Jump to content
FAS Goran
oktopod

Kako skinuti farbu, mrlje od ulja, katrana, smolu od bora, tragove markera...

Recommended Posts

Izgleda da sam negde prošao a i sećam se čini mi se kad, iza kamiona koji je prosuo asfalt i išao preko tek prosutog a ja za njim sad.gif
elem sad imam tačkice po celom autu, ubi bože koliko ih je, što je najgore nemaju dimenziju pa da možeš da ih čačneš makar izgrebo farbu, nego kao da su postale deo boje jbt, ko fabrički biggrin.gif
ne može benzin da skine, ići ću ovih dana do druga u centar Boban da probamo par tehnika, al meni se čini da sam sj*bo auto a? jel ima neko predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupi petrolej i polako strpljivo natapaj tackice nikako da trljas izgrebaces auto. Polako na pamucnu krpu, i polako brisi sa sto vise natapanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11822

He, he, evo i ja bih zeleo da se uclanim u klub asfaltiranih automobila!!!! :lol::lol: Salim se, ali i meni se isto desilo na Puntu. Ja sam cak ispratio kompletne radove asfalta od Mladenovca do Beograda preko Avale, posto sam tuda isao 2 godine na posao, svakodnevno.

Inace, meni su se pojavile te crne tackice samo napred kod znaka na haubi,sreca moja. Od tada vec 2 godine pokusavam na razne nacine da skinem to ali neuspesno. Tako da znas da ima jos "asfaltiranih auta"!

Pozdrav, i javi sta si uradio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno ali istinito! Crne tackice od sveze postavljenog asvalta kojih je najvise bilo na pragovima i na vratima ispod lajsne iza prednjih tockova, kao i iza zadnjih tockova, sam uspeo da skinem obicnim vlaznim maramicama! Kasnije sam isto probao i sa ostalim tackicama koje se nisu mogle oprati i skinuti! Ne znam da li je ovo pametno resenje ali ja nisam primetio nikakva ostecenja niti ogrebotine niti rezove na laku posle "brisanja"! Resenje krajnje efikasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

resenje za vas problem!

ima da se pazari 3M proizvod koji je kao plastelin i koristi se za uklanjanje skorelih musica, asvalta itd.Napisacu vam sutra serijski broj proizvoda pa ga potrazite!

Trebacete da se udruzite i da dvojica trojica podele jedan komad obzirom da je malo zesca cifra istog oko 40 evrova!

Pogledajte takav proizvod iz Megvajers asortimana imaju ga i oni!

Maloprodaja je u Gangland-u!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je :|

Ja sam sve tackice od asfalta skidao sa mnogo jeftinijim medicinskim benzinom. Vredi probati, pa ako nece izuj se za glinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neverovatno ali istinito! Crne tackice od sveze postavljenog asvalta kojih je najvise bilo na pragovima i na vratima ispod lajsne iza prednjih tockova, kao i iza zadnjih tockova, sam uspeo da skinem obicnim vlaznim maramicama! Kasnije sam isto probao i sa ostalim tackicama koje se nisu mogle oprati i skinuti! Ne znam da li je ovo pametno resenje ali ja nisam primetio nikakva ostecenja niti ogrebotine niti rezove na laku posle "brisanja"! Resenje krajnje efikasno!

BRAVO CARE :D

Jutros sam probao i vlazne maramice ih skidaju ko muve :D treba da je trljas lagano 10ak sekundi svaku al skine se skroz :)

Znaci danas pravac trafika pa trljaj :D Salim se, verovatno ih skida alkohol u maramicama, pa cu probati od kuce prvo alkohol da ponesem ako je to to - pravac apoteka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj sa ove tri stvari:

-Motip skidac asfalta,fleka od smole itd,ne ostecuje lak

http://www.takolako.rs/user/auto-kozmetika/odstranjivac-katrana/44_722_10028_1_0_-1/item.jsp

-Ma-Fra Deca Flash,u ovo se ljudi kunu da skida sve zivo,i da je bezbedno za lak i boju,ali se jako tesko nalazi

http://www.topshop.ba/index.asp?tn=productview&pid=83221&c=664&ils=10&irp=137&pcs=1

Oba ova sredstva,se,nakon dobrog muckanja,nanose iskljucivo na opran auto,da prasinom i peskom ne bi napravio jos vecu stetu dok trljanjem pokusavas da skines smolu,i posle nanosenja potrebno je pustiti ih da deluju do minut,da bi razlozili smolu,a nekda treba i ponoviti postupak,ako je smola stara i skorela.

Ja sam koristio Motipovo sredstvo za neke prastare fleke od smole,i bilo je guravao,morao sam da prskam nekoliko puta i posle nekoliko pranja,ali je na kraju smola pocela da popusta.

A ako ne uspes da nadjes nista od ovo dvoje uzmi medicinski benzin,dobro natopi sa njim smolu,vise puta,posto brzo isparava,i kad pocne da je razlaze a hoce-skini je.Med benzin,ne nagriza lak i farbu,ja probao na vise automobila i nije bilo ostecenja.

Alkohol,nemoj da koristis ni za zivu glavu,jer pojede lak,a onda krene da gricka i farbu,moj drugar pokusao da skine nesto s njim na Puntu,prelepe Moonligh Blue metalik boje,i ostala mu takva ruzna mat fleka od alkohola,da ne poverujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo resheeeeeenja

sipao direktno FIARY onako koncentrovan, razmazao sa sundjerom i posle sprao vodom

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam je skidao ugrijanim zejtinom i to je islo kao po loju skinuto sve.

znaci ugrije se zejtin i pamucnom se krpom skida kruznim pokretom,provjereno 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto dobrih alternativnih resenja :coffee: ,dostupnih svakome :thumbup:

Za Fairy sam znao da cisti sve zivo i nezivo,ali smolu-dakle najbolji su hemicari :unworthy: .

A ovo za vruc zejtin-priznajem nikad cuo :blink: ,ali verujem da radi posao :yes ,cim je u stanju da ocisti nesto takvo :o .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja garantiram za zejtin samo mora bit jako vruc i skida vec sam rekao da je meni pomogao skinut smolu koja je bila na kola 15 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je auto stajalo 7-8 godina ispod bora, pa ja Vam je jasno koliko je toga po njemu bilo... :wallbash:

Sigurno sam mesec-dva skidao to sa kola (mada, imao sam 15-16 godina i nisam imao sta pametnije da radim), skidao sam samo vrelom vodom i deterdzentom za sudje na sundjeru.

Moze jos i body anti sil, ne skida boju ali super odmascuje, a bruka kako dobro skida asfalt, katran, prenetu boju sa drugih kola itd. Oznaka je Body 770, zelena konzerva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chime da je skinem ?

najjevtinije nitro razredjivacem i nemoj da se plasis da ces da skines i boju sa automobila!

posle samo malo ispoliras to mesto i sve ok! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...