ovo je malo..

@ Integralac

Hvala ti na odgovoru, samo da li je to 15-40 bas za njega ili ne? niko nema da mi kaze da li ide mineralno, sinteticko?

Auto ide na plin... sipao bi mu najbolje ulje za njega (ne znam koje je fabricki preporuceno), samo da mu motor potraje.. jedino ne bi ako je to ulje bas 3 put skuplje od obicnog (kao sto vidite slabo se razumem u ulja i cene)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao zuti shell.

15w-40, polusintetika se to nekada zvalo. Ne znam kako ga danas "krste". Malo manje od 4 litra staje u 1.4 motor. Ali to je malo skuplje ulje .Raspitaj se posto je.

Moj ti je savet-luk oil ulje na njihovoj pumpi. Nije fals i fuseraj. Koliko se secam povoljno je. Ne treba tebi neko specijalno odlicno ulje jer je taj motor presao dosta. Ima on da ide jos puno i da te posluzi. Kupi veliko pakovanje,od 4 litra. Jeftinije nego 4x 1l.

I miran si sledecih 10000 km .Autu ce biti bolje nego sada. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u baš takvog Tipa sipao Seleniju VS (kako je bilo propisano) ali pošto je bilo grdacije 15/40 na niskim temperaturama je bilo veoma gusto, pa sam imo klepetanje bregaste.

Prešao sam bio na Seleniju Gold.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ sasha015

e to je odgovor koj mi treba! Hvala brate!

znaci luk oil ulje 4litra 15-40 za fiat tipo 1.6 AGT sa PLIN-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u mog tipa sipam Seleniju VS GAS. To ti je 330 dinara za litar u AP Sportu (imaju radnju u Nisu) tamo imas i sve ostalo sto ti treba. Filter ulja je 300-400din. filter vazduha je oko 500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je pravi odgovor.Od "Ddd".

Poslusaj ga.Ta selenia ako je ta cena nije skupa.Taman.

Ne menja se ulje ponovo,kada budes menjao dihtung.Prvo se posavetuj sa majstorom kada budes menjao ulje.

Ulje+ filter ulja+filter vazduha+filter benzina.Dihtung moze i da saceka.Ja sam vozio mesecima dok je "slinio".Ali vrlo malo je curio i slivao se na karter.

Sa radom majstora ne bi trebalo vise od 40 e.

Svecice mogu da sacekaju.Kada menjas svecice,menjaju se i kabovi.Ma jedna stvar vuce drugu i igranci nikad kraja.

Poslusaj "Ddd".Pokupuj to u ap sportu,nek ti majstor zameni i vizuelno pregleda auto i kaze sta bi trebalo najhitnije uraditi.MOzda prvo da svratis do majstora da se dogovoris?

Ne vredi drugacije,kada su pare problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvo je to ulje Selenija VS GAS? vidim da je najjeftinije, pa mi je malo sumnjivo? drug mi malopre, kad sam mu reko cenu, reko da je to mora da je slabog kvaliteta i da ce mi ubrzati kraj motora! d ali ste sigurni u njegov kvalitet, nije problem da dam malo vise para za dobro ulje, samo da motor potraje..?

Šta mislite o ovom ulju "Selenia HPX 2L Motorno 20w50"? preporucuju ga za motore koji su presli puno km.. doduse nigde ne pominju plin. citao sam na ap sport sajtu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tim uljem zimi nećeš moći da upališ.

Biće gusto kao testo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To 20w50 ulje kad prodje zima i ako ti bude trosio vise ulja,posto je mnogo gusto.

Imas na Eko pumpi Eko megatron super 15w40 ulje 4L mislim da kosta 1100din,po karakteristikama ispunjva sve tipove prohteve a i vi se od toga.

karakteriskike imas ovde:

http://motornaulja.blogspot.com/2010/02/eko-hellenic-petroleum-motorna-ulja.html

http://www.ekoserbia.com/Products.aspx?lan=1&id=33

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala i tebi na odgovoru! Jedno mi samo nije jasno, zasto su ova ulja ovoliko jeftina, a neka i vise nego duplo skuplja?? (setih se one poslovice"ako neznas sta je dobro,pitaj sta je skupo"), a na prvom mestu mi je da motor pozivi, pa mi nije svejedno.. nebih da zbog ustede od 10evra da mu skratim vek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam koja si ulja jos gledao?Mineralo ulje je od prilike negde u ovoj ceni ima i malo skupljih.Moj ti je savet da zamenis ulje i da sam pratis potroslju ulja pusti prodavce sta pricaju ne veruj nikom nista dok se sam ne uveris,pa se onda konsultiuj sa mehanicarom da li treba da se rade neke interevencije na osnovu potosnje.

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikako nemoj da sipas VS gas 15w-40 ja sam sipao u mog tipa to pre mesec dana i sad kako su ovi minusi da pogledam ulje jedva pokazao na meracu da ima i ja brzo posto sam imao kuci ulijem u njega pola kile do majstora posle se setim da je minus -28 bilo i ja ga upalim (na jedvite jade) i radio je jedno 40min i sad imam dva prsta iznad maximuma..to nikako nemoj...a da ne kazem sta mi se sve cuje jedno pola min kad ga upalim ujutru jer ni sam ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja koristim ovo ulje vec 3-4 godine i za sada nemam nikakvih problema.U svakom slucaju mozes da vidis sa majstorom kakvo je njegovo misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja koristim ovo ulje vec 3-4 godine i za sada nemam nikakvih problema.U svakom slucaju mozes da vidis sa majstorom kakvo je njegovo misljenje.

Ja sam samo izneo svoje misljenje,inace majstor mi je od onih sto su '93 do '98 isli na specijalizaciju u FIAT za Tipo,Uno i Tempru...rek'o mi je koje ulje da mu sipam ne mogu se sad setim tacno uglavnom 4l je oko 9crvenih...a posto sam ulje zamenio pre 1800km radije cu da grejem karter 10-15min...ako sam nekog uvredio izvinjavam se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj ga koje je to ulje,bas me zanima. 2250din za litar jos nisam nigde video. Ja se nisam uvredio,samo sam izneo svoje misljenje :-)

To ulje koristim godinama i bez ikakvih problema je upalio na ravno -24c. Da napomenem da mi je auto bio napolju,ne u garazi ili sl. Da bi auto lepo palio uoptste,pa i na veliko minusu mora biti sve kako treba sa njim. Nije ispravno odmah kriviti ulje za los start. Ima toliko toga sto moze uticati.

Jos jednom,sigurno da ima boljih ulja,ali do sada nisam primetio da i ovome nesto fali.

Konkretno za naseg drugara mislim da to bas dobro ulje. Za nepune dve crvene kupis 5litara pa vidi. Ako bas mnogo trosi onda ces probati neko drugo naravno kad dodje vreme za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje sa oznakom 15W iako po SAE gradaciji može da se koristi do temperature od -18, ispod -10C je toliko gusto da prvih par minuta posle starta ne podmazuje dobro. Nije samo do paljenja, mada je i paljenje otežano.

Na klipu su ulja za mnogo niže temperture pa je razlika opet dosta velika

http://www.youtube.com/watch?v=ggJvsHqYGCo&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

merac ne laze,jedva da je pokazivao mozda 3 mm i posle 10 min rada se tek-tek popelo...tek posle 40-tak min se diglo 2 prsta iznad maximuma....u pitanju je neko italijalnsko ulje...toliko se secam...ni moj nije u garazi...ali eto juce minus 11 je pokazalo na haubi,drzim termometar okacen o brisac i upalio je bez gasa mozda 4-5 puta se okrenuo(kad je u njemu akumulator 64 pali na pola kljuca...tipo 2.0 sedicvalvole)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tipo 2.0 sedicvalvole)

nije ni cudo sto ti je toliko skupo ulje, tvoj auto ima potpuno drugi motor, na jakom GTI fazonu, napravljen za trkanje, (nije kao obicni tipo 1.4, 1.6), normalno da koristi drugo ulje, takodje,gledao sam malo cene na ap sport i za tvoj auto,sve oko motora je par puta skuplje nego za obicnog tipa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...